Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrać makijaż do grzywki
Jak dobrać makijaż do grzywki
Jak dobrać makijaż do grzywki
Fryzura

Jak dobrać makijaż do grzywki

Dział
Grzywka jest doskonała, by schować zbyt wysokie czoło i podkreślić spojrzenie, ale również sprawia, że obojętnie jaka fryzura może stać się modna. Aby zachować jej subtelność, naucz się robić makijaż dostosowany do grzywki.
 
Pełną grzywką nazywamy grubą grzywkę, która zakrywa czoło. „Idealnie byłoby, gdyby dochodziła ona aż do nasady nosa”, ale niektóre kobiety wolą, gdy jest krótsza, niedochodząca nawet do linii brwi. Ten typ grzywki otacza twoją twarz, przez co doskonale się komponuje z mocnym makijażem. Jeżeli zazwyczaj odradza się malować wyzywająco oczy i usta, w przypadku pełnej grzywki, ten rodzaj makijażu wygląda dobrze. Jeżeli twoja pełna grzywka jest krótsza, podkreśl swoje usta przy użyciu matowej szminki w odcieniach czerwieni. Będziesz wtedy wyglądać bardziej retro i w stylu pin-up. Jeżeli zaś grzywka jest dłuższa, podkreśl swoje spojrzenia przy użyciu cieni do powiek lub grubej kreski eyelinerem.
 
„Lekko cieniowana i uczesana na bok” grzywka z kilku kosmyków zwykle zakrywa jedno oko. Należy zatem położyć szczególny nacisk na makijaż oczu. Jaka jest najlepsza technika, która podkreśli twoje spojrzenie? Nałóż cień do powiek warstwami wybranych kolorów, a następnie użyj ciemniejszego odcienia, aby podkreślić górną i dolną linię rzęs. Przy użyciu tuszu do rzęs postaraj się wydłużyć rzęsy przy zewnętrznej  krawędzi oka. Kończąc makijaż, rozjaśnij go, nakładając w kącikach oczu błyszczący cień. Jeżeli zaś chodzi o usta, postaw na cieliste odcienie, aby nie przyćmiewały za bardzo efektu spojrzenia.
 
Charakteryzująca się kilkoma rozrzuconymi kosmykami wchodzącymi na brwi, „cieniowana grzywka znana jest z tego, że nadaje twarzy delikatności, a tobie wyglądu romantycznej dziewczyny”. Uważaj, by nie popełnić błędu i nie używaj zbyt kryjących cieni, gdyż grzywka ta jest synonimem lekkości. W tym przypadku, należy zastosować lekki i świeży make-up. Policzki powinny być po prostu zaróżowione, przy użyciu różowego lub koralowego pudru, usta zaś błyszczące, a wzrok podkreślony opalizującym cieniem do powiek.
 
Nasza rada: Przed uczesaniem grzywki zrób makijaż. Jeżeli bowiem nie przytrzymasz włosów opaską  lub spinką, ryzykujesz, że nałożysz tusz do rzęs na włosy grzywki i nierówno rozprowadzisz podkład na czole. Uważaj jednak, bo grzywka przytrzymana spinkami lub opaską deformuje się i może się przetłuszczać.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ