Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury nadające włosom maksimum objętości
Fryzury nadające włosom maksimum objętości
Eksperci

Fryzury nadające włosom maksimum objętości

Dział
Nie martw się, oklapnięte włosy to jeszcze nie koniec świata! Istnieją fryzury, które nadają włosom więcej objętości. Kiedy już określisz pożądaną teksturę i efekt, który chcesz uzyskać, wystarczy jedynie wycieniować włosy.
 
Tak, możesz mieć włosy pełne objętości pomimo, że są one długie! „Objętość włosów nie zależy od ich długości, ale od sposobu ich wycieniowania. Cieniowanie jest wręcz niezbędne, jeżeli masz cienkie włosy, którym brakuje objętości. Jednakże, pamiętaj, że nie warto z nim przesadzać. Jeżeli włosy będą zbyt wycieniowane przy głowie, końcówki będą sprawiały wrażenie jeszcze rzadszych. Problem polega na tym, że cieniowanie oznacza pozbycie się części włosów. Cieniowanie nie zagęści bowiem twoich włosów.”
 
Aby określić, jaki typ strzyżenia będzie dla ciebie najodpowiedniejszy, fryzjer powinien określić rodzaj twoich włosów. „W zależności od tego, czy masz proste, kręcone, czy falowane włosy, fryzjer dostosuje do nich fryzurę, która najlepiej wyeksponuje ich objętość. Wszystko jest kwestią wypośrodkowania pomiędzy nadawaniem włosom objętości i zachowaniem ich gęstości. Dobry fryzjer nigdy nie będzie przesadzał z cieniowaniem włosów, aby jego klientka nie uzyskała w efekcie tzw. strzyżenia typu kula charakterystycznego dla lat 70.!”
 
Uważa się, że krótkie włosy mają z reguły więcej objętości niż włosy długie. Nie zawsze jest to jednak prawda. „Nie wszystkie krótkie fryzury mają więcej objętości. Objętość ostrzyżonych włosów będzie zależała od ich ułożenia i uczesania. Niektóre kobiety mają krótkie i oklapnięte włosy, inne zaś włosy półdługie i pełne objętości. Prawdą jest natomiast, że o wiele łatwiej jest nadać objętości krótkim włosom. Wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki teksturyzujące oraz ułożyć je palcami tak, by sprawiały wrażenie, że jest ich więcej.”
 
Nasza rada: Aby uzyskać dodatkową objętość na swoich włosach, myj je szamponami zwiększającymi objętość. Mikrocząsteczki szamponu pokryją twoje włókna włosowe, nadając im więcej objętości.
 
© DR ©Jean-Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
CHARLOTTE TOLAZZI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ