Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Nowości

Farbowanie włosów, czyli wszystko na temat koloryzacji

Dział

Uzyskanie wymarzonego koloru włosów przy jednoczesnym zachowaniu ich dobrej kondycji wydaje się być niemożliwe do osiągnięcia. Jednak, aby to było realne, wystarczy udać się z wizytą do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczeni styliści fryzur sprawią, że włosy zyskają nowy kolor, ale jednocześnie zachowają zdrowy i piękny wygląd. Dla wzmocnienia efektu, warto zadbać o prawidłową pielęgnację z użyciem kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Rozpoczyna się ją jeszcze na fotelu w salonie fryzjerskim, a kontynuuje we własnym domu.

Henna vs profesjonalne kosmetyki do koloryzacji włosów


Henna to ziołowy, pomarańczowo-czerwony barwnik, który pozyskuje się z liści rośliny nazywanej lawsonią bezbronną, nadbarwią bezbronną lub krzewem hennowym. Pochodzi z Afryki oraz Azji, dlatego najczęściej kojarzona jest z barwnymi malowidłami wykonywanymi na ciele tamtejszej ludności.


W zależności od składu i proporcji henny w stosunku do innych składników kosmetyku, na sklepowych półkach można znaleźć:


półchemiczne farby, które zawierają jedynie niewielki procent naturalnych ziół,
w 100% naturalny barwnik, który uzyskuje się ze sproszkowanej lawsonii bezbronnej,
mieszanki ziół, które również są całkowicie naturalne.


Natomiast profesjonalne kosmetyki do koloryzacji włosów to popularne farby, ale też szampony i pianki koloryzujące. Tak zwane farby ton w ton nadają włosom odcień na pewnym poziomie kolorystycznym. W związku z tym odświeżają kolor, ale nie zmieniają go diametralnie. Równie często są używane profesjonalne farby, które rozjaśniają lub przyciemniają włosy z możliwością całkowitej zmiany ich barwy.

Koloryzacja – rodzaje usług w naszych salonach fryzjerskich


Profesjonalne kosmetyki do farbowania włosów umożliwiają osiągnięcie różnorodnych efektów, które można optymalnie dostosować do wymagań i potrzeb każdej kobiety. W zależności od rodzaju użytego produktu, np. farb typu ton w ton czy szamponów koloryzujących, w naszych salonach proponujemy:


kolor globalny – pozwala całkowicie zmienić wygląd, ponieważ jest to farbowanie włosów na jeden wybrany kolor,


kolor 2 w 1 – to podkreślenie koloru poszczególnych pasm, dzięki czemu włosy zyskują bardziej wyrazisty charakter,


kontrast / balayage – to częściowa koloryzacja włosów,


koloryzacja Flash – polega na nałożeniu kilku delikatnych refleksów,


kolor bez amoniaku – ta metoda wykorzystuje delikatną farbę ton w ton, która stopniowo się wypłukuje, pozostawiając włosy pełne blasku,


dekoloryzacja – to usuwanie ciemnych barwników, aby przygotować włosy do nałożenia jaśniejszej farby. Dekoloryzacja zawsze jest łączona z odpowiednią pielęgnacją, ponieważ może nieco osłabić kondycję włosów.

Profesjonalne farbowanie włosów – zalety


Profesjonalne farbowanie włosów w salonie fryzjerskim ma wiele zalet, dlatego usługi związane z koloryzacją cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pań. Spośród największych korzyści farbowania włosów u fryzjera, należy wskazać na:


trwałość koloru, ponieważ farba nie wypłukuje się z włosów tak szybko jak henna.

Konieczność kolejnego farbowania jest uzależniona przede wszystkim od tempa, w jakim włosy rosną i pojawiają się odrosty,


szeroką paletę barw od platynowego koloru blond i ognistych czerwieni, poprzez stonowane brązy, aż po głęboką czerń,


dokładne pokrycie nawet siwych włosów.

Farbowanie henną – wady


Farbowanie włosów henną ma wielu zwolenników, ale nie oznacza to, że ta metoda jest całkowicie pozbawiona wad. Warto przy tym zaznaczyć, że to, co jednym może wydawać się minusem, dla innych może nie stanowić problemu. I odwrotnie. Co więcej, nie wszystkie wady muszą być rozpatrywane w kategoriach nieodwracalnych, negatywnych zmian, ale do najczęściej wymienianych należą:


mało przyjemny ziołowy zapach, który może utrzymywać się na włosach nawet do kilku dni po farbowaniu,


długi czas farbowania, ponieważ henna potrzebuje nawet kilku godzin, aby dobrze wniknąć w głąb włosów (głównie zależy to od długości, grubości i kondycji pasm),
wypłukiwanie koloru, co powoduje, że henna brudzi ubrania, pościel, a nawet dłonie, kiedy w ciągu dnia przeczesuje się włosy palcami,kłopoty z ponowną koloryzacją i dekoloryzacją włosów. Po farbowaniu ziołami nie łatwo jest powrócić do poprzedniego koloru włosów.

Dodatkowo przy próbie ponownej koloryzacji farbami chemicznymi uzyskują one nieoczekiwane odcienie, pożądany efekt staje się widoczny dopiero po jakimś czasie, ponieważ każde mycie włosów wiąże się z subtelną zmianą koloru (henna zostaje stopniowo wypłukiwana z włosów), ale to dla wielu osób może być zaletą, gdyż kolor nie ulega radykalnej zmianie,

uboga paleta kolorystyczna. Wśród kolorów farb ziołowych na bazie henny nie znajdziemy jasnych odcieni.

Pielęgnacja włosów farbowanych


Nawet naturalna henna ziołowa może delikatnie przesuszyć włosy, zwłaszcza w pierwszych dniach po koloryzacji, dlatego podstawą codziennej pielęgnacji powinny być kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, np.: Szampon , maska i mleczko bez spłukiwania , które są dostępne w profesjonalnych salonach fryzjerskich Jean Louis David to gwarancja zdrowych i lśniących włosów. Co więcej, używanie kosmetyków z linii Color Therapy nie tylko chroni kosmyki przed zniszczeniem, ale też wydobywa głębię nowego koloru, a także zabezpiecza pigment przed nadmiernym wypłukiwaniem i blaknięciem. Dzięki temu, przez dłuższy czas można cieszyć się wymarzonymi efektami farbowania włosów.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ