Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak chronić włosy przed chlorem?
Jak chronić włosy przed chlorem?

Jak chronić włosy przed chlorem?

Różne rodzaje włosów inaczej reagują na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jednak możemy stwierdzić, że chlor jest równie szkodliwy dla wszystkich typów włosów. Jedynie efekty są różne… Aby jak najlepiej je chronić, zapoznaj się z kilkoma naszymi radami na lato!
„Chlor nie ma jednakowego wpływu na naturalne, będące w dobrym zdrowiu włosy i na włosy farbowane lub wrażliwe. Na tych ostatnich mniej liczne są bariery ochronne, przez co włos jest słabszy. Z tego powodu, łatwiej wchłania wszystkie szkodliwe czynniki z otoczenia… Jednak to działa w dwie strony! Wchłania również łatwiej środki, które mu aplikujesz.”
W większości wypadków chlor wysusza włos. Musisz mu zatem dostarczyć substancji nawilżających za pomocą środków odżywiających. W najgorszym wypadku, przez kontakt z chlorem, twoje włos mogą złapać lekko zielony refleks, mało twarzowy, jeżeli masz farbowane włosy. „Zdarza się to naprawdę rzadko i jest łatwe do naprawienia w salonach. Jednak w momencie, kiedy już się przydarzy jest to bardzo przykre doświadczenie! Należy zatem chronić się przed chlorem.”
Najlepsza ochrona przed chlorem? Czepek. Nawet jeżeli jest mało estetyczny, pozostaje najbardziej skuteczną barierą dla chloru. Możesz wybierać pomiędzy modelami klasycznymi, unisex i takimi o relatywnie neutralnych kolorach. „Czepki z sylikonu najlepiej trzymają się na twojej głowie. Ten bardzo elastyczny materiał dopasowuje się idealnie do kształtu głowy, przez co zapewnia najbardziej optymalną ochronę.” Tego typu akcesoria są zresztą często obowiązkowe na publicznych basenach. 
Nie wahaj się również położyć na włosy olejek lub krem przeciwsłoneczny, który również zapewni ochronę przed promieniami UV. „Jeżeli kąpiesz się w prywatnym basenie, nakładaj je zgodnie ze swoimi upodobaniami. Jednakże, uważaj na ilość, jaką stosujesz na basenie publicznym.”
Na koniec, wiedz, że nie musisz chować swojej suszarki na czas wakacji spędzonych nad basenem. „Możesz bez żadnego problemu jej ciągle używać, jeżeli tylko spryskasz włosy sprayem termoochronnym i nałożysz maseczkę nawilżającą raz w tygodniu.”
Nasza rada: Aby zagwarantować swoim włosom miękkość i blask, musisz pamiętać o kilku niezbędnych po wyjściu z basenu czynnościach. Nie zapominaj o spłukaniu ich czystą wodą i o umyciu ich szamponem odżywiającym.
 © DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie