Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

asymetryczne
asymetryczne
asymetryczne
Fryzura

Fryzury asymetryczne w 2018 roku - modne fryzury damskie

Dział

Coco Chanel powiedziała, że: Kiedy kobieta obcina swoje włosy, wkrótce zmieni swoje życie. Te słowa są odzwierciedleniem dużych zmian, jakie nierzadko zdarzają się w życiu człowieka. Bardzo często, odważne cięcie i wyraźna zmiana wizerunku to zapowiedź większych przemian w życiu kobiety, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej. Nie warto obawiać się nowego w swoim życiu, podobnie jak nie należy rezygnować z chęci dokonania radykalnej zmiany swojego wyglądu. Dużą przemianę wizerunku można osiągnąć za pomocą ostrego cięcia, którego doskonałym przykładem są krótkie, asymetryczne fryzury. Ten rodzaj uczesania jest niezwykle wyrazisty i potrafi odmienić cały wygląd kobiety. Dlatego tak ważne jest, aby cięcie było wykonane perfekcyjnie, a rodzaj fryzury współgrał z rysami twarzy i urodą kobiety.

Najmodniejsze asymetryczne fryzury w 2018 roku

Choć wiele fryzur, które są asymetryczne i krótkie, wymagają wiele pracy od fryzjera i wprawy w późniejszym modelowaniu, to cieszą się dużą popularnością wśród pań. Często wybierają je te kobiety, które pragną dużej zmiany swojego wyglądu i nie boją się niebanalnych rozwiązań w stylizacjach. Taki efekt można osiągnąć dzięki krótkiej fryzurze z długą grzywką zaczesaną na bok. Jest to cięcie uważane już za klasyczne, ponieważ niezwykle modne było w latach 90., a dzisiaj powróciło w wielkim stylu. W tym przypadku grzywka może sięgać do skroni lub kończyć się poniżej ucha. Jej długość warto uzależnić od własnych preferencji oraz kształtu twarzy. Wybierając taką fryzurę można też zdecydować, czy grzywka będzie mocno wycieniowana, przez co zasłoni czoło lub przeciwnie – może być równa i tylko lekko je przysłaniać. Interesującą alternatywą dla takiego uczesanie jest długa grzywka z tylko jednym krótkim bokiem. Jest to idealna propozycja dla kobiet, które nie boją się odważnych rozwiązań.

Od kilku sezonów, w stylizacji fryzur nieprzerwanie króluje krótki bob. Jest to ponadczasowa fryzura, modna niezależnie od aktualnie panujących trendów. Nie tylko jest oryginalna ze względu na odważne cięcie, ale też niezwykle kobieca. Natomiast bob z asymetryczną grzywką zaczesaną na bok nabiera ostrzejszego charakteru. Takie rozwiązanie jest teraz niezwykle modne, ponieważ dominują nieoczywiste formy, które wprowadzają więcej świeżości i lekkości w znanych już stylizacjach.

Fryzura z asymetrycznym przedziałkiem i asymetrią w długości włosów to kolejna propozycja dla kobiet, które myślą o radykalnej zmianie swojego uczesania. Charakteryzuje się dużą różnicą w długości włosów po obu stronach głowy, dlatego jest to rozwiązanie skierowane do odważnych pań. Jeden bok może zostać ścięty do kilku lub kilkunastu centymetrów, podczas gdy drugi jest znacznie dłuższy i sięga do linii ramion, a nawet znacznie niżej. Taka fryzura z pewnością odmieni image każdej kobiety.

Warto wiedzieć, że krótkie, asymetryczne fryzury wyglądają dobrze zarówno w przypadku włosów kręconych, jak i prostych. W pierwszym przypadku, delikatne, naturalne fale lub wyraziste loki pozwolą uzyskać niezwykle wdzięczny, dziewczęcy look. Takie uczesania są niezwykle modne już od kilku sezonów i królują w salonach fryzjerskich. Natomiast ultra proste włosy, które są asymetryczne, tworzą niezwykle kobiecy efekt glamour, który dodaje szyku i elegancji. Taka stylizacja stanie się jeszcze bardziej podkreślona jeśli dodatkowo, włosy będą niezwykle błyszczące i lśniące oraz wymodelowane za pomocą prostownicy. Z kolei asymetryczne uczesania, z wyraźnie krótszymi bokami i dłuższą, prostą grzywką zaczesaną na bok to propozycja doskonała dla kobiet o rockowym charakterze. Panie, które nie boją się awangardowych rozwiązań mogą pójść o krok dalej i skrócić tylko jeden bok. Takie ostre cięcie to najlepszy wybór, jeśli chce się uzyskać bardziej drapieżny wygląd. Krótkie, wycieniowane włosy, które za pomocą modelowania można rozczochrać i grzywka – mocno wycieniowana oraz zaczesana na jeden bok to sposób na stworzenie rockowego, awangardowego looku.

Jak dobrać asymetryczną fryzurę do kształtu twarzy?

Zanim podejmie się decyzję o zmianie uczesania, warto określić kształt swojej twarzy i ustalić, jakie cechy urody chce się uwydatnić, a które ukryć za pomocą nowej fryzury. W ten sposób można wysmuklić jej rysy lub przeciwnie – dodać objętości, albo zakryć zbyt odstające uszy czy wysokie czoło. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że fryzurą można bardzo dużo zmienić w swoim wyglądzie.

Kobiety o pełnej, okrągłej buzi mogą zdecydować się asymetryczną grzywkę, zaczesaną na jeden bok i nieco dłuższe włosy. W ten sposób twarz zostanie wysmuklona. Natomiast krótkie fryzury są idealne dla pań o kwadratowej twarzy, gdzie mocno są zarysowane kości policzkowe. Cięcie do linii ucha w połączeniu z asymetryczną grzywką pozwoli złagodzić rysy twarzy. W przypadku włosów półdługich warto zrezygnować z grzywki, natomiast zdecydować się na fryzurę z asymetrycznym przedziałkiem. Z kolei panie, których kształt twarzy jest owalny lub trójkątny, mają znacznie większą dowolność w dobieraniu asymetrycznych fryzur. W ich przypadku doskonale wyglądają uczesania z asymetrycznym przedziałkiem, z grzywką zaczesaną na bok lub bez niej, a nawet długa grzywka z krótkimi włosami po bokach.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ