Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Studniówka
Studniówka
Studniówka
Nowości

Fryzury na studniówkę 2017 – modne fryzury damskie

Dział

Bal studniówkowy to dla młodych ludzi zapowiedź wkroczenia w dorosłe, bardziej samodzielne życie. To także sygnał, że już wkrótce odbędzie się matura, a więc najważniejszy egzamin w życiu nastolatków. Nie można jednak zapominać, że studniówka to również doskonała zabawa w gronie przyjaciół ze szkolnych ławek i nauczycieli. Dla wielu osób jest to pierwszy prawdziwy, tak ważny bal, dlatego nie dziwi fakt, że każda z młodych dziewczyn chce tej nocy wyglądać zachwycająco. Odpowiednia fryzura, strój i makijaż to najważniejsze kwestie na kilka dni przed studniówką.

Stylowe upięcia na studniówkę


Niemal co roku, na światowych wybiegach pojawiają się nowe modne fryzury studniówkowe, którymi inspirują się młode dziewczyny. Już od kilku sezonów wśród stylizacji włosów nieprzerwanie króluje naturalność, wdzięk i delikatność. Taki efekt można łatwo osiągnąć za pomocą skrętów, fal, loków i różnego rodzaju splotów. Warkocz dobierany będzie jednym z najmodniejszych uczesań na studniówkę w 2017 roku, na który warto się zdecydować, jeśli look ma być pełen dziewczęcego wdzięku i uroku, a jednocześnie szyku i elegancji. Włosy splecione w warkocz zawsze są odpowiednim wyborem dla młodej dziewczyny. Jeśli jednak chce się sprawić, by fryzura nabrała bardziej uroczystego charakteru, można ją przyozdobić subtelnymi dodatkami, np. w postaci biżuteryjnych wsuwek, grzebyków czy przepasek lub opasek, które są teraz niezwykle modne. Upięcie stanie się jeszcze bardziej wdzięczne, jeśli włosy stworzą wrażenie lekkiego nieładu na głowie. Pojedyncze kosmyki opadające na ramiona i luźne sploty to niekwestionowany hit od kilku miesięcy, który nie przestanie być modny również w nadchodzącym sezonie studniówkowym. W podobnym stylu można stworzyć również innego rodzaju fryzury – nisko upięte koczki, tuż nad samym karkiem. Podobnie jak warkocz dobierany czy inne sploty, również koki powinny być bardziej swobodne, aby nabrały modnego dziewczęcego uroku.


Nieco innym rodzajem upięcia jest koński ogon, który można stworzyć na dwa sposoby – włosy mogą być związane na czubku głowy lub tuż nad samym karkiem. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj uczesania jest niezwykle stylowy i elegancki, ale jednocześnie pasuje do młodej kobiety. W zależności od własnych preferencji oraz reszty stylizacji, kucyk może być zupełnie prosty lub zrobiony z lekko pofalowanych włosów. Bardzo modne jest również nawiązanie do fryzur retro, czyli stworzenie na końcu kitki wyraźnego, dużego loka ze wszystkich włosów. Kucyk stanie się jeszcze bardziej wytworny, jeśli połączy się go z zaczesaną na bok, ultra gładką grzywką. Jeśli takie upięcie zostanie dodatkowo przyozdobione stylową wstążką, powstanie urocza fryzura idealna na bal studniówkowy.

Rozpuszczone włosy na studniówkę w 2017?


Delikatnie kręcone włosy świetnie prezentują się nie tylko w luźnych, niezwykle dziewczęcych upięciach, ale też kiedy są rozpuszczone. Fale z grzywką to jedna z najbardziej uniwersalnych fryzur, idealnych na studniówkę. Jest to uczesanie, które nie dodaje niepotrzebnie lat młodej dziewczynie, ale jest pełne klasy i wdzięku. Do loków, które wyglądają bardzo naturalnie, doskonale pasuje prosta, gruba grzywka, która kończy się poniżej łuku brwiowego. Dzięki temu, cała fryzura sprawia wrażenie bujnej i gęstej, przez co nabiera więcej klasy i szyku. Natomiast, dla wszystkich tych dziewczyn, które lepiej czują się z odsłoniętym czołem, dobrym pomysłem są fale bez grzywki. Trzeba mieć świadomość, że w przypadku okrągłej lub kwadratowej twarzy z niskim czołem grzywka nie jest najlepszym wyborem. W takiej sytuacji lepiej jest zdecydować się na długą, gładką grzywkę zaczesaną na bok lub całkowicie z niej zrezygnować.


Ciekawą alternatywą dla powyższych fryzur są pół rozpuszczone włosy. Takie uczesanie pięknie prezentuje się, gdy włosy są lekko pokręcone na całej długości, natomiast kilka szerszych pasm u góry jest zebranych i zaplecionych w fantazyjny sposób lub klasycznie spiętych ozdobną klamrą. Niezwykle modnym i efektownym uczesaniem jest również kokarda z włosów, która może być zrobiona w miejscu zebrania kilku pasm w górnej części fryzury.
Jeszcze jedną, bardzo ciekawą propozycją na modną fryzurę studniówkową są proste włosy przyozdobione kwiatami. Styl boho, który od kilku miesięcy jest jednym z najgorętszych trendów w stylizacji, nawiązuje do naturalności i dziewczęcego wdzięku, a jego znakiem rozpoznawczym są m.in. kwiaty wplecione we włosy. Najlepiej, gdy są prawdziwe i z wyczuciem wkomponowane w uczesanie. Można również zdecydować się na spinki, klamry, wsuwki czy inne ozdoby do włosów, które są w formie biżuteryjnych kwiatów. Jednym z największych hitów w tym stylu są przepaski oraz opaski z florystycznymi detalami.

Decydując się na fryzurę na bal studniówkowy warto pamiętać o tym, aby współgrała z wiekiem młodej kobiety oraz pasowała do okazji. Uczesanie nie może dodawać lat nastolatce, ale nie powinno też być zbyt infantylne. Cała stylizacja musi być elegancka i szykowna, choć jednocześnie dobrze, by zachowała walory dziewczęcości i nie była zbyt przesadzona. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem są klasyczne upięcia, delikatne, zwiewna fale lub warkoczowe sploty oraz rozsądna ilość ozdób, które nie będą za bardzo dominujące w swojej formie.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ