Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze szczotkować włosy
Jak dobrze szczotkować włosy
Fryzura

Jak dobrze szczotkować włosy

Dział
Wbrew powszechnemu przekonaniu, codzienne szczotkowanie włosów nie sprzyja ich wypadaniu. Czynność ta przynosi wiele pożytku twoim włosom, pod warunkiem, że wykonywana jest regularnie i z odpowiednią techniką. Zadbaj lepiej o swoje włosy, dzięki naszym radom dotyczącym szczotkowania. 
 
Aby mieć lśniące, zdrowe i łatwe do rozczesania włosy, należy je szczotkować dwa razy dziennie. „Raz rano i raz wieczorem przed pójściem spać, za każdym razem przez jedną minutę.” Jeżeli chodzi o sprzęt, w przypadku włosów długich, półdługich i grubych, należy wybierać płaskie szczotki o dużej średnicy, zaś w przypadku krótkich i cienkich włosów, o małej średnicy. Dobrodziejstwa codziennego szczotkowania włosów są różnorakie. „Szczotkowanie włosów pomaga stymulować krążenie krwi pod skórą głowy, jak również pozbyć się nieczystości, które nagromadziły się we włosach w ciągu dnia. Jeżeli umiesz zręcznie posługiwać się szczotką, jest to również sposób, aby nadać włosom blasku i objętości.”
 
Zasada numer jeden: nigdy nie rozczesuj włosów, ani nie używaj szczotki na włosach mokrych, gdyż wtedy łatwiej się łamią. Jeżeli chcesz je rozczesać po wyjściu spod prysznica, należy użyć grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. „Aby rozczesać włosy nie uszkadzając ich, zacznij od dołu i idź powoli w górę w kierunku głowy. Nie ciągnij włosów zbyt mocno, gdyż możesz je wyrwać i zrobić sobie krzywdę. Kiedy już rozczeszesz końcówki, przejdź do rozczesania włosów znajdujących się na wysokości karku.” Jeżeli twoje włosy mają tendencję do kołtunienia się, możesz temu zapobiec używając odżywki. Jedynym jej celem jest ułatwić rozczesywanie twoich włosów. Nie wahaj się zatem stosować ją po każdym myciu.
 
Jeżeli twoje włosy są suche możesz również zastosować szczotkowanie. Zacznij od schylenia głowy w dół i przeczesania włosów od szyi w stronę czoła. Rozczesz włosy znajdujące się po bokach, zanim zajmiesz się tymi znajdującymi się na czubku głowy. ”Kiedy już dojdziesz do włosów przy skórze głowy, nie szczotkuj włosów zbyt energicznie, aby nie podrażnić gruczołów łojowych. Sprzyjałoby to częstszemu przetłuszczaniu się twoich włosów.” Zakończ szczotkując włosy z góry na dół.
 
Nasza rada: Aby przedłużyć okres użytkowania twojej szczotki do włosów musisz ją odpowiednio utrzymywać. Przede wszystkim, regularnie zdejmuj z niej włosy, które przyczepiły się do niej podczas szczotkowania. Pamiętaj również o tym, by raz w miesiącu umyć ją ciepłą wodą z odrobiną szamponu.
 

 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ