Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury lat 90.
Fryzury lat 90.
Fryzury lat 90.
Fryzura

Fryzury lat 90.

Dział
Kurtki w rozmiarze XXL, mieniące się cienie do powiek, dżinsy z wysokim stanem, jaskrawe kolory, kredki do ust, kulminacja stylu grunge… Modę lat 90. nie można nazwać dyskretną, ani też szczególnie wystawną! Jest to jednak niewątpliwie dziesięciolecie, które odznaczyło się w wielu umysłach, a stylizacje z tamtych czasów inspirują do dziś. Oto zoom na fryzury, które zawróciły Ci w głowie… lub zupełnie odwrotnie!
 
Fryzura Rachel z serialu „Friends”. Serial cieszący się niebywałą popularnością w latach 90., który zyskał sobie miliony fanów. Wiele z Was marzyło o tym, by mieć fryzurę podobną do swojej ulubionej bohaterki! W połowie lat 90., fryzura w stylu Rachel została nawet uznana za „najlepszą fryzurę roku” przez wiele magazynów kobiecych. Włosy są w niej mocno wycieniowane i degażowane na długości, fryzura jest pełna objętości, a koloryzacja uzyskana jest techniką balejażu.
 
Pasemka. Nie jest to zapewne to, co chciałybyśmy zapamiętać z lat 90.! W tamtych czasach pasemka oznaczały wyraźnie wydzielone, pofarbowane pasma włosów. Dzisiaj, dąży się do bardziej stonowanej koloryzacji, która jest zdecydowanie bardziej naturalna. W tamtych czasach pasemka musiały być jednak dobrze widoczne. Stąd też wywodzi się ówczesny szał na używanie maskary do włosów, którą nakładało się samemu w domu przed lustrem. Jej efekt utrzymywał się przez okres kilku myć głowy.
 
Styl grunge. Widoczne są wciąż pozostałości z lat 80. Rozczochrane włosy z tamtej epoki ustąpiły miejsca uporządkowanym fryzurom, ale za to w stylu grunge’owym. Bo lata 90. to przecież niebywały sukces zespołu Nirvana i jej lidera Kurta Cobaina. Jeżeli chodzi o stylizację ubioru, następuje rozkwit tie & dye, a w dziedzinie fryzur, trendy stają się włosy w nieładzie oraz dobierane warkocze.
 
Krótkie włosy. Krótkie włosy to fryzura charakterystyczna dla tamtych lat! Spotykane były strzyżenia na chłopczycę, włosy krótkie i cieniowane, efekt kuli, a także krótkie strzyżenia z wycieniowaną grzywką. Możliwe było wiele kombinacji, a ostateczny rezultat był zawsze trendy (jak na tamte czasy) i bardzo kobiecy!
 
Gumki aksamitki. Istnieją dodatki do włosów, o których wolałybyśmy zapomnieć. Gumka aksamitka ewidentnie należy do tej kategorii! Gumki aksamitki miały rzucać się w oczy. Wykonane z różnych materiałów i wielobarwne, dziś zostały zastąpione gumkami, które są bardziej dyskretne, a w każdym razie w lepszym guście.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ