Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Fryzura

Jak zrobić fale na włosach? Sprawdzone sposoby i pomysły na fryzury

Dział

Delikatne skręty, naturalne fale czy wyraziste loki to marzenie wielu kobiet, które na co dzień mają proste włosy. W takiej sytuacji, z pomocą przychodzą profesjonalni styliści, którzy na każdej głowie potrafią wyczarować romantyczne fale albo burzę loków. Można też samodzielnie zadbać o upragnione uczesanie. Przydadzą się do tego odpowiednie kosmetyki oraz sprzęt, ale i odrobina wiedzy, dzięki której wysiłek i starania nie pójdą na marne już po kilku godzinach od zrobienia fryzury.

„Sprzęt" pomocny podczas robienia fal i loków na włosach


Pomysłów na fryzury z lokami jest wiele, a każdą z nich można przygotować w inny sposób i przy użyciu rozmaitych kosmetyków oraz sprzętu. Do samodzielnego kręcenia włosów przydadzą się:


lokówka – to podstawowe „narzędzie" pracy każdego, kto chce szybko i efektownie skręcić włosy. Wybierając urządzenie o większej średnicy, uda się uzyskać naturalny look, ponieważ włosy będą delikatnie pofalowane. Natomiast cienkie lokówki przydadzą się przy robieniu mocnych i wyrazistych loków;


prostownica – od kilku sezonów doskonale sprawdza się w roli... lokówki. Z jej pomocą udaje się wyczarować efektowne skręty. W zależności od rodzaju prostownicy (z zaokrąglonymi albo prostymi brzegami, wąska lub szeroka) loki i fale mogą być delikatne albo wyraźnie skręcone;


wałki i papiloty – skręcanie włosów za ich pomocą to tradycyjna metoda stosowana od wielu pokoleń. Wałki lub papiloty zakłada się na mokre włosy na wiele godzin, aż do momentu całkowitego wyschnięcia włosów. Proces ten można przyspieszyć za pomocą suszarki;
termoloki – to nowoczesna forma tradycyjnych wałków, które podgrzewa się w specjalnym urządzeniu. Dopiero na ciepłe termoloki nawija się pasma włosów, a już po kilku minutach można je zdjąć i cieszyć się gotową fryzurą;


suszarka z dyfuzorem – taki sprzęt już podczas suszenia wzmacnia wyrazistość loków. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku włosów, które charakteryzują się naturalnym skrętem;


kosmetyki – stylizację włosów można rozpocząć już na etapie ich mycia. W tym celu należy użyć szamponu i odżywki do włosów kręconych. Natomiast, podstawowymi preparatami, które ułatwiają robienie fal i loków oraz wzmacniają efekt, są pianki, spraye i kremy. Nie można również zapominać o spryskaniu włosów płynem, który zapewni ochronę przed wysoką temperaturą lokówki, prostownicy, termowałków czy suszarki.

Delikatne fale na co dzień


Delikatne fale na włosach to propozycja idealna na co dzień – do pracy, szkoły, na spotkanie z przyjaciółmi czy randkę. Jak uzyskać naturalnie wyglądające skręty, które nie będą przypominały ślubnej fryzury? Wystarczy w wilgotne włosy wetrzeć odrobinę pianki lub inny kosmetyk przeznaczony do stylizacji włosów, a następnie dokładnie je wysuszyć, aby móc użyć lokówki. Należy pamiętać, że rozgrzana prostownika lub lokówka może mocno uszkodzić włosy, jeśli będą one stylizowane na mokro. W związku z tym, kiedy kosmyki zostaną już dokładnie osuszone, można rozpocząć robienie skrętów. Nawijając szerokie pasma na lokówkę o dużej średnicy uda się uzyskać miękkie, naturalnie wyglądające fale, czyli dokładnie takie, o jakie chodzi w codziennych stylizacjach. Im mniejsza będzie średnica lokówki, tym bardziej włosy będą skręcone. Dla podkreślenia naturalnego efektu i uzyskania większej lekkości fryzury, można przeczesać włosy palcami. Ta metoda robienia fal na włosach sprawdzi się zarówno w przypadku krótkich, jak i długich kosmyków.


Innym pomysłem na stworzenie fryzury, która wygląda lekko i naturalnie, jest zakręcenie włosów tylko na ich długości przy jednoczesnym pozostawieniu prostych końcówek. Im dłuższe będą włosy, tym łatwiej uda się osiągnąć pożądany efekt.


Sprawdzoną alternatywą dla lokówki jest... warkocz. Wystarczy zapleść włosy, najlepiej na całą noc, a po przebudzeniu zdjąć gumkę, przeczesać kosmyki palcami i można cieszyć się efektem naturalnych fal. Najlepsze rezultaty uda się osiągnąć, jeśli warkocz zostanie zrobiony na wilgotnych włosach.

Efektowne loki na wielkie wyjście


Szykując się na ważną uroczystość, np. własny ślub lub wesele koleżanki, bal sylwestrowy czy romantyczną randkę, warto nieco bardziej podkreślić włosy, niż robi się to na co dzień.


Loki w stylu retro idealnie wyjdą na krótkich włosach – do szyi lub ramion. Na takiej długości skręt dłużej się utrzyma, a sama fryzura zyska większą objętość, choć jednocześnie będzie wydawać się lekka. Dla uzyskania pożądanego efektu, należy wszystkie włosy, jeszcze wilgotne, nawijać na wałki o grubości 3-4 cm, na ok. 30 minut. Dla wzmocnienia skrętu i przyspieszenia czasu dobrze jest użyć suszarki.


Fryzura glamour to propozycja dla kobiet, które mają grube i długie włosy, sięgające co najmniej poniżej linii ramion. Dla stworzenia tej wyjątkowo kobiecej i eleganckiej fryzury konieczne jest podzielenie włosów na 3 sekcje (na czubku głowy; na środku głowy nad uszami; na dolnej części głowy). Włosy z każdego pasma należy nakręcać na lokówkę o grubej średnicy. Ważne jest to, aby pasma z przodu, które okalają twarz, wywijać do tyłu głowy. Dla wzmocnienia efektu można opuścić głowę i spryskać lakierem włosy od nasady.

Loki i fale na włosach – jak utrzymać efekt przez dłuższy czas?


Dla utrwalenia delikatnych fal i loków warto użyć lekkich kosmetyków, które podkreślają skręt, najlepiej w formie pianki albo sprayu. Lakier do włosów to propozycja dobra na uroczystą okazję, kiedy fryzura powinna przetrwać w nienaruszonym stanie przez wiele godzin np. podczas weselnej zabawy, balu karnawałowego albo w czasie, gdy misternie skręconym i upiętym kosmykom zagraża deszcz i wiatr. Warto jednak pamiętać, że zbyt duża ilość lakieru może spowodować wrażenie nienaturalnej i ciężkiej fryzury.

Dla uzyskania rezultatu, który utrzyma się przez długi czas, warto zdecydować się na delikatną trwałą. Należy ją wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Tylko wtedy można zyskać gwarancję efektu zgodnego z oczekiwaniami, a sam zabieg będzie bezpieczny dla włosów.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ