Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury ślubne: jak zrobić i do czego nosić wianek z kwiatów
Fryzury ślubne: jak zrobić i do czego nosić wianek z kwiatów
Eksperci

Fryzury ślubne: jak zrobić i do czego nosić wianek z kwiatów

Dział
DIY (ang. Do It Yourself – Zrób To Sam) jest czymś więcej niż tylko zwykłą modą. Dla niektórych oznacza także sposób życia! Nie ma bowiem nic bardziej satysfakcjonującego niż samodzielnie wykonana na przykład ramka na zdjęcie lub torebka. Tym bardziej, że jedynym ograniczeniem dla DIY jest Twoja własna wyobraźnia. Dlaczego by więc nie wykonać samodzielnie ślicznego wianka z kwiatów, który będzie pod każdym względem unikatowy. 

Co będzie Ci potrzebne? Aby przygotować szkielet swojego wianka będziesz potrzebowała aluminiowego lub metalowego drucika lub też sztucznych zielonych łodyg. Do stworzenia kompozycji na wianku użyj sztucznych kwiatów. Przy tworzeniu kompozycji kwiatowej, daj się ponieść swojej wyobraźni. Pamiętaj jednak, że z reguły dobrze jest mieszać duże kwiaty z małymi tak, aby wianek na Twojej głowie nie był zbyt przysadzisty.
 
Kwiatowy wianek na szkielecie z łodygi. Weź trzy sztuczne zielone łodygi i spleć z nich warkocza. Przymierz je na głowę, aby określić ich właściwą długość, a następnie, jeśli jest taka potrzeba, odetnij część, która nie jest Ci potrzebna. Złącz końce łodyg przy użyciu metalowego drucika (najlepiej by był w kolorze zielonym). Umocuj kwiaty w splecionych łodygach, starając się utrzymać równowagę pomiędzy dużymi i małymi kwiatami. Za każdym razem owiń łodygę kwiatka wokół łodyg stanowiących szkielet. Stwórz kompozycję kwiatową jedynie z przodu wianka, a w jego tylnej części pozostaw widoczne zielone łodygi. Dzięki temu Twój wianek będzie zarówno delikatny, jak i szykowny.
 
Kwiatowy wianek o szkielecie z aluminiowego drutu. Z aluminiowego lub metalowego drutu wykonaj okrąg o średnicy wielkości Twojej głowy. Owiń go dwukrotnie wokół głowy, aby szkielet Twojego wianka był wystarczająco solidny. Skręć ze sobą oba końce drutu  tak, aby szkielet był idealnie okrągły. Weź sztuczne kwiaty, wyposażone w łodygi i okręć je wokół metalowego szkieletu wianka tak, aby go całkowicie nimi przykryć. Kompozycja kwiatowa powinna pokrywać cały okrąg wianka. Kiedy już skończysz układanie kwiatów, użyj ponownie metalowego drucika, którym owiniesz kwiaty na wianku, tak, by wszystkie były dobrze umocowane.
 
Do czego nosić wianek z kwiatów? Wianek z kwiatów  już na pierwszy rzut oka nada Ci romantycznego lub artystycznego wyglądu. Noś go więc do długiej zwiewnej sukni oraz pozornie rozmytych fryzur. Na przykład, do długich falowanych i lśniących włosów lub też do luźno splecionego warkocza.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ