Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

półdługie
półdługie
półdługie
Propozycje fryzur

Fryzury półdługie damskie 2017 – przegląd modnych półdługich fryzur

Dział

Wiele kobiet lubi eksperymentować ze swoim wizerunkiem i często go zmienia, ale są też panie, które najlepiej czują się w jednej, wypróbowanej fryzurze, którą noszą od wielu lat. Bez względu na własne preferencje, warto wiedzieć, jakie są aktualne trendy w stylizacji włosów, żeby móc się zainspirować i być może zdecydować na zmianę. Świat mody często czerpie też z klasycznych wzorców i czasem proponuje odświeżone wersje dobrze już znanych fryzur sprzed lat. Są też ponadczasowe uczesania, które od wielu sezonów królują w niezmienionej formie. A jak jest obecnie w przypadku fryzur o średniej długości? Uwzględniając własne upodobania i styl, można postawić na sprawdzoną klasykę lub zdecydować się na odważniejszy krok w stronę ekstrawagancji.


Prosto i klasycznie


Istnieją pewne rodzaje ponadczasowych fryzur, które bez względu na panujące trendy zawsze będą modne. Takie uczesania najczęściej odznaczają się prostym cięciem, elegancką formą i klasycznymi kolorami. Wszystkie te cechy sprawiają, że fryzura staje się uniwersalna i pasuje do każdej kobiety, bez względu na jej wiek. Na takie uczesania warto postawić, kiedy w pracy obowiązuje ściśle ustalony dress code lub wybierając się na eleganckie przyjęcie, biznesowe spotkanie i zawsze wtedy, kiedy chce się wyglądać neutralnie, ale jednocześnie szykownie i kobieco.


W przypadku fryzur półdługich ponadczasowych stylem wyróżniają się proste włosy do ramion. Warto jak najlepiej dbać o taką fryzurę, żeby była gładka i błyszcząca, ponieważ wtedy uczesanie prezentuje się najokazalej. Zdrowe, proste i mocne włosy, od których odbijają się świetlne refleksy same w sobie stanowią ozdobę, dlatego nie ma potrzeby eksperymentowania z ich układaniem. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, można wygładzić fryzurę prostownicą. Warto przy tym pamiętać, aby ustawić optymalną temperaturę, ok. 180 stopni Celsjusza, i nie przeciągać nią włosów więcej niż jeden raz w tym samym miejscu. Dzięki temu włosy nie ulegną zbyt dużemu zniszczeniu i przesuszeniu, a finalny efekt będzie oszałamiający.


Włosy do ramion w nieładzie to świetna alternatywa dla prostych kosmyków. Taką fryzurę można zrobić bardzo szybko, wystarczy potargać włosy palcami i utrwalić je lakierem lub pianką. Można też zrobić delikatne, naturalne fale używając do tego lokówki lub prostownicy o zaokrąglonych krawędziach. Tego rodzaju uczesanie jest niesamowicie kobiece, ponadczasowe i bardzo stylowe. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich pań, które mają cienkie włosy, ponieważ fryzura w nieładzie sięgająca do ramion dodaje objętości.
Proste włosy z grzywką na bok to kolejna wersja klasycznego uczesania. Jest to również ponadczasowa fryzura, która dodaje dziewczęcego uroku, ale jednocześnie podkreśla kobiecość. Spojrzenie spod nieco dłuższej grzywki jest niezwykle zalotne. Jeśli chce się odmienić swoją fryzurę, dodać lekkości i objętości prostym, półdługim włosom, warto zdecydować się na dłuższą grzywkę zaczesaną na bok.


Trochę ekstrawagancji


Wiele kobiet lubi eksperymentować ze swoim uczesaniem i czerpać z aktualnych trendów. Nieprzerwanie, od kilku sezonów bardzo modna jest asymetryczna fryzura. Włosy, które z jednej strony są wyraźnie krótsze niż z drugiej, sprawiają, że uczesanie jest niezwykle interesujące.


Panie, które chcą wyraźnie zmienić fryzurę, ale boją się radykalnego cięcia, np. asymetrii, mogą pomyśleć o uczesaniu, które nosi nazwę lob. Jest to dłuższy bob, niezwykle kobiecy i dodający uroku. Jednocześnie, nie jest to tak mocna zmiana jak w przypadku tradycyjnego, krótkiego boba. Ciekawie prezentuje się też dłuższy bob z grzywką. Loby mogą być wykonane zarówno na prostych włosach, jak i lekko pofalowanych.
Pocieniowane włosy z grzywką i koloryzacją w stylu ombre to kolejna interesująca alternatywa dla klasycznych, prostych fryzur. Półdługie włosy, które są wycieniowane nabierają wyraźniejszego charakteru. Natomiast farbowanie ombre pozwala na wyeksponowanie cięcia, ponieważ dodatkowo tworzy wielowymiarowy efekt. Włosy, optycznie stają się gęstsze i bujniejsze.


Dla kogo półdługie fryzury?


Półdługie fryzury są niezwykle kobiece i dodają wiele uroku, a także stanowią bezpieczną alternatywę dla radykalnych, krótkich cięć lub bardzo długich włosów, które wyglądają dobrze tylko przy konkretnie określonych rysach twarzy. Średniej długości włosy są więc doskonałą opcją dla każdej kobiety, która nie czuje się komfortowo w długich oraz bardzo krótkich fryzurach. Wiele pań uważa, że w zupełnie prostych włosach, szczególnie bez grzywki, rzadko wygląda się korzystnie. Rzeczywiście, jest tak, ale tylko w przypadku bardzo długich włosów. Taka fryzura optycznie wysmukla i wydłuża twarz, przez co nie jest polecana paniom o pociągłych rysach. Podobnie jest w przypadku krótkich cięć, które, jeśli zostaną niewłaściwie dobrane do rysów twarzy, mogą uwydatnić zbyt mocno wystające kości policzkowe lub optycznie pogrubić albo wydłużyć buzię. Natomiast półdługie uczesania nie przytłaczają twarzy, ale też nie eksponują jej nadmiernie, za to delikatnie wysmuklają rysy i sprawiają, że owal staje się bardziej subtelny.
W tego rodzaju fryzurach zawsze wygląda się dobrze, problematyczna może być jedynie nieodpowiednio dobrana grzywka. Jeżeli czoło nie jest zbyt wysokie, a włosy wokół twarzy ładnie się układają, warto zrezygnować z krótkiej grzywki na rzecz dłuższej, zaczesanej na bok lub wcale jej nie robić.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ