Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze używać żelu
Jak dobrze używać żelu
Fryzura

Jak dobrze używać żelu

Dział
Żel jest produktem do stylizacji pozwalającym nadać fryzurze wrażenie ruchu oraz ją utrwalić. Pozwala również ulizać włosy i opanować zbuntowane kosmyki. A ponieważ nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn, mówimy wam jak z niego korzystać.
 
Żele do stylizacji napinają włosy, dodają im masy oraz blasku. Wybiera się je w zależność od stopnia utrwalenia (wedle twoich preferencji, żel może być mocny lub lekki). „Na przykład, aby uzyskać na włosach efekt artystycznego nieładu, żel o średnim stopniu utrwalenia w zupełności wystarczy. W przypadku fryzur ulizanych i ustrukturyzowanych, stopień utrwalenia musi być większy. Można nawet dodatkowo spryskać włosy lakierem, aby fryzura trzymała się mocniej.”
 
Przede wszystkim, powinnaś wiedzieć, że żele stosuje się głównie na włosach krótkich. „Żelu nie używa się do włosów długich. Nie znam sposobu na trwałe zatrzymanie wrażenia ruchu na długich włosach za pomocą żelu, chyba, że nałoży się go w bardzo dużych ilościach. Istnieją inne produkty, lepiej dostosowane do tego typu stylizacji, takie jak lakiery, które ułatwiają modelowanie i utrwalają fryzurę.”
 
Aby nadać włosom efekt wet look, używaj żelu o średnim stopniu utrwalenia, dzięki czemu twoje włosy nie będą nadto sztywne. „Nałóż odrobinę żelu na dłonie, a następnie układaj poszczególne partie włosów palcami do pożądanego kształtu. Najlepiej wykonaj tej zabieg na jeszcze mokrych włosach.” Chcąc, aby twoje włosy wet look były jeszcze bardziej błyszczące, nie wahaj się zmieszać żelu z odrobiną serum do włosów.
 
Do tworzenia fryzur z ulizanymi włosami, używaj żelu o wysokim stopniu utrwalenia. Zaczesz włosy do tyłu i utrwal je następnie lakierem, aby wytrzymały w tej pozycji przez cały dzień. „Jeżeli naprawdę zależy Ci na strukturze fryzury, nakładaj żel na włosy stopniowo, kosmyk po kosmyku.”
 
Nasza rada: Staraj się nakładać żel na włosy w sposób równomierny, aby uniknąć tworzenia się miejsc, w których włosy brzydko i nienaturalnie się sklejają i są usztywnione. Nakładaj więc żel palcami, dzięki czemu jego aplikacja będzie tak precyzyjna, jak tylko to możliwe.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ