Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzury szkolne
Fryzury szkolne
Fryzury szkolne
Nowości

Fryzury do szkoły !

Dział

Fryzury do szkoły

Małe dzieci noszą takie fryzury, jakie wybiorą im rodzice. Kucyki, warkocze czy fryzura „na rekruta" w przypadku chłopców, królują zarówno w przedszkolach jak i w podstawówkach. Wraz z wiekiem sytuacja zaczyna się stopniowo zmieniać, szczególnie w przypadku dziewczynek; powoli kształtują swój styl, szukają rozwiązań, które okażą się dla nich najkorzystniejsze. Rozpoczynają się również poszukiwania fryzury idealnej, podkreślającej urodę i tuszującej mankamenty urody. Jednak nie wszystkie wybrane strzyżenia lub koloryzacja pasują do szkolnych standardów.

Tylko niektóre szkoły decydują się na wprowadzenie określonych standardów dotyczących fryzur i ubioru, ale w takich wypadkach dzieci i młodzież są zmuszeni ich przestrzegać. W większości szkół oficjalnych wymogów nie ma, jednak warto zastanowić się, czy wybrana fryzura jest adekwatna do wizyty w szkole. To zresztą nie jedyne kryterium wyboru, którym należy się sugerować; warto również zwrócić uwagę na to, by fryzura była łatwa w stylizacji czy żeby nie przeszkadzała w zajęciach sportowych. Dyrektorzy i nauczyciele placówek edukacyjnych zwykle są nieprzychylni odważnym koloryzacjom, a także dredom czy irokezom.

Nie oznacza to jednak, że szkolne fryzury muszą być nudne. Oto przegląd najciekawszych i najbardziej uniwersalnych fryzur, które świetnie sprawdzą się w szkole.

Warkocz pod każdą postacią

Jeszcze całkiem niedawno warkocz był uważany za fryzurę zarezerwowaną wyłącznie dla nieśmiałych dziewczyn i kobiet, nie lubiących wyróżniać się w towarzystwie. Obecnie jednak warkocz jest niezwykle modny; zarówno modelki, gwiazdy kina czy piosenki jak i blogerki zachwycają się fryzurą, która może zresztą przybrać wiele postaci. Wybór jest wręcz ogromny – od prostego, angielskiego warkocza wykonanego z trzech pasm, przez warkocz holenderski bez dobierania (różniący się od angielskiego tylko kolejnością przekładania) i dobierany, aż do francuskiego czy francuskiego koronkowego. Możliwości jest zresztą dużo więcej i niekiedy zależą one od pomysłowości osoby, która wykonuje fryzurę. Zalet warkocza jest całkiem dużo– jest stosunkowo łatwy do zrobienia, jeśli chodzi o najprostsze warianty (dotyczy to w szczególności warkocza angielskiego), często niezwykle efektowny, a w dodatku wygodny w noszeniu.

Bob – wygoda i prostota w jednym

Bob obecnie święci triumfy wśród stylizacyjnych trendów. Krótka, ponadczasowa i niezwykle uniwersalna fryzura dobrze sprawdzi się także w szkole, szczególnie wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w przypadku warkocza możemy wybierać spośród wielu wariantów; dużą popularnością cieszą się zwłaszcza boby asymetryczne, uwydatniające rysy twarzy. Bob jest łatwy w stylizacji, dlatego też jest polecany wszystkim dziewczętom i studentkom, które mają problem z punktualnym wychodzeniem na zajęcia – w ten sposób na pewno oszczędzą trochę czasu.

Innym rozwiązaniem jest lob, czyli dłuższa wersja klasycznego boba. To świetny pomysł dla wszystkich dziewczyn, które nie chcą radykalnie skracać włosów. W razie ćwiczeń fizycznych łatwo spiąć je w kok lub kucyk.

Elegancki kok na każdą okazję

Kok to fryzura idealna na każdą okazję. Elegancka, uwydatniająca rysy twarzy i na ogół bardzo prosta do wykonania. Istnieje wiele wersji koków, dlatego każda dziewczyna może z łatwością znaleźć taką, która będzie jej odpowiadać. Pierwszą propozycją jest wersja szybka fryzury tzw. niedbały kok, obecnie zresztą bardzo modny. Aby go wykonać, wystarczy lekko rozwichrzyć włosy, a następnie spiąć je gumką.

Inną propozycją jest fryzura, która całkiem niedawno zawładnęła sercem mnóstwa dziewcząt. Kok - donut, czyli inaczej kok – pączek. To prosta w wykonaniu fryzura i do tego niezwykle efektowna. Przed jej przygotowaniem należy zaopatrzyć się nie tylko w gumkę do włosów czy spinki, ale – o czym warto pamiętać – także wypełniacz.

Ciekawym pomysłem może być również kok grecki, opierający się na podwójnej opasce i podkreślający dużą objętość włosów.

Koloryzacja – tak czy nie?

Dla wszystkich uczennic wskazane są koloryzacje, które będą subtelnie i nie zwrócą zbytniej uwagi nauczycieli – odradzane są zatem jedynie kolory takie jak róż, czerwień czy błękit. Spektakularne metamorfozy lepiej odłożyć na czas wakacji. Świetną propozycją dla większości dziewcząt będzie jedna z dwóch koloryzacji – ombre lub sombre. Pierwsza z nich zdecydowanie lepiej wygląda na ciemnych i gęstych włosach. Z kolei sombre jest stosunkowo uniwersalna i może optycznie zwiększyć objętość fryzury.

Fryzury do szkoły – najciekawsze propozycje

Fryzura do szkoły musi być przede wszystkim łatwa w ułożeniu, a także po prostu wygodna. Niewskazane są natomiast wszelkiego rodzaju irokezy i inne, dość odważne stylizacje.

Warkocz to idealna propozycja dla wszystkich uczennic, niezależnie od ich wieku. Prosty angielski czy może szykowny francuski? Wybór jest naprawdę ogromny, szczególnie że fryzura jest obecnie niezwykle modna.

Podobne triumfy święci bob, który powrócił na salony. Fryzura jest wyjątkowo prosta, jeśli chodzi o stylizację, dlatego powinna być wybierana przez dziewczęta, które zmagają się z porannym wstawaniem nieco dłużej, niż jest to wskazane. Ciekawym rozwiązaniem jest również lob, który pozwala na zachowanie długich włosów przy jednoczesnym oryginalnym cięciu.

Kolejną propozycją jest elegancki kok. Wprawdzie jest nieco trudniejszy w wykonaniu, ale polecany wszystkim dziewczynom, które cenią sobie elegancję, klasykę i prostotę. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza dwa rodzaje koków. Pierwszy z nich, niedbały, ma jedną niezaprzeczalną zaletę – można wykonać go w pięć minut. Drugi to kok-donut, czyli efektowny kok na czubku głowy.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ