Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze używać wałków do włosów
Jak dobrze używać wałków do włosów
Eksperci

Jak dobrze używać wałków do włosów

Dział
Myślisz, że era papilotów i ogrzewanych wałków już dawno minęła? Nawet jeżeli prostownice i lokówki do włosów w znacznym stopniu je zastąpiły, to ciągle są one bardzo efektywne! Ich zaletą jest to, że możesz się dłużej cieszyć efektem modelowania przy ich użyciu. W związku z czym po co się ich pozbawiać…
 
Wałki do włosów pozwalają na długo nadać formę twoim włosom. Wystarczy owinąć mokre włosy wokół wałka i pozostawić je do wyschnięcia. „Pewną niedogodnością może być brak w domu suszarki hełmowej, którą stosuje się w salonach. Czas schnięcia jest zatem długi, a nawet bardzo długi. Możesz więc przyspieszyć schnięcie przy pomocy suszarki.” Dzięki owinięciu włosa na wałek, zyskuje on formę. Należy cierpliwie czekać, aż włosy całkowicie wyschną, zanim zdejmiesz wałki. Następnie możesz uczesać włosy, albo zachowując loki i układając je palcami, albo zaczesując je w dół szczotką, aby je trochę wyprostować.
 
Istnieje wiele wielkości wałków. Szerokie służą rozprostowaniu włosów, wąskie zaś modelowaniu loków. „Wybór średnicy zależy również od długości twoich włosów. Jeżeli masz bardzo długie włosy, wybieraj szerokie wałki. W przeciwnym razie, nigdy nie dojdziesz do końcówek!” Rozmiar wałka zależy zatem od rezultatu jaki chcesz osiągnąć, jak również od długości włosów.
 
Aby osiągnąć optymalny rezultat, ważne jest, by nauczyć się dobrze obsługiwać wałki. Wybieraj raczej te na rzepy niż na zatrzask, gdyż łatwiej je nałożyć. Dokładnie wyczesz włosy, aby je wyprostować i wydzielaj kolejne partie. Następnie podnieś każdy kosmyk i, trzymając go w powietrzu, nałóż wałek na końcówkę. „Zwróć szczególną uwagę na nakręcanie na wałek końcówek włosów. W przeciwnym razie, mogą powstać trudne do usunięcia zagięcia.” Jeżeli chcesz po prostu lekko zaokrąglić włosy od połowy ich długości, możesz nałożyć kilka wałków jedynie na tej partii.
 
Nasza rada: Jeżeli masz odrobinę cierpliwości, możesz nałożyć wałki na suche włosy po uprzednim ich zwilżeniu i użyciu produktu do stylizacji, takiego jak pianka lub lakier. Owiń włosy wokół wałka, a następnie wysusz suszarką. Wystarczy 10-15 minut, aby nadać włosom wrażenie ruchu. Jedyne „ale”: efekt ten nie potrwa dłużej niż jeden wieczór.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ