Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze używać suchego szamponu
Jak dobrze używać suchego szamponu
Pielęgnacja

Jak dobrze używać suchego szamponu

Dział
Wiele z was już włożyło do torebki suchy szampon. Ale czy może on zastąpić twój szampon? Dla kogo jest przeznaczony? I jak go używać? Nasz ekspert odpowie na twoje pytania.

„Suchy szampon może występować pod postacią aerozolu lub pudru i działa jak bibułka. Oznacza to, że po nałożeniu go na włosy, powinnaś pozwolić mu pracować samemu. W przeciągu kilkunastu minut wchłonie nadmiar sebum, a ty nawet nie zamoczysz głowy!” Jak dowodzą badania, suchy szampon działa nawet, jeżeli ostatni raz myłaś włosy tydzień temu…

W żadnym wypadku szampon suchy nie powinien zastąpić twojego klasycznego szamponu. „Jego stosowanie powinno być jedynie okazjonalne, służące tylko naprawie. Nawet jeśli jest to dobre rozwiązanie dla tych, których włosy mają tendencje do przetłuszczania się, a nie chcą myć włosów codziennie.” Jeżeli masz tłuste włosy lub przetłuszczają ci się one przy nasadzie, używaj szamponu suchego lokalnie i na zmianę z twoim szamponem klasycznym.

Suchego szamponu nie musisz zmywać. „Po nałożeniu pozwól mu działać i ściągnij nadmiar przy użyciu szczotki lub ręcznika, gdyż szampon ten może przypominać kurz na włosach. Ściągnij zatem jego nadmiar.” Efekt nałożenia szamponu zależy również od tego w jaki sposób jest on aplikowany. Jeżeli jest on w formie aerozolu, nie pryskaj nim włosów ze zbyt bliska. Nie musisz też dodatkowo go rozprowadzać przy pomocy palców lub grzebienia. Suchy szampon wie co ma do zrobienia!

Nasza rada: Niezależnie od tego czy twoje włosy są tłuste czy też nie, w przypadku jeśli nosisz grzywkę, często ma ona tendencje do przetłuszczania się szybciej niż reszta głowy. W przypadku takich problemów, szampon suchy przyjdzie ci z pomocą! Jeżeli masz ważny wieczór lub po prostu nie możesz już dłużej znieść tej tłustości we włosach, możesz użyć suchego szamponu jedynie na twojej grzywce. Raz, dwa i problem zniknie sam!


 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ