Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Jak dobrać kolor włosów do koloru oczu?

Dział

Radykalna zmiana wyglądu to dla wielu kobiet przełomowe wydarzenie w życiu, które pozwala poczuć się piękniej, a dzięki temu zyskać na pewności siebie. Ale małe metamorfozy większość pań wykonuje regularnie. Zmiana koloru włosów jest jedną z nich. Choć nieduża, potrafi diametralnie odmienić wygląd, dlatego warto dobrze ją przemyśleć i dokonać najtrafniejszego wyboru. Jak odpowiednio dobrać kolor włosów? Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że w tym przypadku nawet kolor oczu ma znaczenie. My podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze nowego odcienia włosów, aby przez długi czas móc cieszyć się ich pięknem.


Określ rodzaj karnacji


To punkt wyjściowy, od którego powinno się zaczynać przygotowania do zmiany koloru włosów. To zadanie nie powinno sprawić większych trudności, ponieważ wyróżnia się dwa podstawowe typy karnacji, które charakteryzują się właściwymi dla siebie cechami:
jasna karnacja – bardzo jasny, blady kolor skóry, często o zimnym zabarwieniu, najczęściej w połączeniu z niebieskimi oczami, na skórze mogą pojawiać się wyraźne zaczerwienienia;
ciemna karnacja – skóra ma ciemniejszy kolor o oliwkowym, złotym lub brzoskwiniowym odcieniu, najczęściej w połączeniu z brązowymi lub zielonymi oczami.
Bardzo ważne jest takie dopasowanie koloru włosów do karnacji, aby podkreślić atuty urody, ale jednocześnie zatuszować pewne jej niedoskonałości. W związku z tym, jasna karnacja współgra z zimnymi odcieniami, które nie będą podkreślać ewentualnych zaczerwienień, niedoskonałości i bladości cery. Natomiast ciepła karnacja harmonizuje z równie ciepłymi odcieniami włosów, które nie stanowią mocnego kontrastu dla skóry.

Określ kolor oczu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kolor oczu ma ogromne znaczenie w przypadku doboru koloru włosów. Ważne jest bowiem harmonijne połączenie obu tych najważniejszych elementów urody. Idealna sytuacja to taka, w której kolor oczu jest podkreślony barwą włosów. Co więcej, kolor oczu bezpośrednio wiąże się z rodzajem karnacji, która odgrywa ogromną rolę w doborze kolorystyki, zarówno włosów, jak i ubrań, makijażu i wielu innych
elementów, które mają wpływ na codzienny look. Oprócz samych oczu liczy się też ich oprawa. Jeśli jest ona jasna, a włosy po ufarbowaniu będą znacznie ciemniejsze, warto odpowiednio przyciemnić również brwi i ewentualnie rzęsy. Taki zabieg pozwoli uzyskać harmonię i wydobyć głębię koloru oczu. Aby dowiedzieć się, jakie konkretnie kolory włosów pasują do poszczególnych kolorów oczu, warto zapoznać się z infografiką „Jak dobrać kolor włosów do barwy oczu ". Informacje i wskazówki, które przedstawia, pozwolą odpowiedzieć na nurtujące pytanie, które brzmi:

Jaki kolor włosów dobrać do niebieskich, a jaki do brązowych i zielonych oczu?


Niebieskie oczy dobrze komponują się niemal z każdą barwą włosów. Podczas koloryzacji należy jednak pamiętać, aby odcień farby dopasować do typu karnacji – pozwoli to zachować naturalny i atrakcyjny wygląd.

Kolor włosów do niebieskich oczu i jasnej cery


Blond – chłodne odcienie blondu (np. platyna) dobrze współgrają z bardzo delikatnym typem urody. Naturalnie komponują się z porcelanową cerą i subtelną oprawą oczu. Przy niebieskich tęczówkach i jasnej cerze można również wybrać ciemne blondy, które podkreślą barwę oka i sprawią, że wyda się ona intensywniejsza. Odradzamy
natomiast ciepłe odcienie blondu, np. miodowy lub bursztynowy.


Brąz – w przypadku brązu również należy wybierać jego chłodne odcienie, które w tym sezonie są bardzo modne. Z porcelanową twarzą dobrze współgrają jasne warianty, np. popielaty brąz. Jeżeli jednak Twoja cera jest w doskonałym stanie, możesz pozwolić sobie na ciemny brąz – pamiętaj jednak, aby dostosować do niego kolor brwi i rzęs.


Rudy – w przypadku niebieskich oczu sprawdzą się ogniste odcienie rudości. Umiejętnie dobrane pięknie podkreślą i pogłębią błękitną barwę tęczówki.

Pamiętaj: rudy kolor włosów eksponuje wszelkie niedoskonałości, np. przebarwienia, zmiany trądzikowe, zaczerwienienia czy rozszerzone naczynka. Polecany jest zatem szczególni paniom o nieproblematycznej cerze.

Kolor włosów do niebieskich oczu i śniadej cery


Połączenie niebieskich oczu i śniadej cery jest rzadko spotykane w Polsce, dzięki czemu kobiety o takiej urodzie wyglądają niepowtarzalnie. Jaki kolor włosów powinny wybrać osoby z niebieskimi oczami i śniadą karnacją?


Brązy - ciemne odcienie brązu (np. z czerwonymi tonami) pogłębiają błękitny kolor tęczówki.

Rudości - przy oliwkowej cerze można wybierać intensywne, ciemne rudości, np. mahoń.

Kolor włosów do zielonych oczu

Jaki kolor włosów wybrać do zielonych oczu, aby podkreślić ich wyjątkowy urok?

Rudości – przy szmaragdowym spojrzeniu można zastosować każdy odcień rudości, pamiętając przy tym, że do jasnej cery dobieramy tonacje chłodne, a do śniadej – ciepłe.

Brązy – przy zielonych oczach dobrze prezentują się głębokie odcienie brązu, które doskonale wydobywają kolor tęczówki. Sprawdzą się także miedziane brązy, które dodadzą fryzurze charakteru. W przypadku mlecznej cery można wybrać jasne tonacje brązu i dodać świetliste refleksy (np. wykonane techniką flamboyage).


Jeżeli chcesz uzyskać jaśniejszy odcień brązu od twojego obecnego koloru, niezbędny będzie zabieg dekoloryzacji lub rozjaśniania. Oba przeprowadza się w profesjonalnych salonach, w których fryzjer umiejętnie przygotuje włosy
do dalszej koloryzacji.


Kolor włosów do brązowych oczu


Jeżeli masz brązowe oczy i brzoskwiniową cerę, nie powinnaś decydować się na jasny kolor włosów. Ciekawą i twarzową propozycją będzie natomiast bardzo modny w ostatnich sezonach bronde. Co to takiego? Bronde to połączenie włosów koloru blond z brązem, które daje naturalny efekt pasm rozjaśnionych słońcem. Dzięki
odpowiedniej kombinacji kolorystycznej i doborowi tonów farb do konkretnej osoby, bronde polecany jest do każdego typu urody.


Jakie inne kolory włosów pasują do brązowych oczu?


Brązy – brązowe pasma naturalnie komponują się z tęczówką. W zależności od Twojej karnacji, możesz wybierać
spośród różnych odcieni brązu: od jasnych, popielatych, poprzez złote, po kasztanowe i czekoladowe.

Pamiętaj, aby odcień włosów nie był identyczny z tęczówką, ponieważ wówczas twarz stanie się mało wyrazista.


Blondy – tak, ale od średnich po ciemne. Platynowe blondy nie będą dobrze komponować się z brązowymi oczami.

Rudości – jeżeli wybierasz rudy odcień włosów, dostosuj go przede wszystkim do karnacji, a dopiero w drugiej kolejności weź pod uwagę kolor oczu. Brązowa tęczówka zazwyczaj lepiej współgra z rudościami wpadającymi w brąz.

Unikaj mocnych kontrastów

Choć w modzie kontrasty bywają pożądane, w przypadku urody mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. Myśląc o unikaniu kontrastów, należy wziąć pod uwagę rodzaj karnacji. Kruczoczarne włosy w połączeniu z bladą cerą z
widocznymi na niej niedoskonałościami, zaczerwienieniami i sińcami pod oczami wyeksponują wszystkie te mankamenty urody. Natomiast bardzo jasny blond przy mocno opalonej skórze albo bardzo ciemnej karnacji będzie wyglądał tandetnie i wulgarnie.
Jednak, istnieje kilka przypadku, w których kontrasty są dozwolone, np. nieskazitelna, porcelanowa cera z niebieskimi lub ciemnobrązowymi oczami będzie wyglądać intrygująco w połączeniu z czarnymi włosami.

Skorzystaj z fachowej porady

Pomoc profesjonalisty może okazać się nieoceniona, zwłaszcza, gdy planuje się radykalną zmianę koloru włosów lub gdy ma się kłopot z jednoznacznym określeniem karnacji. Decydując się na farbowanie, warto więc wybrać się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego, jak np. Jean Louis David, gdzie pod okiem doświadczonego fryzjera zostanie przeprowadzona koloryzacja. Co więcej, w profesjonalnych salonach można liczyć na rzetelną poradę, dzięki której uda się odpowiednio dobrać kolor włosów do koloru oczu i typu urody.

Pamiętaj o pielęgnacji włosów farbowanych


Wreszcie, warto wspomnieć o właściwej pielęgnacji włosów farbowanych. Jest to niezwykle istotne z dwóch powodów. Po pierwsze – ochrona kosmyków przed zniszczeniem. Po drugie – trwałość nowego koloru. Te dwa elementy są niezwykle istotne w przypadku włosów farbowanych, dlatego warto pomyśleć o odpowiedniej
pielęgnacji. W profesjonalnych salonach fryzjerskich dostępne są specjalistyczne zabiegi, które wykonuje się po koloryzacji. Taką pielęgnację warto kontynuować również we własnym domu. W tym celu wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, np. z linii Color Therapy . Szampon, odżywka lub mleczko bez spłukiwania oraz maska, które zostały stworzone z myślą o włosach farbowanych, to podstawa w codziennej pielęgnacji.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ