Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze masować skórę głowy
Jak dobrze masować skórę głowy

Jak dobrze masować skórę głowy

Masowanie skóry głowy ma o wiele więcej zalet niż może ci się wydawać! Oprócz przyjemności, którą daje, masaż ten jest korzystny dla twoich włosów. Poniżej wyjaśniamy dlaczego nie powinnaś o nim zapominać.
Skóra głowy jest cienką warstwą, w której osadzone są włosy. Jeżeli jej nie masujesz pozostaje ona przyklejona do czaszki i jest przez to mniej mobilna. W rezultacie, twoje włosy są matowe i osłabione, co może powodować ich wypadanie. „Masaż skóry głowy pozwala ją zmiękczyć i poprawić krążenie krwi, przez co włos będzie lepiej dotleniony. Powinnaś zaliczyć masaż skóry głowy do twoich regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. W salonach Jean Louis David, mamy zwyczaj masowania skóry głowy wszystkich klientek, które siadają na naszych fotelach! To je rozluźnia i pokazuje nasz profesjonalizm.”
Najlepszym momentem na masowanie skóry głowy jest prysznic. „Kiedy już zmoczysz włosy i nałożysz szampon, masuj skórę głowy przez jedną minutę, wykonując ruchy rotacyjne i naciskając na skórę, przesuwając ją w stronę środka głowy.” Jeżeli nie masz czasu, by zrobić to pod prysznicem, możesz również masować włosy suche przez 1-2 minuty, na przykład siedząc przed telewizorem. Możesz pracować nad skórą głowy zarówno opuszkami palców, jak i powierzchnią dłoni. Połóż swoje kciuki po bokach, aby dobrze określić centralną oś masażu. Ważne jest, abyś miała wrażenie, że masując włosy, pomagasz skórze głowy odkleić się od czaszki. 
„Jest jednak pewna strefa, której nie powinnaś masować. To skronie. Z racji tego, że zawierają wiele ważnych końcówek nerwowych, masaż ten może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.” Należy również uważać, by odklejać skórę głowy, a nie ją pocierać. Może to bowiem podrażnić ją i powodować łupież. 
Inne metody masażu również istnieją, takie jak, na przykład ściskanie i ssanie. „Nie wahaj się spróbować różnych rodzajów masażu. Na koniec rezultat będzie ten sam, wszystko zależy od twojego komfortu. Tak czy inaczej, pozbędziesz się nieczystości z włosów, a twoja skóra będzie miękka i rozluźniona.”
Nasza rada: Masaż skóry głowy pozwala również lepiej wnikąć we włosy produktom na porost włosów w przypadku ich wypadania. Chodzi na przykład o ampułki i inne produkty pielęgnacyjne. W przeciwieństwie do powszechnej opinii, nie ma to żadnego wpływu na wchłanianie szamponów i odżywek. 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź