Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fryzura jak marzenie
Fryzura jak marzenie
Fryzura jak marzenie
Oil Therapy

Fryzura jak Marzenie

Dział

Codzienną pielęgnacje włosów można uzupełnić paroma czynnościami umożliwiającymi zachowanie ich zdrowego wygladu.

Masaż, rozczesywanie, podcięcie. Regularne stosowanie tych trzech rytuałów pozwoli zachować włosy promienujące zdrowiem.

Rozczesywanie


Każdego wieczora, włosy należy dokładnie szczotkować. Długie włosy warto upiąć razem. Dzięki czemu nie będą się one ocierać o siebie w nocy, no i unikniemy równocześnie ich splątania. Rozczesywanie jest swietną podstawą, która ułatwi nazajutrz zrobienie fryzury".

Szczotka czy grzebień?

Szczotka jest idealna, ponieważ jest skuteczna, a zarazem delikatna. Must: szczotka z włosia z dzika, która pozwala wygładzić końcówki i poprawanie rozprowadzić sebum. Jednakże szczotki syntetyczne ( pneumatyczna, kwadratowa, okrągła, owalna) są rownież odpowiednie. Właściwą gęstość włosia w szczotce należy dobrać w zależności od tekstury włosów.

Masaż skóry głowy


To klucz do dobrego unaczynnienia skóry głowy. "Resultat jest bezapelacyjny: włosy stają się piękniejsze, ponieważ mają łatwy dostęp do składników odżywczych, niezbędnych dla ich żywotności. W krótkim okresie staja się również bardziej elastyczne i szybko pozbywaja się martwego naskórka i wszelkiego rodzaju kurzu."

Masaż należy wykonywać koniuszkami palców [Skóra głowy: jak o nią dbać] , za pomocą okrężnych ruchów i lekkiego naciskania. Mała wskazówka: dodanie kropli ulubionego oleju roślinnego (masło shea, arganowy , słodkie migdały ...) intensywniej odżywi włosy.

Podcinanie końcówek

Wlłosy poddawane są wielu negatywnym czynnikom zewnętrznym, zwłaszcza zimą. Faktycznie w tym okresie, włosy stają się kruche, ocierając się o ciepłe ubrania z wełny lub z materiałów syntetycznych. Ponadto, powinno się unikać rozdwajania końcówek, ponieważ rosną one wzdłuż włókna włosa i uszkadzają je. "
Należy więc umawiać się na wizytę u fryzjera mniej więcej co trzy miesiące. Podcięcie kilku centymetrów w zupełności wystarczy. Ta częstotliwość jest zalecana osobom posiadającym włosy długie i półdługie, bardziej kruche.

Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ