Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Kręcone włosy
Kręcone włosy
Kręcone włosy
Pielęgnacja

Jak dbać o kręcone włosy zimą?

Dział

Wilgotność, suche powietrze i brak słońca. Zima zdecydowanie nie jest korzystna dla kręconych włosów. Poznaj kilka sposobów pielęgnacji włosów umożliwiających ich zachowanie w pełnym zdrowiu.

Dlaczego są bardziej kruche zimą?

Ponieważ włosy kręcone są suche z natury. W rzeczywistości włókno włosowe będąc formie skręconej spiralki, utrudnia sebum poprawnie krążyć. Kiedy dodatkowo włosy są wystawione na klimat zimowy, stają się wrażliwsze. Klimat ten charakteryzuje się suchym powietrzem, niskimi temperaturami i słabymi promieniami UV, które wysuszają włosy. W tym okresie stają się one więc bardziej kruche: szybko się wysuszają, łatwo łamią i mają tendencję do puszenia się. Musisz więc podwójnie o nie zadbać.

Idealna rutyna pielęgnacyjna

• Nawilżaj codziennie włosy


Myj głowę raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu [Jak często myć głowę?]. Wybieraj preparaty bogate w keratynę lub w oleje roślinne, takie jak te z serii Oil Therapy lub Keratin Therapy. Rankiem nałóż odrobinę kremu nawilżającego. Produkty zawierające lekką i nienatłuszczającą formułę pomagają zachować elastyczność włosów.

• Odżywiaj dogłębnie włosy


Idealny preparat? Maska do włosów [Jak używać maski do włosów], która wchodzi w głąb włókna włosowego, żeby je nawilżyć, odbudować i zregenerować. Jeżeli masz włosy bardzo wysuszone, czy kruche, używaj maski raz w tygodniu po umyciu głowy. Pozostaw ją na 2 do 15 minut według potrzeby i spłucz czystą wodą. Zobaczysz, rezultat będzie natychmiastowy. Możesz również wykonywać kąpiele w olejkach roślinnych od czasu do czasu, które intensywnie nawilżą włosy.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ