Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak chronić włosy przed zanieczyszczeniami?
Jak chronić włosy przed zanieczyszczeniami?
Pielęgnacja

Jak chronić włosy przed zanieczyszczeniami?

Dział
Mieszkanki miast doświadczają każdego dnia szkodliwego działania zanieczyszczeń. Gazy cieplarniane, dymy z kominów, spaliny samochodów, stres... Zanieczyszczenia to cały zespół czynników, które mogą osłabić nie tylko Twoje włosy, ale także pogorszyć Twoje zdrowie. Ponieważ włosy odzwierciedlają Twój aktualny stan, ważnym jest, byś umiała je ochronić przed zanieczyszczeniami!
 
Nie myśl, że częste mycie włosów uodporni je na zanieczyszczenia. Wręcz przeciwnie. Im częściej będziesz myła głowę, tym bardziej Twoje włosy będą osłabione. „Jeżeli Twoje włosy na wstępie są już osłabione, zbyt częste ich mycie osłabi je jeszcze bardziej. Myjąc włosy, pozbawiasz się ich naturalnej powłoki, która je chroni je przed nieczystościami.” Rozważ więc robienie większych przerw pomiędzy poszczególnymi myciami głowy. Mycie głowy dwa (lub maksymalnie trzy) razy w tygodniu w zupełności wystarczy.
 
Włosy poddane oddziaływaniu zanieczyszczeń ponoszą tego konsekwencje. „ Włos staje się matowy i bardziej łamliwy. Aby temu zaradzić kilka lat temu stworzyliśmy gamę produktów Urban Care, która jest przeznaczona dla mieszkanek miast i ma na celu ochronę włosów przed nieczystościami. Ochronę tę umożliwiają między innymi filtry UV oraz różne witaminy.” Jest to skuteczna linia kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów poddawanych oddziaływaniu czynników zewnętrznych charakterystycznych dla miast.
 
Jeżeli pomimo wszystkich podjętych działań, Twoje włosy nadal są osłabione w wyniku oddziaływania na nie zanieczyszczeń, powinnaś zastosować specjalną kurację dostosowaną do stanu Twoich włosów. Jeżeli są one matowe, postaw na kosmetyki, które sprawią, że włosy będą bardziej lśniące, takie jak na przykład serum. „Osobom o suchych włosach polecamy natomiast szampony oraz maseczki odżywiające, które nawilżają włosy. Jeżeli Twoje włosy są szczególnie wrażliwe na oddziaływanie zanieczyszczeń, stosuj produkty do stylizacji, bądź kosmetyki bez spłukiwania, które ochronią je w ciągu dnia.”
 
Nasza rada: Innym sposobem na ochronę włosów przed nieczystościami jest noszenie odpowiednich nakryć głowy! Pomyśl zatem o kapeluszu, typu fedora lub borsalino, dzięki którym będziesz na czasie z najnowszymi trendami. Możesz też rozważyć noszenie chusty. „Pamiętaj, że nie musisz ich nosić przez cały czas, ale dobrze jest byś miała je pod ręką, gdy tylko stwierdzisz, że Twoje włosy wymagają ochrony w ciągu dnia.”
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ