Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 JLD
JLD
JLD
Farbowanie

Farbowanie na siwy kolor, opinia eksperta

Dział

Szare włosy – jak uzyskać odcień siwego blondu? Poznaj opinię eksperta.

Bez wątpienia trzeba mieć w sobie wiele odwagi, aby przefarbować włosy na siwy kolor. Warto jednak rozważyć taką alternatywę, bo z takim odcieniem i modną, dopasowaną do twojego typu urody i osobowości fryzurą, możesz uzyskać bardzo spektakularny efekt. Kiedy koloryzacja jest dobrze wykonana, szary odcień blondu wygląda bardzo estetycznie! Z pewnością będziesz też przyciągać spojrzenia osób, które chciałyby – tak jak Ty - bawić się swoim wizerunkiem. Przed podjęciem decyzji o farbowaniu włosów na siwy blond, musisz mieć jednak świadomość tego, że czeka cię długa droga do wymarzonego efektu. Poznaj opinie i wskazówki fryzjerów stylistów marki Jean Louis David na temat tej koloryzacji.
Koloryzacja włosów na szary odcień nie jest ryzykowna, a jedynie bardziej złożona niż w przypadku innych rodzajów farbowania. Niemniej, aby uzyskać ładny siwy kolor, koniecznie musisz udać się do fryzjera i przeprowadzić profesjonalny zabieg dekoloryzacji. W przeciwnym razie, może to doprowadzić do katastrofy i zamiast pięknego odcienia, niczym Ania z Zielonego Wzgórza, pozostaniesz z kolorem wpadającym w zieleń. Jeśli produkt nie będzie nałożony w odpowiedniej ilości lub pasma nie będą prawidłowo przygotowane do farbowania, możesz uzyskać zupełnie inny odcień, albo mocno zniszczysz sobie włosy.

"Aby uzyskać efekt prezentowany na zdjęciu, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu dekoloryzacji. Przed farbowaniem na siwy blond kolor poprzedzający musi być bardzo jasny. Jeśli zatem twoje naturalne włosy są jasnobrązowe, rude lub nawet w kolorze ciemnego blondu, konieczne jest ich wcześniejsze rozjaśnienie " – Aurea Sanchez-Coletto.


Koloryzacja grombre – na czym polega i komu pasuje?

Jeszcze nie tak dawno, farbowanie włosów na szary kolor było hitem jesieni. Tę koloryzację pokochały nie tylko światowe gwiazdy kina czy muzyki (np. Kim Kardashian, Lady GaGa czy Rihanna), ale również i nasze rodzime piosenkarki i aktorki. Imponujący odcień siwego blondu jakiś czas temu mogliśmy podziwiać między innymi u Margaret.


Grombre z kolei jest połączeniem dobrze znanej i lubianej techniki ombre, z farbowaniem na szary kolor. W tym przypadku, jaśniejsze końcówki w złocistych odcieniach blondu zostały zastąpione szarością. Dzięki temu, efekt może być bardziej zróżnicowany, gdyż w całej fryzurze przeplatają się ze sobą pasma w kolorach od srebrnego po grafitowy. Całość prezentuje się spektakularnie, a dzięki stopniowanej koloryzacji, fryzura sprawia wrażenie bardziej dynamicznej.


Szare włosy i koloryzacja grombre nie są jednak wskazane dla wszystkich. Panie o ciepłym typie urody mogą nie wyglądać korzystnie w takiej fryzurze. Polecamy ją natomiast osobom o chłodnym kolorycie cery i oprawie oczu. Panie w typie urody zima oraz lato, którym jest dobrze w granacie, czerni i żywych, chłodnych kolorach, mogą bez obaw podjąć to wyzwanie i wybrać grombre. Odradzamy jednak próby wykonania tej koloryzacji w domu.

W profesjonalnym salonie, fryzjer udzieli ci fachowej porady i zweryfikuje czy wskazany odcień faktycznie jest dla ciebie, a jeśli nie, podpowie co wybrać, aby osiągnąć efekt, który cię zadowoli.

Pielęgnacja szarych włosów


Zarówno szary kolor włosów w jednolitym wydaniu, jak i koloryzacja grombre, wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeśli zależy ci na jak najdłuższym utrzymaniu zadowalającego efektu, przygotuj się na częstsze wizyty u fryzjera i korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych oraz odświeżających kolor, a także konieczność wygospodarowania większej ilości czasu potrzebnego na dbanie o włosy w domowym zaciszu. Jeżeli do tej pory ograniczałaś się jedynie do umycia włosów szamponem i nałożenia odżywki, po koloryzacji na szaro, będziesz potrzebowała dodatkowych produktów, które wyeliminują niepożądane, żółte refleksy na pasmach. Zainwestuj w płukanki, maski i odżywki nawilżające oraz chroniące kolor włosów, ponieważ włosy po takich zabiegach mogą być wysuszone i bardziej wrażliwe. Staraj się również wybierać produkty, które w swoim składzie nie zawierają SLS i SLES. Są to silnie działające substancje, które przyspieszają wypłukiwanie się pigmentu. Aby jak najdłużej zatrzymać piękny odcień korzystaj regularnie z gamy kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych – Color Therapy, dzięki której twój kolor będzie odpowiednio napigmentowany.

Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ