Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury z lat 60: odpowiedni makijaż
Fryzury z lat 60: odpowiedni makijaż
Fryzury z lat 60: odpowiedni makijaż
Eksperci

Fryzury z lat 60: odpowiedni makijaż

Dział
Każda dekada stanowiła przełom w sferze mody, fryzur, a także kanonów piękna. Nie inaczej było w przypadku lat 60. Pamiętamy ówczesne mocno utapirowane włosy, opaskę, która stanowiła prawdziwy hit w dziedzinie dodatków, a także początek mody na fryzurę na chłopczycę. Masz już fryzurę, teraz pora na makijaż!
 
„Top modelka Twiggy była jedną z prowodyrek fryzury na chłopczycę! Jej hemafrodyczny wygląd, dzięki któremu zyskała pseudonim „gałązka” (ang. twiggy), a także jej krótka fryzura, do dzisiaj pozostają symbolami lat 60. Cechą charakterystyczną makijażu Twiggy są niesamowicie gęste rzęsy!” Aby odtworzyć jej wygląd w stylu baby-doll, zacznij od cery, starając się, by wyglądała na idealnie gładką. Następnie, zajmij się oczami. Nałóż jasny cień na ruchomą część górnej powieki i narysuj ciemniejszą kreskę (w podobnym kolorze) w jej zagłębieniu. Wyjmij teraz swój eyeliner – niezbędny kosmetyk w makijażu rodem z lat sześćdziesiątych. Zaznacz nim cienką kreskę na brzegu powieki, lekko przedłużając ją poza powiekę, dzięki czemu uzyskasz zalotne spojrzenie. „Aby Twoje rzęsy sprawiały wrażenie gęstych, będziesz musiała je dorysować przy użyciu eyelinera. Zaznacz nim cieniutkie kreseczki pod dolnymi rzęsami.” Następnie wyjmij tusz i obficie pomaluj nim rzęsy, szczególnie te znajdujące się na dole. Nie przesadzaj przy tym z makijażem ust. Wystarczy Ci zwykły błyszczyk.
 
Jeżeli wolisz, by Twoje zalotne spojrzenie przypominało oczy Brigitte Bardot - zwolenniczki mocno utapirowanych fryzur, masz dwa rozwiązania. „Możesz użyć czarnego eyelinera lub też posłużyć się czarnym cieniem do powiek. Celem jest bowiem uzyskanie efektu zamglonego spojrzenia!” Narysuj eyelinerem poziome kreski na krawędzi górnej i dolnej powieki i rozmaż je lekko przy pomocy pędzelka. Nie bój się wydłużyć kreskę, aby uzyskać efekt zalotnego spojrzenia, a następnie pomaluj obficie górne i dolne rzęsy tuszem. „Jeżeli nie jesteś specjalistką w używaniu eyelinera, równie dobrym rozwiązaniem będzie użycie cienia do powiek. Zacznij od narysowania kredką kreski na krawędzi powieki, a resztę wykonaj za pomocą cienia do powiek.” Nałóż go pędzelkiem wzdłuż górnej i dolnej linii rzęs i rozmaż go lekko, także przy użyciu pędzelka.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ