Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury lat 70.
Fryzury lat 70.
Fryzury lat 70.
Fryzura

Fryzury lat 70.

Dział
Lata 70. były przełomem, momentem, w którym nastąpiła zmiana mentalności. Powiew świeżości pojawił się wtedy we wszystkich dziedzinach, a w szczególności w modzie. Jeżeli chodzi o pielęgnację piękna zapamiętamy szczególnie brushing ultra-glamour z „Aniołków Charliego”. Jednak fryzury lat 70. nie ograniczają się tylko do tego! Powrót do fryzur – ikon tamtych czasów.

Brushing à la Farrah Fewcett z „Aniołków Charliego”. Ciężko zapomnieć o tym brushingu wygładzającym końcówki na zewnątrz, który dodawał tyle objętości twoim włosom. Podkreślała go dodatkowo długa i cieniowana fryzura. Długości i grzywka były uczesane przy użyciu okrągłej szczotki i wyciągnięte na zewnątrz po to, by dodać włosom objętości.

Włosy kręcone i ondulowane. W latach 70. kładziono duży nacisk na loki i ondulacje, zarówno na długich, jak i półdługich włosach. Były to bardzo zwiewne fryzury o dużym potencjale glamour, w rodzaju Brigitte Bardot czy Lyndy Carter (Wonder Woman). 

Długa ultra prosta. Maj’68 był przełomem jeżeli chodzi o styl uczesania! Włosy zyskały zawrotne długości i stały się ultra proste. To wtedy pojawia się styl hippisowski, m.in. dzięki stojącym w pierwszym szeregu Françoise Hardy i Jane Birkin. Dodatki zdobią głowy: szale z nadrukami czy proste przepaski zawiązane na wysokości czoła.

Platynowy blond. W latach 70., farbowanie demokratyzuje się. Używane techniki są proste, a ich cena staje się bardziej przystępna. Te, które zawsze chciały być blondynkami będą w końcu mogły spełnić swoje marzenia. A w latach 70., kolorem który króluje jest platynowy blond, sprawiający, że włosy są kobiece i zmysłowe tak, jak u Sylvie Vartan czy Brigitte Bardot. 

Objętość XXL. Diana Ross i Donna Summer w znacznym stopniu wpłynęły na sukces fryzury afro. Co to takiego? Włosy mocno skręcone nadające twojej fryzurze objętość XXL. Jeżeli jednak nie masz odpowiednich włosów, ciężko jest wypracować taką fryzurę, chyba, że zdecydujesz się na wieczór z peruką w stylu Jackson Five! 


 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ