Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury z lat 40.
Fryzury z lat 40.
Fryzury z lat 40.
Fryzura

Fryzury z lat 40.

Dział

Po tym, jak przedstawiliśmy Wam fryzury z lat 20. oraz te z lat 70., przyszła pora na fryzury charakterystyczne dla lat 40. Było to dziesięciolecie pod znakiem drugiej wojny światowej. Po 1945 roku kobiety zaczęły walczyć o swoją wolność i niezależność. Ubiory stają się coraz elegantsze, a fryzury coraz bardziej wyrafinowane i nowoczesne.

 

Trwała. Obecnie, trwała nie cieszy się już tak dużym powodzeniem. Jednakże, w latach 40. technika ta nie miała sobie równych! Trwała była ulubioną techniką kobiet chcących uzyskać na włosach loki lub po prostu nadać fryzurze więcej dynamizmu. Kobiety stosunkowo często odwiedzały więc swoich fryzjerów w celu stosownej pielęgnacji trwałej.

 

Hollywoodzkie loki (i ich odmiany). Lata 40. charakteryzują sprężyste, a zarazem zmierzwione loki. Choć z reguły uzyskiwane one były w procesie trwałej, można je równie dobrze wykonać za pomocą wałków lub lokówką. Loki dobrze wyglądają na długich włosach, przełożonych na jedno ramię, nawiązując tym samym do trendu side-hair. Jeżeli masz włosy półdługie, loki powinny być wykonane głównie w połowie ich długości i na końcówkach. Fryzura może być wzbogacona o pasmo włosów opadających po boku lub urozmaicona włosami ulizanymi na czubku głowy.

 

Turban pin-up. W latach 40. ogromnym sukcesem cieszył się styl pin-up, który był modny aż do lat 70. O ile dziś nie ma już prawdziwych pin-up girls, wciąż często imitowane są ich fryzury. Aby się do nich upodobnić, postaw na turban retro! Najczęściej jest on noszony do bananowego koka oraz grzywki typu rulon.

 

Zwiewne uczesanie. Aby Twoje włosy nabrały jak najwięcej objętości, wymodelowanie zwiewnej fryzury wydaje się być dobrym pomysłem! Tapirowanie włosów nie było jeszcze wtedy w modzie. Jeżeli jednak chodzi o zwiewne fryzury, to do ich największych zwolenniczek należy zaliczyć: Gretę Garbo oraz Avę Gardner. Aby wykonać tę fryzurę, użyj okrągłej szczotki o dużej średnicy, dzięki której postawisz włosy u nasady, by następnie zaczesać je do tyłu.

 

Grzywka typu rulon. Ten rodzaj bananowego koka wykonany z przodu głowy jest symbolem lat 40. Możesz wykonać tę grzywkę w formie tapiru, podkreślając jego okrągły kształt. Możesz też ją zrobić w formie bananowego koka, wykonanego z przodu głowy. Ta śliczna, emblematyczna grzywka była szczególnie charakterystyczna dla pin-up grils z tamtych lat.

 

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ