Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze masować skórę głowy
Jak dobrze masować skórę głowy
Pielęgnacja

Jak dobrze masować skórę głowy

Dział
Masowanie skóry głowy ma o wiele więcej zalet niż może ci się wydawać! Oprócz przyjemności, którą daje, masaż ten jest korzystny dla twoich włosów. Poniżej wyjaśniamy dlaczego nie powinnaś o nim zapominać.
Skóra głowy jest cienką warstwą, w której osadzone są włosy. Jeżeli jej nie masujesz pozostaje ona przyklejona do czaszki i jest przez to mniej mobilna. W rezultacie, twoje włosy są matowe i osłabione, co może powodować ich wypadanie. „Masaż skóry głowy pozwala ją zmiękczyć i poprawić krążenie krwi, przez co włos będzie lepiej dotleniony. Powinnaś zaliczyć masaż skóry głowy do twoich regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. W salonach Jean Louis David, mamy zwyczaj masowania skóry głowy wszystkich klientek, które siadają na naszych fotelach! To je rozluźnia i pokazuje nasz profesjonalizm.”
Najlepszym momentem na masowanie skóry głowy jest prysznic. „Kiedy już zmoczysz włosy i nałożysz szampon, masuj skórę głowy przez jedną minutę, wykonując ruchy rotacyjne i naciskając na skórę, przesuwając ją w stronę środka głowy.” Jeżeli nie masz czasu, by zrobić to pod prysznicem, możesz również masować włosy suche przez 1-2 minuty, na przykład siedząc przed telewizorem. Możesz pracować nad skórą głowy zarówno opuszkami palców, jak i powierzchnią dłoni. Połóż swoje kciuki po bokach, aby dobrze określić centralną oś masażu. Ważne jest, abyś miała wrażenie, że masując włosy, pomagasz skórze głowy odkleić się od czaszki. 
„Jest jednak pewna strefa, której nie powinnaś masować. To skronie. Z racji tego, że zawierają wiele ważnych końcówek nerwowych, masaż ten może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.” Należy również uważać, by odklejać skórę głowy, a nie ją pocierać. Może to bowiem podrażnić ją i powodować łupież. 
Inne metody masażu również istnieją, takie jak, na przykład ściskanie i ssanie. „Nie wahaj się spróbować różnych rodzajów masażu. Na koniec rezultat będzie ten sam, wszystko zależy od twojego komfortu. Tak czy inaczej, pozbędziesz się nieczystości z włosów, a twoja skóra będzie miękka i rozluźniona.”
Nasza rada: Masaż skóry głowy pozwala również lepiej wnikąć we włosy produktom na porost włosów w przypadku ich wypadania. Chodzi na przykład o ampułki i inne produkty pielęgnacyjne. W przeciwieństwie do powszechnej opinii, nie ma to żadnego wpływu na wchłanianie szamponów i odżywek. 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ