Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury w stylu lat 80. na pokazie wiosna-lato 2013 Jean’a Paula Gaultier
Fryzury w stylu lat 80. na pokazie wiosna-lato 2013 Jean’a Paula Gaultier
Fryzury w stylu lat 80. na pokazie wiosna-lato 2013 Jean’a Paula Gaultier
Trendy i styl

Fryzury w stylu lat 80. na pokazie wiosna-lato 2013 Jean’a Paula Gaultier

Dział
W swojej kolekcji Wiosna-Lato 2013, Jean Paul Gautier postanowił oddać hołd ikonom mody lat 80.  Osobom, które swoim ubiorem, fryzurami i makijażem inspirowały kolejne generacje projektantów. Przedstawiamy wam kultowe fryzury z lat 80.
 
Madonna. Ta piosenkarka popowa zaczynała swoją karierę w latach 80. Urzekała wtedy publikę prowokującymi strojami i charakterystyczną urodą. W tamtej epoce, gwiazda nosiła trwałą na blond włosach. Często wzbogacała swoje fryzury dodatkami, takimi jak chustka, zawiązana wokół głowy.
 
David Bowie. A raczej jego wcielenie jako Ziggy Stardust w latach 70. Jednakże, dopiero w latach 80. jego charakterystyczna fryzura „na czeskiego piłkarza” stała się naprawdę popularna. Fryzura „na czeskiego piłkarza” to fryzura, w której włosy na czubku głowy są lekko postrzępione, a włosy na wysokości karku są lekko wydłużone. Dawid Bowie dodatkowo eksponował swoją ekscentryczność poprzez swój czerwony kolor włosów!
 
Michael Jackson. Zapewne przypominacie sobie jego czerwoną kurtkę z teledysku „Thriller” oraz rękawiczki, z którymi prawie nigdy się nie rozstawał. Przypomnijcie sobie również jego czarny kapelusz typu borsalino oraz podkręcony kosmyk włosów, który delikatnie nachodził mu na jedno oko.
 
Annie Lennox. Ta piosenkarka jest w pewnym sensie prekursorką stylu na chłopczycę! Jej legendarna krótka fryzura, czasem lekko uniesiona na szczotce, była szeroko komentowana w tamtym okresie. Obecnie, piosenkarka nosi niemal białe włosy blond, jednak w epoce lat 80. wyróżniała się czerwonymi włosami.
 
Boy George. Ten androgeniczny artysta wzbudzał wiele kontrowersji. Do dzisiaj pamiętamy jego ekstrawagancki makijaż oraz dredy. Inną charakterystyczną fryzurą tego artysty była trwała na rozpuszczonych włosach wraz z czarnym kapeluszem, który nakładał na głowę.
 
© Pixelformula / Pokaz Jean Paul Gaultier prêt-à-porter, Wiosna-Lato 2013 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ