Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze rozczesać włosy
Jak dobrze rozczesać włosy

Jak dobrze rozczesać włosy

Mimo, że starałaś się na nie uważać twoje włosy są poskręcane? Nie obwiniaj się! Wszystkie kobiety mają ten sam problem. Oto kilka rad jak zapobiec kołtunieniu się włosów i rozczesać je delikatnie, zgodnie z regułami sztuki fryzjerskiej.
 
Twoje włosy na co dzień ocieraj się o ubrania i o skórę. Sprawia to, że łuski włosa się podnoszą, przez co staje się on mniej gładki. W rezultacie, odklejone łuski zahaczają o siebie nawzajem. „Zimą, ten efekt jest jeszcze bardziej wyraźny, z powodu golfów i swetrów. Długie włosy, a szczególnie ich dolne partie mogą się łatwiej mierzwić. Jednak można je łatwo rozczesać palcami.”
 
Wszystko zależy również od natury i jakości włosa. „Włosy azjatyckie mają mniejszą tendencje do kołtunienia się, gdyż są bardziej gładkie niż europejskie. Te ostatnie z kolei, są bardziej miękkie i elastyczne.” Należy również pamiętać o tym, by pielęgnować i chronić swoje włosy, aby się mniej kołtuniły. „Odżywka do włosów jest zatem bardzo dobrym narzędziem wspomagającym rozczesywanie. Zawarte w niej kuleczki plastiku zapewnią twoim włosom miękkość i łatwe rozczesywanie!”
 
Jaki jest najlepszy moment, na to by rozczesać swoje włosy? Przed nałożeniem szamponu, ale już na mokrych włosach. „Aby to zrobić użyj płaskiej szczotki. Zacznij od rozczesania końcówek, a następnie przejdź do długości. Robiąc na odwrót, ryzykujesz wzmocnienie istniejących kołtunów. Mogłoby być zatem trudniej się ich pozbyć.” Możesz również użyć grzebienia, by rozczesać swoje włosy, jak zawsze należy to zrobić na włosach mokrych, ale tym razem po spłukaniu odżywki. Z kołtunami nie należy się za bardzo siłować. „Wręcz przeciwnie, bądź delikatna, aby nie połamać włosów. Rozczesuj je zatem delikatnie i nie wahaj się użyć ponownie odżywki lub maseczki, aby ułatwić sobie zadanie.”
 
Jeżeli chodzi o czesanie, powinnaś wiedzieć, że włosy proste mogą być czesane codziennie, bez najmniejszego problemu. Z drugiej strony jednak, włosy kręcone mogą być rozczesywane jedynie po umyciu szamponem lub nałożeniu odżywki, kiedy są jeszcze mokre. „Następnie możesz im pozwolić się naturalnie ułożyć. Im częściej będziesz je szczotkować, tym bardziej loki będą tracić swoją strukturę, a włos stanie się wełnisty… Zatem, w przypadku włosów suchych, należy się czesać palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.”
 
Nasza rada: Alternatywą dla odżywki może być kuracja dwufazowa. Powinnaś ją wybrać w zależności od natury włosa (farbowane, suche, białe lub blond) i nałożyć od połowy długości aż po same końce. Twoje włosy będą się łatwiej rozczesywać i będą równie dobrze odżywione.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź