Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury z lat 20.
Fryzury z lat 20.
Fryzury z lat 20.
Trendy i styl

Fryzury z lat 20.

Dział
Lata 20. były przełomowym momentem dla kobiet spragnionych niezależności. Wszystko ulegało skróceniu! Długość spódnic i sukienek, a także długość włosów. Szalone lata 20. nadają nowy kontekst rzeczywistości i odzwierciedlają zmieniające się społeczeństwo. Przypominamy fryzury i dodatki, które były charakterystyczne dla tej dekady.
 
Fale na włosach. W latach 20., wyraziste fale na włosach stają się niesamowicie szykowne. Te małe fale najlepiej wyglądają na włosach krótkich lub ściętych w boba. Natomiast, jeżeli masz włosy długie, zdecyduj się raczej na fale przy głowie, zamiast wykonywać je na długościach włosów, czy końcówkach. Aby osiągnąć ten efekt, nałóż na włosy piankę i wykorzystaj dwie lub trzy płaskie spinki, przypinając je poziomo. Po wysuszeniu włosów otrzymasz śliczne fale w stylu lat 20.!
 
Nieoceniona opaska. Istnieje wiele różnych modeli opasek, zatem możesz ją dobrać do własnego stylu. W latach 20., opaska jest wyrafinowana i elegancka, wykonana ze szlachetnych materiałów, takich jak perły, czy koronka. Jest umieszczona z przodu głowy, a nawet nachodzi poziomo na czoło. Czasami jej cienka i bardzo dyskretna wersja wplata się harmonijnie we włosy.
 
Krótki bob. Jest to z pewnością najbardziej znana fryzura lat 20.! Dzięki Louise Brooks, stała się ona znakiem rozpoznawczym tamtych czasów. Bob może być wykonany z grzywką lub bez, kończy się na wysokości dolnej części ucha i stanowi bardzo uporządkowaną i prostą fryzurę. Długie i mało dynamiczne fryzury przechodzą tym samym do lamusa. Upodobniając się (prawie) do mężczyzn, kobiety chcą bowiem pokazać, że im niczym nie ustępują.
 
Kapelusz „klosz”. Kapelusz ten niewątpliwie ma „to coś”. Jest to z całą pewnością nakrycie głowy, które wiodło prym w latach 20.! Kapelusz ten ciasno przylega do kobiecej głowy, a jego brzeg dochodzi do poziomu brwi. Model ten bardzo szybko przyjął się wśród kobiet noszących krótkiego boba, nadając im styl chłopczycy z tamtej epoki.
 
Kok w stylu charleston. Fryzura ta łączy w sobie fale oraz romantycznego koka. Jest wyrafinowana, a zarazem utrzymana w artystycznym nieładzie. Powinna być ona wykonana obowiązkowo na włosach długich lub półdługich! Rozpocznij od zrobienia fal na włosach (nie zaznaczając ich zanadto) przy użyciu dwóch lub trzech płaskich spinek. Następnie wysusz włosy i zdejmij spinki. Zaczesz włosy na bok i delikatnie skręć je na długościach i końcówkach, tworząc rozmierzwionego koka.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ