Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

samuraj
samuraj
samuraj
Nowości

Fryzura na samuraja, czyli męskie upięcie

Dział

W dzisiejszym świecie mody stale pojawiają się nowe trendy, które inspirują do eksperymentowania ze swoim wyglądem, próbowania nowych rzeczy i szukania własnego stylu. Zarówno moda damska, jak i męska stale ewoluuje i przynosi nowe pomysły, a szerokie pojęcie mody obejmuje również stylizację fryzur. Mówiąc o rodzajach uczesań w pierwszej kolejności są one kojarzone z kobietami i ich zamiłowaniem do dbania o wygląd i częstych zmian wizerunku. Jednak, przypisywanie wyłącznie paniom stylizowania fryzur nie jest zgodne z rzeczywistością, ponieważ panowie niemal w takim samym stopniu mogą się pochwalić różnorodnością uczesań.

Różnorodność w świecie męskich fryzur


Jeszcze kilkaset lat temu mężczyźni z wielkim upodobaniem nosili peruki, które zaskakiwały swoim wyrafinowaniem, ponieważ charakteryzowały się pokaźnymi rozmiarami, a nawet wpiętymi we włosy ozdobami. Z biegiem lat fryzury zmieniały się i nabierały podobnego wyglądu do współczesnych, najbardziej klasycznych męskich uczesań – krótko przystrzyżone, z nieco dłuższą grzywką zaczesaną na bok, lub całkowicie krótko ścięte. Oczywiście wiele zależy od własnych preferencji, dlatego nawet w czasach, gdy dominował jeden rodzaj uczesania, można było spotkać panów w odmiennych fryzurach. Tak jest również dzisiaj – mężczyźni czerpią inspiracje z dawnych lat, innych kultur lub ulegają aktualnie panującym trendom i dopasowują je pod kątem swoich upodobań. Choć świat mody bezustannie się zmienia, to często odwołuje się do minionych czasów, skąd czerpie się pomysły na znane już fryzury, ale w odmiennej, bardziej nowoczesnej formie.
Od kilku sezonów niezwykle popularnym męskim uczesaniem jest fryzura na samuraja. Już sama nazwa sugeruje, czym charakteryzuje się takie upięcie. Podobnie jak prawdziwi samurajowie sprzed kilku wieków, współcześni mężczyźni wysoko upinają włosy, na czubku głowy, w ten sposób tworząc niewielki kok lub kucyk. Istnieje wiele wariantów tego rodzaju fryzury, które różnią się długością włosów, sposobem ich związania oraz ewentualnym wygoleniem na bokach i z tyłu głowy.

Fryzura na samuraja – od czego zacząć?


Mężczyzna, który decyduje się na fryzurę w stylu samuraja musi zapuścić włosy na taką długość, aby udało się je zebrać na czubku głowy. W związku z tym, grzywka powinna mieć długość ok. 15-20 cm, a tył 10 cm. Jeśli więc mężczyzna ma krótko obcięte włosy, musi mieć świadomość, że zapuszczanie ich potrwa niemal rok. Nową fryzurą zdecydowanie szybciej mogą pochwalić się panowie, którzy już mają długie włosy i wystarczy tylko odpowiednio je skrócić. Boki i tył głowy powinny być wygolone, aby fryzura samuraja nabrała odpowiedniej formy. Jednak to, jak bardzo warstwy włosów będą wycieniowane, jest indywidualną kwestią. Niektórzy mężczyźni wcale ich nie ścinają, tylko czeszą się na samuraja z włosów o równej długości. Eksperymentować można również z kształtem linii, która oddziela dłuższe włosy spięte w koczek od pozostałej części, która jest znacznie krótsza. Linia ta zazwyczaj ma kształt litery U lub V.

Fryzura samuraja w kilku odsłonach

Fryzura na samuraja często też jest nazywana fryzurą wikinga, ze względu na niezwykle duże podobieństwo uczesań, oraz nieco bardziej tajemniczo – top knot. Ze względu na charakterystykę tej stylizacji, czyli zaczesaną do góry grzywkę i spięcie jej na czubku głowy z pozostałymi włosami, można ją nazwać również związanym zaczesem.

Fryzura na samuraja jest obecnie niezwykle modna, dlatego chętnie nosi ją wielu mężczyzn. Nie ma znaczenia styl, w jakim się prezentują, ponieważ męski kucyk wygląda bardzo dobrze zarówno u panów lubiących bardziej swobodne stylizacje, np. hipsterów czy drwaloseksualnych, ale też u eleganckich mężczyzn w garniturach, z gładko ogolonymi brodami. Można jedynie zastanowić się nad doborem rodzaju uczesania do kształtu twarzy. Fryzura samuraja najlepiej prezentuje się u panów, którzy mają pociągłą, trójkątną twarz. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni o odmiennych rysach powinni z niej zrezygnować.
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje fryzury samuraja – pełny lub półpełny kucyk, albo koczek. Różnica wynika z długości włosów. Jeśli wszystkie są długie i związywane na czubku głowy, to mówi się o pełnym upięciu. Natomiast, wygolone brzeg oraz tył głowy z zapuszczonymi włosami tylko na jej wierzchołku pozwalają na stworzenie półpełnego uczesania.
W tak charakterystycznym upięciu, jakim jest fryzura samuraja, można spotkać mężczyzn, którzy mają zarówno proste, jak i kręcone włosy. Duża dowolność istnieje również w przypadku fantazyjnego stylizowania włosów, które są następnie związywane na czubku głowy. Można wplatać w nie drobne warkoczyki lub uformować koczek w taki sposób, aby miał bardziej swobodny, luźny wygląd. Również miejsce na głowie, w którym umieszcza się koczek lub kucyk może być nieco niżej niż sam jej wierzchołek.
Warto mieć świadomość, że pomimo dużej dowolności w stylizowaniu fryzury samuraja, niektóre jej wersje odbiegają od prawdziwych upięć noszonych przez samurajów i wikingów kilkaset lat temu. Uczesanie, które z dużą dokładnością odwzorowuje fryzurę sprzed wieków, charakteryzuje się mocno związanymi włosami na czubku głowy, z wyraźnie wygolonymi bokami i tyłem.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ