Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze używać żelu
Jak dobrze używać żelu

Jak dobrze używać żelu

Żel jest produktem do stylizacji pozwalającym nadać fryzurze wrażenie ruchu oraz ją utrwalić. Pozwala również ulizać włosy i opanować zbuntowane kosmyki. A ponieważ nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn, mówimy wam jak z niego korzystać.
 
Żele do stylizacji napinają włosy, dodają im masy oraz blasku. Wybiera się je w zależność od stopnia utrwalenia (wedle twoich preferencji, żel może być mocny lub lekki). „Na przykład, aby uzyskać na włosach efekt artystycznego nieładu, żel o średnim stopniu utrwalenia w zupełności wystarczy. W przypadku fryzur ulizanych i ustrukturyzowanych, stopień utrwalenia musi być większy. Można nawet dodatkowo spryskać włosy lakierem, aby fryzura trzymała się mocniej.”
 
Przede wszystkim, powinnaś wiedzieć, że żele stosuje się głównie na włosach krótkich. „Żelu nie używa się do włosów długich. Nie znam sposobu na trwałe zatrzymanie wrażenia ruchu na długich włosach za pomocą żelu, chyba, że nałoży się go w bardzo dużych ilościach. Istnieją inne produkty, lepiej dostosowane do tego typu stylizacji, takie jak lakiery, które ułatwiają modelowanie i utrwalają fryzurę.”
 
Aby nadać włosom efekt wet look, używaj żelu o średnim stopniu utrwalenia, dzięki czemu twoje włosy nie będą nadto sztywne. „Nałóż odrobinę żelu na dłonie, a następnie układaj poszczególne partie włosów palcami do pożądanego kształtu. Najlepiej wykonaj tej zabieg na jeszcze mokrych włosach.” Chcąc, aby twoje włosy wet look były jeszcze bardziej błyszczące, nie wahaj się zmieszać żelu z odrobiną serum do włosów.
 
Do tworzenia fryzur z ulizanymi włosami, używaj żelu o wysokim stopniu utrwalenia. Zaczesz włosy do tyłu i utrwal je następnie lakierem, aby wytrzymały w tej pozycji przez cały dzień. „Jeżeli naprawdę zależy Ci na strukturze fryzury, nakładaj żel na włosy stopniowo, kosmyk po kosmyku.”
 
Nasza rada: Staraj się nakładać żel na włosy w sposób równomierny, aby uniknąć tworzenia się miejsc, w których włosy brzydko i nienaturalnie się sklejają i są usztywnione. Nakładaj więc żel palcami, dzięki czemu jego aplikacja będzie tak precyzyjna, jak tylko to możliwe.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź