Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jaką wybrać krótką formę strzyżenia do danego rodzaju włosów?
Jaką wybrać krótką formę strzyżenia do danego rodzaju włosów?
Eksperci

Jaką wybrać krótką formę strzyżenia do danego rodzaju włosów?

Dział
Moda na krótkie włosy opanowała trendy w stylizacji włosów u kobiet w tym sezonie. Bob cieszy się szczególnie dużym powodzeniem, mimo że niektóre z was wolą jego nieco krótszą lub nieco dłuższą wersję. Oto przewodnik dla tych z was, które marzą o krótkich włosach, wciąż nie wiedząc, na jaką fryzurę się zdecydować!
 
Krótkie fryzury są idealne dla osób o prostych włosach. „Osoby o prostych włosach mogą pozwolić sobie na każdy rodzaj krótkiej fryzury. Kobiety o tego typu włosach mogą zdecydować się na bardzo krótkie lub po prostu krótkie fryzury, w zależności od ich preferencji. Proste włosy są tak łatwe w ułożeniu, że pasuje do nich niemal każde strzyżenie. Jednakże, uważaj, jeżeli twoje włosy są sztywne. Nie powinnaś wtedy decydować się na zbyt krótką fryzurę, gdyż włosy mogłyby odstawać oraz możesz mieć problem z ich ułożeniem.”
 
Przy wyborze krótkiej fryzury, poza rodzajem włosów, warto wziąć pod uwagę kąt rośnięcia włosa oraz jego teksturę. „Miękkie włosy będą łatwiejsze w ułożeniu niż mniej podatne rodzaje włosów. Co więcej, włosy widocznie układające się pod pewnym kątem, mogą zepsuć efekt nawet najlepiej wykonanej krótkiej fryzury. Poproś o radę swojego fryzjera w salonie. Niech doradzi ci fryzurę, która będzie dla ciebie najlepsza, biorąc pod uwagę wszystkie te kryteria.”
 
Po określeniu rodzaju włosów oraz kąta ich rośnięcia, zastanów się, czy zależy ci na podkreśleniu objętości włosów. „Osoby o włosach lokowanych lub kręconych muszą radzić sobie z objętością na co dzień. Pytanie, czy chcesz eksponować objętość swoich włosów, czy wolisz nie podkreślać tego aspektu swojej fryzury. Determinując swoje oczekiwania pod tym względem, łatwiej znajdziesz najlepiej dostosowane do ciebie strzyżenie. W tej kwestii nie ma reguł, a wybór będzie zależał od preferencji każdej z was.”
 
Nasza rada: Te z was, które marzą o strzyżeniu umożliwiającym różne uczesania, powinny zachować minimalną długość włosów. To bowiem jedyny sposób, by móc wykonywać fryzury zarówno na spiętych, jak i rozpuszczonych włosach, wzbogacając je o różne, fantazyjne efekty.
 
© Pixelformula / Pokaz Christophe Lemaire prêt-à-porter, Jesień-Zima 2013-2014 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ