Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Flamboyage, czyli naturalny efekt farbowania

Koloryzacja włosów jest jedną z najpopularniejszych usług wykonywanych w salonach fryzjerskich. Kobiety często i chętnie farbują włosy, ponieważ dzięki temu zabiegowi mogą osiągnąć różne efekty – znacznie odmienić swój wizerunek, podkreślić posiadany kolor włosów lub zdecydować się na mocny, odważny image. Sposobów, a tym samym również efektów koloryzacji jest wiele. Od kilku sezonów królują stylizacje, dzięki którym farbowane włosy nabierają naturalnego wyglądu. Po kontrastowych pasemkach balejaży i rozjaśnianiu samych końcówek włosów w formie ombre przyszedł czas na zupełnie odmienny efekt, jaki daje technika flamboyage.

Czym jest flamboyage?


Flamboyage to innowacyjna technika farbowania, pozwalająca na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu na włosach, który tworzy wrażenie wielowymiarowości barw. Powstaje na skutek rozjaśnienia lub przyciemnienia fryzury o jeden albo dwa tony.


Nazwa pochodzi z języka francuskiego i doskonale odzwierciedla zasadę, na jakiej opiera się ta technika koloryzacji. Termin flamboyage łączy znaczenie kilku słów:
flamboyant – ekstrawagancja, ale też płomienisty, lśniący blask;
flamboyer – płonąć, błyszczeć, rozniecać płomień;
flame – płomień;
baleyage – jedna z technik farbowania włosów, która polega na barwieniu poszczególnych pasemek.

Tę nową technikę stosuje się w salonach od kilku sezonów, a jej pojawienie się to wynik dążeń do uzyskania jak najbardziej naturalnych efektów farbowania włosów. Popularne sposoby farbowania, które poprzedzają flamboyage to: balejaż (z fr.: baleyage), ombre, sombre i baleyage highlights. Flamboyage, jako następstwo wymienionych technik koloryzacji, stworzył słynny włoski fryzjer Angelo Seminara, który jest dyrektorem artystycznym Davines i zwycięzcą, już po raz trzeci, British Hairdresser of the Year w 2012 roku.

Flamboyage a balejaż – technika i efekty farbowania


Flamboyage i balejaż łączy idea tego rodzaju farbowania, która oznacza barwienie poszczególnych pasemek włosów. Jednak zasadniczą różnicą jest efekt, jaki otrzymuje się po koloryzacji, a powstaje on poprzez stosowanie nieco odmiennych technik. Włosy ufarbowane techniką flamboyage zyskują naturalne refleksy, dzięki czemu wyglądają jak muśnięte słońcem. Jest to możliwe dzięki zrezygnowania z tradycyjnych technik szydełkowych, jak w przypadku zwykłego balejażu, na rzecz specjalnych samoprzylepnych foliowych pasków o długości włosów, które przykleja się do poszczególnych pasm z nałożoną na nie farbą. Po ok. 30-40 minutach wystarczy zwilżyć włosy, aby zdjąć foliowe paski. Dzięki tej technice nie powstają ostre krawędzie kolorów, które są charakterystyczne dla balejażu. Technika flamboyage polega na nierównomiernym rozdzielaniu pasemek na całej głowie, aby fryzura wyglądała jak naturalnie rozjaśniona słońcem. Istotne jest również zastosowanie kilku zbliżonych odcieni jednego koloru dla uzyskania wielowarstwowości, co sprawia, że optycznie włosy wydają się gęstsze. Kolejną zaletą tej techniki jest odwrócenie uwagi od odrostów, które stają się niemal niewidoczne. Farba nie jest nakładana od samego czubka głowy, dlatego włosy, które odrastają, naturalnie przenikają pomiędzy farbowane pasma.
Taki sam efekt – nowoczesnego balejażu, który odznacza się naturalnością i lekkością, można osiągnąć za pomocą techniki kontrastu wykonywanej w salonach Jean Louis David. Jest to częściowa koloryzacja, której celem jest rozświetlenie włosów poprzez zafarbowanie końcówek i pojedynczych pasm. Powstała fryzura charakteryzuje się świetlistymi, słonecznymi refleksami.
Wbrew pozorom, uzyskanie naturalnego efektu farbowanych włosów nie jest łatwe do wykonania. Zdecydowanie prościej jest stworzyć na głowie pasemka, które wyraźnie odznaczają się na tle bazowego koloru włosów. W związku z tym, nowoczesne zabiegi koloryzujące lepiej jest wykonywać w profesjonalnych salonach fryzjerskich niż samodzielnie w domu. Potrzebna jest znajomość techniki oraz umiejętne jej wykonanie, a także wiedza dotycząca łączenia kolorów. W przypadku flamboyage niezwykle istotne jest właściwe dobranie odcieni, żeby stworzyć jak najbardziej naturalny efekt na włosach.

Dla kogo flamboyage?


Ta innowacyjna technika farbowania włosów jest idealna dla każdej kobiety – bez względu na wiek, długość i kolor włosów. Choć, najbardziej spektakularnie, koloryzacja w stylu flamboyage, prezentuje się na dłuższych włosach w ciemniejszych odcieniach, ponieważ długie, jaśniejsze pasemka, które tworzą świetliste refleksy, są bardziej widoczne. Jednak, nie tylko brunetki i szatynki, ale też blondynki i rudzielce świetnie prezentują się w naturalnych pasemkach, które rozjaśniają całą fryzurę i nadają jej lekkości.
W zależności od pory roku można dostosować efekt techniki flamboyage. W sezonie letnim warto rozjaśnić włosy, żeby wyglądały jak muśnięte słońcem. Zimą natomiast można pogłębić ich kolor dodając nieco ciemniejsze pasemka.
Flamboyage to świetne rozwiązanie dla kobiet, które mają cienkie włosy, ponieważ nieregularne pasma w kilku pokrewnych odcieniach sprawiają wrażenie większej objętości fryzury. Jest to efekt wielowymiarowości barw, charakterystyczny dla tej techniki farbowania.

Podsumowując...


Innowacyjna technika flamboyage to idealne rozwiązanie dla każdej kobiety. Zalet takiej koloryzacji jest wiele:
efekt naturalnie rozświetlonych włosów, jakby muśniętych słońcem,
wrażenie większej objętości fryzury,
efekt naturalnego pogłębienia koloru,
odrosty stają się niemal niewidoczne,
można ją stosować w przypadku każdego rodzaju włosów, bez względu na długość i kolor.

Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów warto oddać się w ręce specjalistów, którzy odpowiednio dobiorą odcienie farb i właściwie podzielą pasma włosów. W ten sposób powstanie efekt rozjaśnionych lub przyciemnionych włosów jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności