Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak czytać etykietki na farbach do włosów
Jak czytać etykietki na farbach do włosów
Jak czytać etykietki na farbach do włosów
Farbowanie

Jak czytać etykietki na farbach do włosów

Dział
Udając się do sklepu, aby kupić swoją farbę do włosów, możesz poczuć się przytłoczona mnogością oferowanych tam produktów. Różne marki, typy farb, kolory... Wybór odpowiedniej farby do włosów wcale nie jest taki oczywisty! Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zapoznaj się z radami naszego eksperta.

Na pierwszy rzut oka chciałoby się wybrać kolor sugerując się zdjęciem modelki na opakowaniu. Pamiętaj jednak, że efekt końcowy zaprezentowany na pudełku nie jest świętością! “Rzadko zdarza się, by kolor, który uzyskamy na włosach był dokładnie taki sam jak na zdjęciu. Wszystko zależy od bazy, na którą nakładamy kolor, a więc wcześniejszych koloryzacji oraz naturalnego koloru włosa. Jeżeli Twoje włosy są już farbowane, a ich kolor nie jest tożsamy z naturalnym kolorem Twoich włosów, istnieje ryzyko, że w średnio jednym na cztery farbowania efekt końcowy będzie odbiegał od prezentacji na pudełku!” Jeżeli jednak Twoje włosy są naturalne i porównujesz efekt przed i po, masz duże szanse, by osiągnąć zaprezentowany rezultat.
 
Używanie farb do włosów zakupionych w supermarketach jest dobrym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy nie masz zamiaru wprowadzać wielkich zmian. “Przykładowo blondynki, które zamierzają zostać brunetkami i na odwrót, powinny najpierw poddać się wstępnej koloryzacji, której nie umożliwiają farby kupione w sklepie. Ich stosowanie w tym przypadku może doprowadzić do powstania niechcianych refleksów, których ciężko się następnie pozbyć.” Dlatego w celu wykonania tego typu zabiegu warto wybrać się do fryzjera, który będzie dokładnie wiedział, jak się do tego zabrać! Radzimy zatem wybierać farby w odcieniach bliskich Twojemu naturalnemu kolorowi włosów, aby uniknąć przykrych niespodzianek.
 
Jeżeli chodzi o skład, to zasadniczo zależy on od danej marki. “Z reguły farby zawierają pigmenty i nie ma szczególnych zaleceń w tym zakresie.”  Jednakże, nie zwalnia Cię to z obowiązku przetestowania produktu zanim nałożysz go na całej głowie. “Aby to zrobić, wypróbuj farbę nakładając ją rękę, by zobaczyć, czy skóra nie reaguje na nią alergicznie.” Wykonaj tę czynność za każdym razem, gdy zmieniasz swoją farbę.
 
Nasza rada: Jeżeli będziesz stosowała się do wszystkich naszych rad, uzyskasz satysfakcjonujący Cię rezultat pod warunkiem, że wiesz jak nakładać farbę oraz ile czasu pozostawić ją na włosach! W tym celu przeczytaj uważnie instrukcję i nie bój się poprosić o pomoc kogoś drugiego, aby zyskać pewność, że kolor jest jednolity na całej głowie.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ