Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać lokówkę
Jak dobrze wybrać lokówkę
Eksperci

Jak dobrze wybrać lokówkę

Dział
Aby móc wymodelować piękne loki, potrzebne są przede wszystkim odpowiednie narzędzia. Jeżeli nie masz naturalnie kręconych włosów, niemożliwe jest, by twoje proste włosy stały się kręcone bez pomocy technologii! Zainwestuj zatem w lokówkę. Rzuć okiem na nasze rady, zanim dokonasz wyboru.
 
Zanim zaczniesz modelować loki, skup się na wyborze odpowiedniego sprzętu. Jego jakość będzie miała wpływ nie tylko na rezultat, ale także na zdrowie i piękno twoich włosów. „Bez wahania, powinnaś wybrać lokówkę z ceramicznymi płytkami, dzięki którym włókna włosa będą lepiej chronione i mniej będą się nagrzewać. W każdym przypadku należy jednak nakładać spray termoochronny, który ochroni włókna włosa.”
 
Dobrze by było, gdybyś miała możliwość wyboru temperatury na lokówce, tzn. by miała ona regulację ciepła. „Nawet jeżeli model z regulatorem kosztuje kilka złotych więcej, to właśnie ten powinnaś wybrać! Lokówka, która cały czas grzeje włosy w wysokiej temperaturze doprowadzi do ich uszkodzenia. Ponadto, nie ma żadnej korzyści z maksymalnego podgrzewania włosów przez cały czas.” W przypadku, gdy, na przykład, musisz dokonać retuszu na jednym z kosmyków, nie potrzebujesz zbyt gorącego sprzętu. Temperatury lokówek wynoszą od 160°C do 230°C. „Jeżeli masz grube włosy możesz dojść nawet do 230°C, jednak w przypadku włosów cienkich i retuszów 160°C w zupełności wystarczy.” Regulator temperatury pozwala zatem dostosować lokówkę do twoich potrzeb.
 
Jeżeli chodzi o wielkość twojej lokówki,  wybierz ją w zależności od rezultatu, jaki chcesz osiągnąć. „Im mniejsza i cieńsza lokówka, tym mocniej zakręcony będzie lok. Wybierz lokówkę o dużej średnicy, jeżeli zależy ci na wymodelowaniu fal.” Zastanów się wcześniej, na jaki efekt liczysz, aby się potem nie zawieść. Istnieje kilka modeli, które pozwalają na zmianę średnicy lokówki. Jednak w większości przypadków, jedna lokówka jest przystosowana do modelowania loków w jednym tylko stylu.
 
Nasza rada: W miarę możliwości staraj się unikać stosowania lokówki codziennie. Szczególnie, jeżeli masz włosy cienkie lub wrażliwe. W tym konkretnym przypadku zaleca się ograniczenie jej stosowania do jednego razu w tygodniu.
 

 
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ