Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD

Flamboyage na krótkich włosach

Zdrowe i zadbane włosy, to niewątpliwie jeden z największych atutów płci pięknej. Aby móc pochwalić się bujnymi puklami, które naturalne układają się wokół twarzy i podkreślają kobiecą urodę, konieczna jest właściwa pielęgnacja włosów. Poza zabiegami odbudowującymi, odżywczymi czy regenerującymi warto również zadbać o stylizację. Koloryzacja włosów jest jednym z tych sposobów dbania o urodę, który towarzyszy kobietom od tysięcy lat, a wraz z upływem czasu, pojawiają się nowe techniki farbowania, które dają coraz bardziej zachwycające – i co najważniejsze, naturalne efekty, które nie niszczą włosów.

Koloryzacja włosów – zabieg ceniony od stuleci


Skutki upływającego czasu, od zawsze spędzają kobietom sen z powiek. Zmarszczki czy utrata jędrności skóry, to procesy, które trudno zniwelować. Na szczęście, w przypadku włosów, problem jest łatwiejszy do rozwiązania. Wystarczy wykonać koloryzację, aby pozbyć się siwych pasemek na dłużej. Jednak celem farbowania włosów jest nie tylko ukrycie oznak starzenia, ale też podkreślenie urody i spełnienie marzeń związanych ze zmianą wizerunku. Kobiety lubią eksperymentować z wyglądem i zwykle szukają innych alternatyw niż te, które dostały w prezencie od Natury. Już w starożytności, zwłaszcza w Grecji i Egipcie, farbowano włosy za pomocą środków roślinnych, np. henny, ołowiu i popiołu, miedzi, soli mineralnych oraz tłuszczu zwierzęcego. Z wybranych środków przygotowywano mieszanki o konkretnych właściwościach – przyciemniających lub rozjaśniających. Natomiast Rzymianie, jako pierwsi zastosowali innowacyjne, jak na tamte czasy, farby metaliczne z zawartością octanu ołowiu lub soli srebra i miedzi. Ciekawym rozwiązaniem było też używanie na co dzień ołowianych grzebieni, które czerniły włosy. Choć efekty były zaskakująco dobre, jednocześnie miały bardzo negatywny wpływ na zdrowie amatorek takich zabiegów stylizacyjnych.


W XIV wieku stosowano już trwałą czarną farbę przyrządzaną m.in. z łupin orzecha włoskiego i tlenku ołowiu. Natomiast w kolejnym epokach – w baroku i rokoko, zrezygnowano z farbowania włosów na rzecz „pudrowania" ich skrobią pszeniczną.


Dopiero wiek XX przyniósł prawdziwą rewolucję w koloryzacji włosów. Oprócz innowacyjnych środków do farbowania, wciąż pojawiają się coraz nowsze techniki, które pozwalają osiągać zaskakujące efekty. Doskonale znany jest już balayage czy ombre, ale niemniejszą popularnością cieszą się najnowsze metody, a wśród nich flamboyage.

Koloryzacja flamboyage


Choć o flamboyage zostało już sporo napisane w innym artykule na naszym blogu (Flamboyage, czyli naturalny efekt farbowania), warto pokrótce przypomnieć, czym jest ta innowacyjna technika farbowania włosów.


Koloryzacja flamboyage polega na rozjaśnianiu lub przyciemnieniu włosów zaledwie o jeden lub dwa tony, dzięki czemu powstały efekt sprawia wrażenie wielowymiarowości barw. Całość wygląda bardzo naturalnie, jakby włosy, a raczej pojedyncze pasma, zostały muśnięte słońcem. To technika, która jest szczególnie polecana paniom z długimi włosami, ponieważ łatwiej zauważyć wielowarstwową tonację barw pomiędzy poszczególnymi pasemkami. Czy oznacza to, że flamboyage nie jest dobry dla krótkich włosów? Nic bardziej mylnego.

Flamboyage na krótkich włosach


Innowacyjna technika farbowania włosów – flamboyage, jest polecana w przypadku każdej długości włosów. Niemniej, im dłuższe pasemka, efekt wielowymiarowości barw jest bardziej zauważalny i imponujący. W związku z tym, chcąc ufarbować krótkie włosy techniką flamboyage, warto wiedzieć, w przypadku jakich fryzur będzie to najlepsze rozwiązanie.


Proste włosy do ramion będą doskonale prezentować się po ufarbowaniu techniką flamboyage. W tym przypadku wszystkie kosmyki mogą być równej długości albo zostać wycieniowane, co jeszcze bardziej wzmocni efekt wielowymiarowości barw – nierówna struktura fryzury dodatkowo będzie dawała wrażenie 3D i w ten sposób wzmocni go.


Dla kobiet, które chcą zaszaleć ze zmianą wizerunku, dobrym rozwiązaniem będzie fryzura w formie krótkiego boba. Flamboyage na tak krótkich włosach, również będzie się dobrze prezentował. Alternatywą dla takiego uczesania jest long bob – niewiele dłuższy, a jednak dający nieco odmienny efekt wizualny, szczególnie w połączeniu z techniką farbowania flamboyage.


Do każdego krótkiego strzyżenia, w połączeniu z koloryzacją flamboyage, warto dołączyć grzywkę – najlepiej długą i asymetryczną albo zaczesaną na jeden bok. Warto mieć bowiem świadomość, że im bardziej włosy będą wycieniowane, tym efekt wielowymiarowości będzie mocniejszy. Podobnie zadziała skręcenie włosów, bez względu na fakt, czy będą to naturalne i luźne fale, czy wyraziste loki.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności