Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze używać pianki do włosów
Jak dobrze używać pianki do włosów
Jak dobrze używać pianki do włosów
Fryzura

Jak dobrze używać pianki do włosów

Dział
Pianka do włosów jest jednym z podstawowych produktów stylizacyjnych w świecie fryzjerstwa. Pokrywa ona włosy ochronną powłoką, nadaje im objętości, definiuje loki. Efekty te uzyskasz pod warunkiem, że wiesz, jak jej używać. Instrukcja obsługi.
 
„Jestem zwolenniczką pianki do włosów! Myślę też, że podobnie jak ja, fryzjerzy używają stosunkowo często tego produktu stylizacyjnego.” Przesłanie jest proste! Pianka do włosów ma tak wiele zastosowań, że z biegiem czasu stała się po prostu niezbędna. „Powinnaś wiedzieć, że istnieją pianki o różnej mocy. Jeżeli chodzi o zastosowania, nie ma to jednak większego znaczenia.” Pianka pozwala utrwalić pożądane kształty na włosach, pokrywa włosy powłoką ochronną, nadając im odpowiedni wygląd i układając loki.
 
Piankę do włosów nakłada się z reguły na wilgotne włosy, a sposób jej użycia zależy od pożądanego efektu. „Na włosach falowanych lub kręconych nie ma potrzeby nakładania dużych ilości pianki, gdyż mogłoby to powodować sklejanie się włosów. Nałóż zatem na dłoń odrobinę pianki i rozprowadź ją na włosach na długości i na końcówkach.” Układaj włosy, nie ugniatając ich nadmiernie, a piankę nałóż tak, by wchłonęła się w włókna włosowe nie niszcząc przy tym kształtu loków. Pianka nie definiuje loków na włosach, a jedynie pomaga im zachować pożądany kształt. „Spuść głowę na dół i nałóż piankę na pasma włosów znajdujące się od spodu, a następnie podnieś głowę i nałóż ją na wierzchnie pasma włosów!”
Jeżeli chcesz wymodelować włosy lub dodać im objętości, nakładaj piankę grzebieniem. „Nałóż na dłonie ilość pianki odpowiadającą rozmiarowi mandarynki. Następnie nakładaj piankę na grzebień i czesz nim włosy u nasady.” Sposób ten pozwoli Ci nałożyć produkt w pożądane miejsce, a w szczególności będziesz mogła się skupić na włosach u nasady, którym nadasz objętości.
 
Nasza rada: Pianka może być też używana na suchych włosach. Uważaj jednak, by nie nałożyć jej zbyt wiele, gdyż włosy mogłyby wtedy wyglądać sztywno. Możesz ją nałożyć na włosy u nasady, aby nadać im objętości, nie przesadzając przy tym z ilością produktu. Możesz też nawilżyć włosy odrobiną wody, a następnie nałożyć na nie piankę, która ożywi Twoje loki.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ