Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze umyć włosy szamponem
Jak dobrze umyć włosy szamponem
Eksperci

Jak dobrze umyć włosy szamponem

Dział
Wybór szamponu dostosowanego do natury włosów to podstawa. Jednak umiejętność jego dobrego stosowania jest również ważna. Aby zoptymalizować efektywność twojego szamponu, odkryj rady naszych profesjonalistów.
 
Dobry szampon to taki, który odpowiada twojemu typowi włosów. Nawilżający, do włosów suchych, ochronny do włosów kolorowych, a zwiększający objętość do włosów płaskich. Musi również odpowiadać twoim zwyczajom i nawykom. „Można myć włosy codziennie, jednak w takim wypadku należy używać łagodnego szamponu do częstego stosowania.” Musisz również zwrócić uwagę na jego formułę. „W salonach Jean Louis David, większość szamponów nie zawiera silikonów, co pozwala zapewnić zdrowie włosów. Ich podstawą jest łagodna pianka, bardzo delikatna dla skóry głowy, ale zapewniająca jednocześnie dużą siłę mycia.”
 
Najlepiej stosować szampon na włosy zmoczone letnią wodą. Nałóż odrobinę szamponu na rękę i aplikuj równomiernie. Jak dodaje Jeff Causse, „jeżeli myjesz włosy codziennie, możesz zmieszać szampon z wodą po to, by nakładać go mniej, dzięki czemu nie obciążysz za bardzo cebulek włosa.” Następnie, rozpień szampon we włosach i masuj delikatnie skórę głowy, po czym pozwól mu działać przez 2-3 minuty i zmyj dokładnie od nasady aż po same końce. „Po spłukaniu Twoje włosy powinny skrzypieć między palcami!”
 
Nasza rada: Aby zamknąć łuski włosa i wyprostować jego włókno, w celu uzyskania lśniących włosów, zakończ spłukiwanie zimną  wodą (lub letnią dla większych zmarzluchów). Pozwoli to również ograniczyć produkcję serum przez skórę głowy, co jest szczególnie ważne dla tych z Was, których włosy mają tendencję do przetłuszczania się.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ