Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Gęstsze włosy, czy to możliwe?
Gęstsze włosy, czy to możliwe?
Gęstsze włosy, czy to możliwe?
Fryzury długie

Gęstsze włosy czy to możliwe?

Dział

Każda kobieta, która zmaga się z problemem cienkich i często także szybko przetłuszczających się włosów, marzy o tym, by mieć gęste kosmyki. Okazuje się, że jest to jednak możliwe – istnieje cały szereg różnych sposobów, które mogą znacząco wpłynąć zarówno na gęstość jak i na kondycję włosów.


Płukanki, wcierki, szampony, odżywki, specjalne zabiegi pielęgnacyjne – to tylko część sposobów na wzmocnienie włosów i zwiększenie ich objętości. Większość zabiegów można przeprowadzić w domu, jednak warto rozważyć także profesjonalny zabieg w renomowanym salonie fryzjerskim, takim jak Jean Louis David; firma proponuje m.in. intensywne kuracje odżywiające i regenerujące.


Gęste włosy – od czego zacząć?


Warto zacząć od podstawowych czynności, które korzystnie wpłyną na kondycję włosów. Po pierwsze, należy spróbować powstrzymać się od codziennego mycia włosów. Niektórym kobietom wyda się to niemożliwe, a częste mycie będą usprawiedliwiać przetłuszczającymi się włosami. Sęk w tym, że w ten sposób pozbawiają one swych włosów naturalnej ochrony, jaką daje sebum wydzielane przez skórę głowy. To z kolei powoduje, że włosy są osłabione, suche i w dodatku mają tendencje do wypadania. Jeśli to tylko możliwe, warto myć włosy co dwa dni.
Przed przystąpieniem do mycia włosów warto je najpierw rozczesać; należy pamiętać również, że gorąca woda podczas mycia im szkodzi. Niewskazane jest także nadmierne wycieranie, targanie i szarpanie włosów ręcznikiem tuż po umyciu; znacznie lepiej delikatnie je ugnieść.
Równie ważne jest również suszenie włosów. Warto zapamiętać, że gorące powietrze bardzo szkodzi kosmykom i sprawia, że stają się łamliwe, mają tendencję do wypadania lub puszą się. To znak, że włosy są osłabione, a ich struktura uległa degeneracji. Z tego powodu lepiej używać suszarki, w której można ustawić funkcję chłodnego nawiewu lub całkowicie zrezygnować z suszenia kosmyków. Uwaga: przy suszeniu włosów należy zachować odległość przynajmniej 30 cm między suszarką a kosmykami – zapobiegnie to przegrzaniu i podrażnieniu skóry głowy.


Domowe sposoby


Po pierwsze, rzadkie, łamliwe włosy mogą być wynikiem złej diety, dlatego należy uważniej przyjrzeć się temu, co jemy; czasami wystarczy zmienić swój jadłospis, by włosy uległy znaczącemu wzmocnieniu. Warto sięgać zwłaszcza po chude mięso, ryby, orzechy oraz oliwę.
Do domowych sposobów zaliczają się również wszelkiego rodzaju płukanki, które można samodzielnie przygotować, a nawet specjalne napoje – do najbardziej skutecznych należą te przyrządzane z drożdży, które hamują wypadanie włosów i sprawiają, że kosmyki stają się mocniejsze, gęstsze i dłuższe.
Największym sprzymierzeńcem w walce o zdrowe, gęste włosy, może okazać się pokrzywa. Można ją zarówno pić jak i stosować jako płukankę; wzmacnia włosy i sprawia, że przestają wypadać, a nawet – co bardzo ważne – przyczynia się do porostu nowych kosmyków. Panie, które cenią wygodę, mogą kupić pokrzywę (często w połączeniu ze skrzypem) w postaci specjalnego suplementu w tabletkach.
Kobiety poszukujące innych domowych sposobów na gęstsze włosy mogą sięgnąć także po płukanki ziołowe – z tataraku zwyczajnego, brzozy brodawkowatej czy chmielu zwyczajnego.


Preparaty kosmetyczne


Na rynku istnieje obecnie mnóstwo preparatów kosmetycznych, które pomagają kobietom o słabych, cienkich włosach. Warto na pewno sięgnąć po różnego rodzaju szampony na bazie naturalnych składników, czyli z wyciągami z czarnej rzepy czy wspomnianej wcześniej pokrzywy, dobrze także rozejrzeć się za odpowiednią odżywką. Niezastąpione mogą okazać się także wcierki – na ogół zawierają roślinne wyciągi, które pomagają w zagęszczeniu włosów. Warto zresztą przygotować własną wcierkę; wystarczy połączyć wybrane półprodukty, takie jak kofeina, biosiarka, arginina czy wyciąg z aloesu. Większość z półproduktów można dostać w aptekach lub specjalnych sklepach kosmetycznych.
Produktem, o którym na pewno należy wspomnieć, jest nafta kosmetyczna – to bardzo tani specyfik, który można stosować w formie maski na włosy. Odżywia, wzmacnia i przede wszystkim zagęszcza włosy.


Profesjonalne zabiegi


Mimo stosowania domowych zabiegów czy specjalnych preparatów warto choć raz skusić się na kurację w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Doskonałą propozycją dla pań o zniszczonych włosach, które potrzebują regeneracji i wzmocnienia (a także oczywiście zwiększenia objętości) są Oil i Keratin Therapy proponowane przez salon JLD. Jeszcze ciekawsza wydaje się Volume Therapy – kuracja, również oferowana przez wspomniany salon, bazuje na takich składnikach jak kwas hialuronowy i proteiny ryżowe i gwarantuje zwiększoną objętość włosów. Co ważne – zabieg trwa tylko 20 minut, a jego efekty mogą utrzymywać się dość długo, głównie ze względu na dodatkową regenerację struktury włosa. To zdecydowanie najlepszy sposób na gęste włosy.
Zagęszczanie włosów:
Jak pogrubić włosy? Należy w pierwszej kolejności zadbać o ich właściwe traktowanie – zrezygnować z codziennego mycia, suszarki i wycierania ich ręcznikiem (znacznie lepiej delikatnie je ugnieść).
Panie, które cenią domowe sposoby, mogą sięgnąć po wszelkiego rodzaju płukanki i odżywcze napoje – za najbardziej skuteczny uchodzi napój z drożdży. Do wzmocnienia, zgrubienia, a nawet porostu nowych włosów przyczyni się także pokrzywa.
Kobiety o cienkich, łamiących się i wypadających włosach powinny sięgnąć po szampony i odżywki na bazie naturalnych składników, takich jak czarna rzepa czy wspomniana wcześniej pokrzywa. Świetnie sprawdzi się także nafta kosmetyczna, którą należy stosować w formie maski na włosy.
Nie można zapominać o profesjonalnych zabiegach fryzjerskich. Volume Therapy to kuracja przygotowana przez salon Jean Louis David specjalnie dla pań, które zmagają się z problemem niewielkiej objętości włosów. Po zastosowaniu zabiegu kosmyki nie tylko zyskają na objętości, ale także zostaną gruntownie zregenerowane.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ