Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 Farbowanie 
 w ciąży!
Farbowanie w ciąży!
Farbowanie w ciąży!
Nowości

Farbowanie włosów w ciąży!

Dział

Farbowanie włosów w ciąży

Ciąża to stan, podczas którego przyszła matka robi niemal wszystko z myślą o nienarodzonym jeszcze dziecku. Bardzo często pojawia się wtedy wiele wątpliwości dotyczących chociażby wykonywania niektórych zabiegów pielęgnacyjnych i fryzjerskich. Wiele kontrowersji budzi choćby farbowanie; każda kobieta stara się ukrywać nieestetyczne odrosty i większość czuje się źle, gdy nie może odpowiednio zadbać o włosy czy nadać im odpowiedniego odcienia. Czy zatem farbowanie włosów w ciąży jest bezpieczne?
Eksperci nie są jednomyślni co do tego, czy farbowanie włosów przez ciężarną matkę może w jakikolwiek sposób wpływać na zdrowie dziecka. Część z nich uważa, że nie służy, ponieważ preparaty przeznaczone do koloryzacji zawierają – w mniejszym lub większym stopniu – amoniak, którego wdychanie jest szkodliwe zarówno dla kobiety jak i jej nienarodzonego dziecka. Pozostali specjaliści uważają, że wystarczy jedynie wyeliminować preparaty o dużym stężeniu niebezpiecznej substancji.


Czy można farbować włosy będąc w ciąży?


Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, chcąc uzyskać jednoznaczną odpowiedź. Powszechnie przyjęto, że koloryzacja jest to możliwa, jednak należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, nie wolno farbować włosów w ciągu pierwszego trymestru ciąży; niektórzy lekarze sugerują nawet wstrzymanie się z zabiegiem do 24. tygodnia ciąży.
Przed rozpoczęciem wykonywania koloryzacji należy koniecznie poinformować fryzjera o ciąży. Dzięki temu będzie można uniknąć nieodpowiednich preparatów, które mogłyby mieć wpływ na samopoczucie zarówno matki, jak i dziecka. Na wszelki wypadek dobrze jednak upewnić się, że używany preparat będzie pozbawiony amoniaku i innych, potencjalnie szkodliwych substancji. Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej środków stworzonych specjalnie z myślą o kobietach w ciąży.


Na co warto zwrócić uwagę?


Na co oprócz używanych przez fryzjera preparatów warto jeszcze zwrócić uwagę? Kobieta w ciąży, która zdecyduje się na wykonanie koloryzacji, powinna przyjrzeć się uważnie także samemu salonowi fryzjerskiemu. Ważne, by był możliwie przestronny i wyposażony w wentylację. Dlaczego? W małych salonach bez możliwości wymiany powietrza szkodliwe opary unoszą się cały czas. Nie muszą nawet pochodzić od preparatu, którego będzie używać fryzjer podczas koloryzacji; w salonie znajduje się przecież wiele innych środków. Nie zawierają one na ogół niebezpiecznych substancji, ale zbyt duże stężenie chemii może wpłynąć negatywnie na samopoczucie przyszłej matki. Z tego względu warto także umówić zabieg na konkretną godzinę, tak, by nie czekać zbyt długo na swoją kolej we wnętrzu salonu. Warto także pamiętać, że pomimo dostępności preparatów do koloryzacji dla kobiet w ciąży, niewskazane jest samodzielne wykonywanie zabiegu; znacznie lepiej wybrać się do renomowanego salonu fryzjerskiego. Specjalista postara się także ufarbować włosy w możliwie najkrótszym czasie, pokrywając preparatem koloryzującym tylko taką powierzchnię włosów, jaka jest niezbędna do uzyskania oczekiwanego efektu.


Ciąża a efekt farbowania


Kobieta decydująca się na farbowanie włosów w trakcie ciąży musi zdawać sobie sprawę z faktu, że uzyskany efekt może być inny od zamierzonego. Przyczyną są oczywiście hormony, które mogą mieć na przykład wpływ na to, czy ostateczny kolor będzie taki jak w założeniu. Podczas ciąży może zdarzyć się również reakcja alergiczna na preparaty koloryzujące, choć producenci starają się wyeliminować ten rodzaj zagrożenia.
Kobiety, które boją się o ostateczny rezultat farbowania i wolą wstrzymać się do końca ciąży, powinny skorzystać ze strzyżenia. Taki zabieg poprawi im nastrój, jednocześnie nie narażając na przykre konsekwencje lub niezadowolenie z wykonanego zabiegu.
Dla mam obawiających się o swe dziecko
Jeśli mimo chęci koloryzacji pojawia się strach o zdrowie dziecka, przyszłe matki mogą zdecydować się na delikatne pasemka. Czym różni się taki zabieg od zwykłej koloryzacji? Przede wszystkim nie dotyka skóry głowy – włosy zazwyczaj są zawijane w specjalną aluminiową folię, dzięki czemu preparat nie przedostaje się do powietrza i nie ma kontaktu ze skórą. To ważne także już po wykonaniu zabiegu, ponieważ niektóre kobiety obawiają się, że kontakt preparatu koloryzującego ze skórą również może być szkodliwy.
Warto w tym miejscu jeszcze raz uspokoić wszystkie przyszłe mamy – farbowanie włosów w ciąży nie jest szkodliwe jeśli udamy się do renomowanego salonu fryzjerskiego oraz zwrócimy uwagę na stosowane preparaty - powinny być pozbawione amoniaku.


Farbowanie włosów w ciąży: warto czy nie?


Nie istnieją realne przeciwwskazania do koloryzacji włosów podczas ciąży, jeżeli zostaną zachowane wszelkie niezbędne zasady chroniące zdrowie matki i dziecka. Wystarczy, że salon będzie odpowiednio przygotowany pod względem technicznym (lepiej unikać małych, ciasnych zakładów, gdzie stężenie chemii w powietrzu może być większe), a kobieta poinformuje o swoim stanie fryzjera.
Kobieta decydująca się na koloryzację podczas trwania ciąży musi zdawać sobie sprawę z faktu, że efekt zabiegu może być zupełnie inny od zamierzonego. Przyczyną jest intensywne wytwarzanie hormonów. Jeśli przyszła matka boi się koloryzacji, powinna poddać się w zamian innemu zabiegowi fryzjerskiemu. Polecane jest oczywiście strzyżenie, które w żaden sposób nie wpłynie na samopoczucie matki lub dziecka, a dodatkowo sprawi, że kobieta będzie czuć się pięknie i atrakcyjnie.
Odradzane są zabiegi przeprowadzane samodzielnie w domu. Klientka, pozbawiona fachowej wiedzy, może kupić zły preparat, zawierający szkodliwe substancje. W dodatku – w przeciwieństwie do fryzjera – może mieć problem z szybkim wykonaniem koloryzacji, co także może potencjalnie wpłynąć na jej samopoczucie.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ