Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak chronić kręcone włosy latem
Jak chronić kręcone włosy latem
Jak chronić kręcone włosy latem
Eksperci

Jak chronić kręcone włosy latem

Dział
Gdy temperatury idą do góry, a słońce poprawia ci nastrój, wiedz, że ma ono także dobroczynny wpływ na twoje włosy. Pod warunkiem, że nie wystawiasz ich zbyt długo na słońce bez odpowiedniej ochrony. Jest to szczególnie ważne w przypadku włosów kręconych, które często są suche. Poznaj nasze rady, jak chronić kręcone włosy latem.
 
Kręcone włosy mają prawo cieszyć się słońcem! Ale tylko w niewielkich dawkach. „Słońce sprawi, że twoje włosy będą lekko, aczkolwiek naturalnie rozjaśnione, a loki nie powinny na tym ucierpieć, pod warunkiem, że nie będziesz ich wystawiać zbyt długo na słońce.”
 
Latem, włosy kręcone powinny być chronione w szczególny sposób, gdyż z natury są one często suche. „Włókna włosowe ulegają zniszczeniu w wyniku działania promieni słonecznych oraz substancji wywołujących ich ścieranie, takich jak sól i piasek. Substancje te wnikają do wnętrza włosa i hamują pozytywne działanie keratyny. Jaki jest na to sposób? Zepnij włosy i załóż na nie kapelusz lub szal, który jest bardzo modny w tym sezonie. Jeżeli uważasz, że Twoje włosy są mimo wszystko zbyt wrażliwe możesz dopełnić ich ochronę stosując kosmetyki przeciwsłoneczne lub do pielęgnacji włosów.”
 
To, co jest dobre dla skóry nie jest koniecznie dobre dla włosów! Chcą zapewnić swoim włosom właściwą ochronę, zapomnij o olejkach pozbawionych właściwości ochronnych i wybierz ochronę przeciwsłoneczną dostosowaną do włosów kręconych. Szczególnie polecamy ci kremy z filtrem przeciw promieniom UV. Są to odżywcze produkty, które nie muszą być nakładane na włosy z dużą częstotliwością. Po zakończeniu kąpieli w morzu lub basenie, spłucz włosy, aby zapobiec szkodliwemu działaniu połączenia soli, wody morskiej, piasku i chloru. „Słońce jest dobre dla włosów kręconych pod warunkiem, że go nie nadużywasz. Po powrocie z plaży lub z basenu, należy o nie zadbać przy pomocy szamponów lub odżywek przeznaczonych do włosów kręconych.”
 
Nasza rada: Nic lepiej nie regeneruje włosów niż odżywcze serum. Oprócz swoich właściwości prozdrowotnych, chroni włókna włosa. Włosy będą dogłębnie odżywione, bardziej miękkie i błyszczące.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ