Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze suszyć włosy
Jak dobrze suszyć włosy

Jak dobrze suszyć włosy

Jeżeli masz już dobrą suszarkę, wystarczy, że poznasz kilka prostych zasad optymalizacji jej użytkowania. Suszarka, będąc niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki, używana jest kilka razy w tygodniu. Warto więc wiedzieć, jak się nią posługiwać. Oto nasze rady. 
 
Zanim wysuszysz włosy pamiętaj, by je dobrze wytrzeć ręcznikiem. Nie należy używać suszarki na włosach, z których spływa woda. Im dokładniej będą wytarte, tym lepiej będą chronione przed ciepłem twojej suszarki. „Aby osiągnąć odpowiedni efekt, okręć ręcznik wokół twoich włosów. Ściskanie włosów jest dla nich bezpieczniejsze niż tarcie. Jeżeli masz gęste włosy, możesz je zebrać i zakręcić, zanim zawiniesz wokół nich ręcznik.”
 
Idealnie byłoby wcześniej podsuszyć włosy trzymając głowę w dół. Dzięki temu, włosy znajdujące się pod spodem (na wysokości karku) nie zostaną pominięte. W przeciwnym wypadku, tylko włosy znajdujące się na wierzchu zostaną wysuszone. „Suszenie włosów trzymając głowę w dół pozwala również dodać im objętości, gdyż włosy nie sklejają się przy skórze. Jest to w szczególności rekomendowane w przypadku włosów kręconych, nad którymi będziesz następnie pracować przy użyciu dyfuzora.”
 
Przed rozpoczęciem modelowania, ułóż włosy palcami zgodnie z koncepcją fryzury, na którą masz ochotę. „Jeżeli chcesz je umieścić z konkretnej strony, powinnaś wcześniej nadać im pożądany kierunek ręką. Jeżeli chcesz je następnie wyprostować, pociągnij włosy palcami w dół. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas i ułatwi pracę nad włosami.”
 
Jeżeli chodzi o siłę nawiewu z suszarki, ustaw go na maksymalną moc podczas fazy wstępnej, a następnie obniżaj, w miarę, jak twoje włosy będą stawały się suche. Jeżeli masz ochotę wymodelować zupełnie proste włosy, powinnaś ustawić maksymalną moc nawiewu w celu rozluźnienia włókna włosa. „Zawsze pamiętaj o tym, aby nałożyć nasadkę skupiającą na koniec suszarki. Służy ona skanalizowaniu strumienia powietrza, ale również ułatwia szczotkowanie, gdyż pozwala na precyzyjne ukierunkowanie strumienia powietrza.”
 
Nasza rada: Zawsze susz włosy wzdłuż włókien włosa, to znaczy od cebulek, na długości włosów, aż po końcówki. Uważaj, żeby twoja suszarka była ustawiona równolegle do suszonego przez ciebie kosmyka włosów.
 

 
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź