Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak czyścić grzebienie i szczotki
Jak czyścić grzebienie i szczotki
Jak czyścić grzebienie i szczotki
Pielęgnacja

Jak czyścić grzebienie i szczotki

Dział
Poświęciłaś czas na wybór właściwego grzebienia oraz dobór swoich płaskich i okrągłych szczotek. Nauczyłaś się już jak właściwie ich używać. Nadszedł więc czas, byś dowiedziała się, jak o nie dbać, by wydłużyć ich żywotność oraz pozbyć się nieczystości, które nagromadziły się na nich z biegiem czasu.
 
Twoje przybory do czesania, w tym grzebienie i szczotki, to prawdziwe źródło bakterii. Często znajdują się na nich nieczystości oraz resztki użytych kosmetyków do włosów. Szczególnie, jeżeli są używane przez całą rodzinę! „Uważaj na drobne skaleczenia skóry głowy. Nie powodują one żadnego zagrożenia zdrowia, jednak jeżeli do nich dojdzie, siłą rzeczy na Twoich szczotkach i grzebieniach znajdzie się jeszcze więcej bakterii.”
 
Postaraj się więc regularnie myć swoje przybory do czesania. Częstość ich mycia uzależniona jest od częstości stosowania Twoich grzebieni i szczotek. „Często używasz płaskiej szczotki, by uczesać oraz rozczesać Twoje włosy. Okrągła szczotka wykorzystywana jest zazwyczaj przy modelowaniu włosów i w konsekwencji stosuje się jej rzadziej. Z kolei, grzebień używa się z reguły do rozczesywania włosów po myciu głowy.”
 
Powinnaś czyścić swoje przyrządy do czesania z częstotliwością raz na tydzień lub raz na 15 dni. „Jeżeli chodzi o grzebień, jaki by nie był, ceramiczny, plastikowy, czy karbonowy, zanurz go w letniej wodzie z wybielaczem, aby porządnie go zdezynfekować.” Następnie, dokładnie go wypłucz oraz wysusz.
 
Jeżeli chodzi o czyszczenie szczotek, zarówno tych płaskich, jak i okrągłych, zacznij od usunięcia z nich włosów, które wplątały się w ich szpilki! Dzięki temu, nie tylko użycie szczotki zostanie zoptymalizowane, ale także łatwiej Ci będzie ją wyczyścić, gdy przyjdzie na to czas. „Umyj szczotkę spienionym mydłem z wodą, a potem porządnie ją wypłucz. Wysusz ją za pomocą suszarki do włosów starając się nie spalić jej włosia.”
 
Nasza rada: Aby usunąć zalegające włosy w Twojej szczotce, użyj grzebienia (zanim go wyczyścisz). Przeciągnij grzebieniem swoją szczotkę i pozbądź się w ten sposób nieczystości. Następnie, wyczyść zarówno grzebień, jak i szczotkę! Nie musisz czekać do kolejnego mycia szczotki, aby pozbyć się z niej włosów. Możesz to robić za każdym razem, gdy jej używasz.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ