Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze suszyć włosy
Jak dobrze suszyć włosy
Pielęgnacja

Jak dobrze suszyć włosy

Dział
Jeżeli masz już dobrą suszarkę, wystarczy, że poznasz kilka prostych zasad optymalizacji jej użytkowania. Suszarka, będąc niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki, używana jest kilka razy w tygodniu. Warto więc wiedzieć, jak się nią posługiwać. Oto nasze rady. 
 
Zanim wysuszysz włosy pamiętaj, by je dobrze wytrzeć ręcznikiem. Nie należy używać suszarki na włosach, z których spływa woda. Im dokładniej będą wytarte, tym lepiej będą chronione przed ciepłem twojej suszarki. „Aby osiągnąć odpowiedni efekt, okręć ręcznik wokół twoich włosów. Ściskanie włosów jest dla nich bezpieczniejsze niż tarcie. Jeżeli masz gęste włosy, możesz je zebrać i zakręcić, zanim zawiniesz wokół nich ręcznik.”
 
Idealnie byłoby wcześniej podsuszyć włosy trzymając głowę w dół. Dzięki temu, włosy znajdujące się pod spodem (na wysokości karku) nie zostaną pominięte. W przeciwnym wypadku, tylko włosy znajdujące się na wierzchu zostaną wysuszone. „Suszenie włosów trzymając głowę w dół pozwala również dodać im objętości, gdyż włosy nie sklejają się przy skórze. Jest to w szczególności rekomendowane w przypadku włosów kręconych, nad którymi będziesz następnie pracować przy użyciu dyfuzora.”
 
Przed rozpoczęciem modelowania, ułóż włosy palcami zgodnie z koncepcją fryzury, na którą masz ochotę. „Jeżeli chcesz je umieścić z konkretnej strony, powinnaś wcześniej nadać im pożądany kierunek ręką. Jeżeli chcesz je następnie wyprostować, pociągnij włosy palcami w dół. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas i ułatwi pracę nad włosami.”
 
Jeżeli chodzi o siłę nawiewu z suszarki, ustaw go na maksymalną moc podczas fazy wstępnej, a następnie obniżaj, w miarę, jak twoje włosy będą stawały się suche. Jeżeli masz ochotę wymodelować zupełnie proste włosy, powinnaś ustawić maksymalną moc nawiewu w celu rozluźnienia włókna włosa. „Zawsze pamiętaj o tym, aby nałożyć nasadkę skupiającą na koniec suszarki. Służy ona skanalizowaniu strumienia powietrza, ale również ułatwia szczotkowanie, gdyż pozwala na precyzyjne ukierunkowanie strumienia powietrza.”
 
Nasza rada: Zawsze susz włosy wzdłuż włókien włosa, to znaczy od cebulek, na długości włosów, aż po końcówki. Uważaj, żeby twoja suszarka była ustawiona równolegle do suszonego przez ciebie kosmyka włosów.
 

 
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ