Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Henna – sposób na piękne brwi i rzęsy

Codzienne malowanie brwi i rzęs jest uciążliwe, czasochłonne, a przede wszystkim daje krótkotrwały efekt. Co zatem zrobić, żeby trwale podkreślić oprawę oczu , bez konieczności nakładania makijażu? Idealne rozwiązanie to henna brwi i rzęs. Ten znany od wieków specyfik, nada spojrzeniu wyjątkowego charakteru, który utrzyma się zdecydowanie dłużej niż tradycyjne kosmetyki.


Historia sięgająca tysiącleci

Mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu, znali właściwości henny już pięć tysięcy lat temu. Korzystali z niej wojownicy Masajów, którzy malunkami na twarzy chcieli podkreślić swoją plemienną przynależność. Używana była także do zdobienia ciał zmarłych faraonów. Znaną praktyką było malowanie kostek u nóg kobietom w ciąży, co miało zapewnić pomyślność przyszłej matce i dziecku. Po narodzinach, noworodkowi nakładano na pępek pastę z henny. Wierzono, że zabieg zagwarantuje malcowi wieczne piękno i bogactwo. Jednak przede wszystkim, henna była stosowana przez kobiety do zdobienia skóry, włosów i paznokci i to właśnie te praktyki zostały zaaprobowane przez mieszkanki Europy.

Nieocenione właściwości pewnej rośliny

Lawsonia bezbronna to roślina występująca na obszarach tropikalnych. Często nazywana jest krzewem hennowym, ze względu na specyfik, który się z niej otrzymuje. Hennę produkuje się ze sproszkowanych i ugotowanych liści i pędów lawsonii. Otrzymany w ten sposób barwnik ma postać brunatnej masy , która nawet po wysuszeniu nie traci swoich walorów. Po dodaniu do niej odrobiny wody, przybiera płynną konsystencję i z powodzeniem może zostać użyta chociażby do farbowania brwi. Henna jest produktem w pełni bezpiecznym, który do tego posiada wiele cennych składników: wapń, magnez, potas, błonnik, kwas oleinowy, a także liczne mikropierwiastki.

Walory koloryzacyjne

Henna najczęściej używana jest jako barwnik. W krajach arabskich służy do nadawania ciału równomiernego, jasnobrązowego zabarwienia, dzięki czemu wygląda zdrowo. Dobrze sprawdza się w koloryzacji rzęs i brwi, która pozwala na odstawienie kosmetyków do malowania oczu na kilka tygodni. Henna łatwo wiąże się z kreatyną, dlatego powszechnie jest stosowana do barwienia włosów. Płukanki stworzone na jej bazie powodują, że powstały dzięki nim odcień wygląda o wiele naturalniej od tego uzyskanego dzięki farbie lub szamponowi koloryzującemu. Henna ze względu na swój naturalny skład nie niszczy włosów, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by stosować ją regularnie.

Urzekające spojrzenie

Henna idealnie nadaje się do barwienia rzęs i brwi. Jest dużo bardziej efektywna od kredek do oczu czy tuszów do rzęs. Nadany przez nią kolor – odpowiednio dobierany do typu urody – utrzymuje się przez kilka tygodni. Henna idealnie podkreśla kształt i kolor oczu. Po jej zastosowaniu rzęsy wydają się gęstsze i dłuższe, a brwi nabierają odpowiedniego kształtu. Osoba, który decyduje się na skorzystanie z zabiegu henny, zyskuje nie tylko wyraziste spojrzenie, ale też sporo czasu, który musiałaby w przeciwnym razie przeznaczyć na wykonanie makijażu.

Barwienie henną

Nakładanie henny na brwi i rzęsy najlepiej wykonać w sprawdzonym salonie kosmetycznym. Dzięki temu osoba, która zdecyduje się na zabieg będzie miała pewność, że jej oczy zyskają pożądaną oprawę. Całe przedsięwzięcie tylko z pozoru wydaje się być proste. Jego sztuka tkwi w dobraniu odpowiedniego koloru i równomiernym rozłożeniu preparatu. Wykwalifikowany specjalista najpierw dopasuje kolor henny, który idealnie będzie współgrał z danym typem urody. Następnie wykona niezbędną regulację brwi. Na koniec dokładnie rozprowadzi hennę zarówno na brwiach, jak i na rzęsach, co wymaga sporej wprawy. Ciemna oprawa oczu sprawia, że one same nabierają wyrazu a właścicielka przez kilka tygodni nie musi stosować makijażu.

Inne korzyści

Stosowanie henny do barwienia brwi i rzęs niesie ze sobą wiele korzyści. Główna, niepodlegająca dyskusji, to oczywiście walory wizualne. Idealnie podkreślone oczy nadają spojrzeniu wyjątkowej głębi i uważane są za bardziej atrakcyjne. Dużym atutem używania henny jest także oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki hennie nie trzeba tuszować rzęs ani używać kredki do oczu nawet przez cztery tygodnie. Tym samym osoba, która zdecyduje się na zabieg, ponosi jedynie niskie koszty samego przedsięwzięcia i nie musi wydawać pieniędzy na kosmetyki upiększające urodę. Dzięki temu, że henna nie rozpuszcza się ani nie rozmazuje na słońcu i w wodzie, świetnie sprawdzi się zarówno podczas upałów, jak i kąpieli w morzu.

Środki ostrożności

Farbowanie rzęs i brwi za pomocą henny to nieskomplikowany zabieg, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie go. Należy do nich przede wszystkim alergia na hennę. Dzień przed planowanym zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową, umieszczając odrobinę preparatu za uchem. Jeśli na skórze nie pojawią się żadne zmiany, procedurę można spokojnie przeprowadzić. Kolejna ważna przeszkoda to wszelkiego rodzaju infekcje w okolicach oczu: zapalenie spojówek, jęczmień, opuchnięcia powiek czy otarcia naskórka w okolicach brwi. Wykluczone z zabiegu są również osoby, które noszą soczewki kontaktowe i cierpią na choroby zakaźne.

Henna to naturalny barwnik, który doskonale sprawdza się w farbowaniu brwi i rzęs. To świetny sposób na uzyskanie długotrwałego efektu umalowanych oczu, bez konieczności używania cieni do powiek i tuszu do rzęs. Dzięki niemu, można zyskać wyraziste spojrzenie na kilka tygodni, bez potrzeby wykonywania makijażu. Zabieg nakładania henny można z powodzeniem przeprowadzać o każdej porze roku.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności