Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Fajne fryzury – jak obciąć włosy w 2015 roku
Fajne fryzury – jak obciąć włosy w 2015 roku
Fajne fryzury – jak obciąć włosy w 2015 roku
Fryzura

Fajne fryzury – jak obciąć włosy w 2015 roku

Dział

Styliści fryzur w 2015 roku promują cięcia i fryzury które wyglądają naturalnie oraz nie wymagają długotrwałej stylizacji. Dotyczy to zarówno pasm krótki, jak i długich. Wygodne, fajne fryzury „na chłopczyce" w różnych wersjach oraz długie, miękko opadające fale to jedne z najmodniejszych propozycji w tym sezonie. Zwolenniczki eleganckich, zdyscyplinowanych fryzur również znajdą dla siebie twarzowe stylizacje. Jak obciąć włosy w 2015 roku, aby wyglądać modne, a przy tym podkreślić atuty swojej urody?


Jak obciąć włosy – bob w nowych odsłonach

Bob jest jedną z najbardziej popularnych damskich fryzur. Cięcie to jest stylowe, eleganckie i bardzo kobiece. Jego klasyczna wersja sięga do linii żuchwy, jednak styliści w tym sezonie proponują jego nowe wersje.

Lob (long bob) – to klasyczny bob w dłuższym wydaniu – jego przednia część sięga za linię obojczyka. Jest on modnym rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się, jak obciąć włosy, aby nadać im nowy kształt, a jednocześnie nie utracić wiele z ich długości. Lob stał się także jedną z ulubionych fryzur gwiazd. Wybrały go m.in. Jessica Alba i Jennifer Aniston. Jego popularność nie powinna dziwić - lob to nowoczesna fryzura, która jest mało wymagająca w stylizacji i pasuje do większości kobiet.

Wob - to skrót od angielskiej nazwy Wavy Bob, co oznacza pofalowanego boba. Włosy, podobnie jak w klasycznej wersji, sięgają do linii brody. Ważne jest, aby były obcięte w sposób dostosowany do ich rodzaju, siły skrętu i sposobu rozłożenia na głowie. W modnej odsłonie woba włosy powinny sprawiać wrażenie naturalnie pofalowanych. Taką fryzurę zobaczysz m.in. u Jennifer Lawrence, Taylor Swift, Beyonce.

Dla kogo: Wob polecany jest do każdego typu urody, jednak rodzaj loków należy dostosować do kształtu twarzy. Przy delikatnych rysach sprawdzą się pasma o mocnym skręcie, przy okrągłej buzi lepiej wybrać delikatne loki. Jeżeli nie jesteś pewna, jaki rodzaj fal pasuje do Twojego kształtu twarzy, poproś o radę fryzjera.

Warto wiedzieć: Wob wymaga przeznaczenia więcej czasu na codzienną stylizację, a także stosowania kosmetyków utrwalających uczesanie. Tego typu kobiece, fajne fryzury najlepiej prezentują się w eleganckich wersjach – jako dopełnienie starannego makijażu i kreacji. Dodają one całej stylizacji szykownego charakteru.

Fajne fryzury dla krótkich włosów

Bob i wob to nie jedyne propozycje dla krótkich włosów. Inne, wyraziste fryzury „na chłopczyce" mają swoje liczne zwolenniczki, a także są doceniane przez stylistów. Eksponują twarz, odejmują lat, są wygodne i mało kłopotliwe w stylizacji. Krótkie włosy 2015 to m.in.

Pixie cut – to asymetryczne cięcie w młodzieżowym, rockowym stylu. Dzięki pasmom o różnej długości, uzyskuje się modny efekt „nieładu" na włosach. Pixie cut występuje w wersji z krótką, postrzępioną grzywką lub grzywką długą, asymetryczną i zaczesaną na bok. Cięcie to pokazuje, że nowoczesne fryzury bazują na dobrze znanych i sprawdzonych przez kilka pokoleń stylizacjach – krótkie włosy ścięte „na chłopczyce" przez pewien czas nosiła sama Coco Chanel!

Shaggy – najważniejszym elementem fryzury shaggy jest mocne cieniowanie, które nadaje włosom dynamiczny wygląd. Pasma w tym cięciu sięgają maksymalnie do ramion.

Damski irokez w eleganckiej wersji – czyli krótkie, lekko uniesione i zaczesane do tyłu włosy. Aby pasma dobrze się układały, muszą być prawidłowo obcięte. Ważnym elementem udanej stylizacji są kosmetyki utrwalające. Metamorfozę fryzury warto powierzyć doświadczonemu fryzjerowi – nada on włosom pożądany kształt oraz dobierze najlepsze dla nich kosmetyki do stylizacji.

Jedną z prekursorek tej fryzury w Polsce jest aktorka, Małgorzata Kożuchowska.

Fajne fryzury – postaw na kobiecość!

W 2015 roku styliści fryzur mocno promują cięcia o kobiecym, zmysłowym charakterze. Polecane są szczególnie fale i loki, które doskonale wpisują się w trend naturalnie wyglądających włosów. Pierwszym krokiem, aby fale dobrze się układały i pasowały do twarzy jest ich profesjonalne cięcie - pocieniowanie włosów w ich przedniej części sprawi, że fryzura nabierze lekkości a pasma będą miękko układały się przy linii twarzy.

Modne, falowane włosy 2015, to:

Falowane pasma i gęsta, mocno wycieniowana grzywka – w zależności od kształtu twarzy, grzywka może być obcięta na prosto lub na półokrągło – obie wersje są obecnie modne. Ten rodzaj fryzury polecany jest osobom, które mają naturalnie proste włosy lub delikatnie falowane. Nie powinny natomiast decydować się na niego kobiety z kręconymi włosami, ponieważ grzywka o silnym skręcie, która przysłania czoło jest ryzykownym zabiegiem stylistycznym.

Fale w stylu boho – fale boho mają lekki lub średni skręt, a ich głównym wyznacznikiem jest naturalny wygląd. Najlepiej prezentują się w wersji bez grzywki lub z grzywką asymetryczną zaczesaną na jeden bok.

Modne cięcia z grzywką

Grzywki, które przez kilka sezonów cieszyły się mniejszą popularnością, ponownie stały się modne. Ten element fryzury ma kilka zalet, a jedną z największych jest możliwość wizualnego korygowania rysów twarzy. Jak obciąć włosy i jaki rodzaj grzywki wybrać, aby dostosować ją do typu urody oraz rodzaju pasm?

Gęsta, linearna grzywka – jest bardzo wyrazista i skupia na sobie uwagę. Aby dobrze wyglądała, włosy muszą być wypielęgnowane, gładkie i lśniące. Prosta grzywka pozwala zatuszować za wysokie czoło, ale jednocześnie eksponuje nos. Nie sprawdzi się również w przypadku okrągłej lub kwadratowej twarzy.

Grzywka postrzępiona – ten rodzaj grzywki doskonale wpisuje się w aktualne trendy w stylizacji fryzur: nadaje włosom naturalny, swobodny wygląd. Dzięki niej cięcie zyskuje lekkość i dynamikę. Polecana jest do twarzy kwadratowej.

Grzywka we francuskim stylu – stosowana jest w przypadku długich włosów, ponieważ sięga do linii kości policzkowych. Grzywkę we francuskim stylu uzyskuje się poprzez podzielenie przednich pasm na dwie, równe części i rozgarnięcie ich na boki.

Nowoczesne fryzury lansowane w 2015 roku, odpowiadają różnym typom urody, można je również swobodnie dopasować do wieku i preferowanego stylu. Uzupełnieniem modnego cięcia jest farbowanie, które doskonale odświeża barwę włosów i podkreśla nową fryzurę. Zabieg koloryzacji należy wykonywać w profesjonalnych salonach, aby mieć pewność, że zarówno odcień farby, jak i sposób jej nałożenia będą właściwie dostosowane do konkretnego typu włosów i urody.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ