Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać maszynkę do włosów
Jak dobrze wybrać maszynkę do włosów

Jak dobrze wybrać maszynkę do włosów

Twój mężczyzna może uniknąć chodzenia do fryzjera jeżeli posiada dobrą maszynkę do włosów i, przede wszystkim, potrafi się nią zręcznie posługiwać. Jednak, podobnie jak w przypadku twojej prostownicy czy lokówki, również wybór maszynki do włosów wymaga rozwagi. Oto co należy wziąć pod uwagę przed udaniem się do sklepu.

Pierwszą rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę jest ile różnych długości strzyżenia możesz dzięki niej uzyskać. „Im więcej ich jest, tym łatwiej jest zrealizować i wyrównać fryzurę do oczekiwanej długości. Może ich być nawet 8, w zależności od wybranego modelu.”

Ważne jest również, aby nasadka grzebieniowa dostosowywała się do kształtu głowy. Chociaż zdarza się to rzadko, niektóre golarki ciągle wyposażone są tylko w zwykły, prosty grzebień. „Nasadka grzebieniowa ułatwia prowadzenie ręki i pozwala tym samym uniknąć niechcianych zbyt krótkich cięć. Nie jest ona, rzecz jasna, potrzebna jeżeli twój mężczyzna chce się ściąć na łyso.” Nasadka może być zintegrowana z maszynką lub wymienna. Oczywiście, im krótszy będzie grzebień, tym krótsze będzie strzyżenie.

Nie zapomnij również, aby rzucić okiem na moc maszynki, gdyż im twój mężczyzna ma dłuższe włosy, tym mocniejszego i wydajniejszego urządzenia potrzebuje .

Inną ważną rzeczą jest zasilanie maszynki. Jeżeli twój mężczyzna jest typem wiecznie niespokojnego „nomada” w ciągłej podróży, bardziej poręczna może być maszynka bezprzewodowa z ładowarką. W tym przypadku należy jeszcze zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii, która musi być wystarczająco duża, by wystarczała na całe jedno strzyżenie. Za minimum należy zatem uznać 30 minut. „Maszynki bezprzewodowe są również łatwiejsze do manewrowania. Ruchy rąk nie są bowiem ograniczane przez zbyt krótki kabel.” Jeżeli nosisz się jednak z zamiarem zakupu maszynki z kablem, uważaj by był on wystarczająco długi, aby nie ograniczał swobody ruchów (3 metry należy uznać za minimum). 

Na koniec zwróć uwagę na dodatki. Niektóre możesz traktować jako opcjonalne podczas gdy inne mogą okazać się bardzo przydatne. „Grzebienie i nożyczki okazują się przydatne do wykończenia fryzury, a nawet podczas strzyżenia. Na przykład, jeżeli twoja druga połówka ma długie włosy, może użyć grzebienia do podtrzymania włosów w powietrzu i, w ten sposób, utorować drogę maszynce.” Innym przyrządem, który należy mieć w zanadrzu, nawet jeżeli z zasady nie kupisz go w zestawie z maszynką, jest lusterko, a nawet kilka lusterek. Aby nie ominąć żadnego zakątka głowy, dobrze jest posiadać dwa lusterka, dzięki którym nie przegapisz żadnego zbuntowanego włosa.

Nasza rada: Aby uniknąć błędów i niespodzianek, zacznij zawsze od dłuższego strzyżenia niż oczekiwany przez ciebie rezultat. Następnie skracaj włosy stopniowo, aż do otrzymania pożądanej długości. 

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie