Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać prostownicę?
Jak dobrze wybrać prostownicę?

Jak dobrze wybrać prostownicę?

Prostownica jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich fanek prostowania włosów! A kiedy masz już ją w rękach możesz zrealizować wszystkie swoje zachcianki dotyczące prostowania. Jednak zanim to zrobisz, musisz wybrać dobrą prostownicę. Odkryj nasze rady zanim polecisz ją kupić.

Najważniejsze jest, żeby wybrać prostownicę z możliwością regulowania temperatury. „Fakt, że prostownica rozgrzewa się do 200°C, nie znaczy, że jest ona szybsza lub bardziej efektywna niż inne. Regulacja temperatury pozwala dostosować ją do natury włosa. Włosy cienkie i wrażliwe, na przykład, nie tolerują dobrze zbyt wysokiej temperatury podczas gdy, łatwiej znoszą ją włosy kręcone.” Wybierz zatem prostownicę, która może nagrzać się do 190°C, maksymalnie 200°C i wyposażona jest w system regulacji temperatury. 

Jeżeli chodzi o powłokę, należy preferować pokrycie ceramiczne, gdyż jest mniej agresywne wobec włosa. „Nie powinno cie to jednak powstrzymywać przed nałożeniem środka termoaktywnego, który pomoże ci chronić włos przed ciepłem płytek.”

W każdym przypadku, doradza się zakup profesjonalnego sprzętu, który jest bardziej efektywny i zdrowszy dla włosów. „Prostownica średniej jakości rozgrzewa się zazwyczaj średnio dobrze. W rezultacie, będziesz musiała dłużej pracować nad jednym kosmykiem, co nie jest wskazane dla twoich włosów.” Zawsze musisz pamiętać o jednym: podczas prostowania nie wolno się zatrzymywać. 

Aby zmaksymalizować efektywność i czas przydatności twojej prostownicy, musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, unikaj splątywania kabli i nie przechowuj jej blisko źródła wody. Są to zasady, o których trzeba pamiętać w przypadku każdego urządzenia elektrycznego! Doradza się również mycie płytek po użyciu. „Poczekaj aż płytki ostygną i weź suchą lub lekko wilgotną ściereczkę, a następnie przetrzyj je. Produkty do stylizacji, których używasz mogą zabrudzić twoje płytki, ale nie martw się, nie mogą w żaden sposób ich uszkodzić.”

Nasza rada: Twoja prostownica może również służyć do kręcenia włosów, jeżeli tylko wiesz w jaki sposób z niego skorzystać! W tym celu należy zakręcić kosmyki przy użyciu prostownicy, uważając, aby ich nie złamać, ani nie nadać im zbyt ulizanego wyglądu… Przy odrobinie zręczności, możesz zrobić kilka loków na specjalną okazję. To jest w twoim zasięgu!

© Jean Louis David
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie