Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać maseczkę do włosów
Jak dobrze wybrać maseczkę do włosów
Jak dobrze wybrać maseczkę do włosów
Pielęgnacja

Jak dobrze wybrać maseczkę do włosów

Dział
Maseczki do włosów należą do nieocenionych kosmetyków, których stosowanie zapewnia pełne witalności, zadbane i zdrowe włosy. Aby zmaksymalizować skuteczność Twojej maseczki, powinnaś najpierw dobrze ją wybrać oraz wiedzieć jak ją stosować. Oto nasze rady, jak wybrać maseczkę dostosowaną do Twoich potrzeb!
 
Maseczki przystosowane do włosów suchych, przetłuszczających się, farbowanych, kręconych lub cienkich nie będą te same. „Włosy, w zależności od ich skłonności oraz rodzaju, będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji, dostosowanej do ich potrzeb. Powinnaś więc poznać rodzaj swoich włosów i zapewnić im właściwą kurację.”
 
Maseczki do włosów farbowanych. Włosy farbowane, tym bardziej, jeżeli są suche, powinny być dogłębnie odżywione, tak by jak najdłużej zachowały swój naturalny blask. „Idealnym rozwiązaniem będzie więc maseczka przeznaczona do włosów farbowanych, która zapobiegnie przedwczesnemu blaknięciu koloru. Jednak, możesz też stosować maseczkę do włosów suchych, jeżeli masz ją akurat pod ręką! Skup się na końcówkach, które mają tendencję do szybszego przesuszania się niż reszta włosów.”
 
Maseczki do włosów suchych, kręconych lub kędzierzawych. Te rodzaje włosów cierpią na brak nawilżenia. Szampony do włosów suchych stanowią pierwszy etap w walce z tą przypadłością, choć zaleca się uzupełnienie tej kuracji maseczkami odżywiającymi. „Chcąc uzyskać jeszcze lepszy rezultat, pozostaw maseczkę na głowie przez około dziesięć minut, aby produkt mógł wchłonąć do wnętrza włosa.” Używaj też maseczek na bazie keratyny, która okazuje się być bardzo skutecznym specyfikiem, jeżeli chodzi o trwałe odżywienie włókien włosowych.
 
Maseczki do włosów przetłuszczających się. Jeżeli Twoje włosy mają tendencje do przetłuszczania się, używaj maseczek na bazie zielonej glinki. „Najbardziej przetłuszczającą się częścią włosa jest jego część znajdująca się przy skórze głowy. Możesz więc stosować maseczki, ale pamiętaj, by nie nakładać ich na włosy u nasady. Wybieraj więc odpowiednie dla siebie maseczki i nakładaj je na włosach na długości i na końcówkach.”
 
Maseczki do włosów cienkich. Maseczki mogą obciążać włosy, co nie jest najlepszym rozwiązaniem, aby dodać cienkim włosom wysublimowania. „Jednakże, jeżeli masz cienkie, suche lub kręcone włosy, mogą one wymagać nawilżenia. Aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację, używaj więc maseczek do włosów suchych, nakładając je jedynie na włosach na długości i na końcówkach. Pamiętaj, by nie pozostawiać ich na włosach dłużej niż kilka minut.”
 
Nasza rada: Aby zmaksymalizować korzyści płynące ze stosowania maseczek do włosów, pozostaw je na włosach, zawijając je w ciepły ręcznik. Dzięki temu, substancje czynne wchodzące w skład maseczki będą mogły wchłonąć do wnętrza włosa.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ