Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Domowa koloryzacja włosów : błędy, których należy unikać
Domowa koloryzacja włosów : błędy, których należy unikać
Farbowanie

Domowa koloryzacja włosów : błędy, których należy unikać

Dział
Nawet pomimo dokładnego opisu sposobu użycia farby do włosów, nie zawsze łatwo jest bezbłędnie wykonać samemu zabieg koloryzacji w domu. Rezultat nie będzie nigdy tak idealny, jak po wizycie u fryzjera. Jednak, jeżeli mimo to zdecydowałaś się spróbować, oto nasze wskazówki. Unikaj więc…
 
… farbowania włosów osłabionych. „Jest to możliwe, ale należy najpierw sprawdzić stopień osłabienia włosa tak, by nie uszkodzić go jeszcze bardziej.” Jeżeli Twoje włosy zostały poddane trwałej lub były uprzednio farbowane, mogą ulec koloryzacji jedynie pod warunkiem, że nie są zniszczone. „Dobrym pomysłem może być wcześniejsze zastosowanie henny, dzięki której kolor będzie mógł lepiej „przyczepić się” do włosa.  Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku, gdy osoba z jasnymi włosami chce uzyskać włosy w ciemniejszym kolorze.”
 
…  przeciążania włosów kolejnymi koloryzacjami. Z reguły mamy tendencję do farbowania wszystkich włosów podczas, gdy chodzi nam jedynie o ufarbowanie odrostów. To błąd! „Jeżeli Twoje włosy są już farbowane, nałóż farbę jedynie na odrosty i pozostaw ją tylko przez jedną trzecią czasu wskazanego na opakowaniu. Aby odświeżyć refleksy, możesz nałożyć farbę do połowy długości włosów, a następnie spłukać po zaledwie 5 – 10 minutach.”
 
… rozjaśniania włosów podczas domowego zabiegu koloryzacji. Jeżeli twoje włosy są już farbowane, możesz przefarbować je na ciemniejszy kolor, ale unikaj farbowania na kolor jaśniejszy. „Jedna farba nie rozjaśni drugiej. Jeżeli jesteś szatynką i chciałabyś mieć włosy blond, nakładanie farby w kolorze blond wcale nie pozwoli Ci uzyskać pożądanego efektu. Z reguły, kolor przyjmuje się na odrostach, ale efekt na pozostałych włosach będzie katastrofalny!”
 
… niesprawdzenia reakcji na farbę do włosów, jeżeli to Twoje pierwsze farbowanie. „Nawet jeśli chodzi o farbę czasową wskazane jest jej ówczesne wypróbowanie. Jest to bowiem jedyny sposób, by dowiedzieć się, czy produkt nie powoduje np. reakcji alergicznych.” Nałóż zatem farbę na kawałek skóry i pozostaw ją przez określony na ulotce czas. Jeżeli Twoja skóra nie reaguje na produkt, możesz bez wahania przystąpić do koloryzacji!
 
… nieuważne nakładanie farby. Bądź dokładna przy nakładaniu farby, aby nie przeoczyć żadnego kosmyka włosów. „Wyjmij pełną buteleczkę z farbą i rozpocznij jej nakładanie od włosów u nasady, robiąc kolejno wąskie przedziałki. Nakładaj farbę w odstępach nie większych niż 1 cm. Rozprowadź to, co zostanie z buteleczki na resztę włosów, a następnie rozczesz je grzebieniem, aby farba była równomiernie rozprowadzona na włosach.
 
… pozostawiania śladów farby wokół twarzy. Powinnaś się tym zająć jeszcze zanim umyjesz swoje włosy, gdyż szampon ma tendencję do utrwalania farby, co może się później okazać dość kłopotliwe. „Przejrzyj się w lustrze, aby zlokalizować plamy farby na skórze, a następnie potrzyj te miejsca pofarbowanym kosmykiem włosów. Jest to technika, która najskuteczniej usuwa farbę!” Następnie umyj włosy szamponem.
 
Nasza rada: Nie zapomnij o użyciu odżywki znajdującej się w opakowaniu z farbą do włosów. Włosy farbowane są osłabione, a wspomniana odżywka je nawilży! Jeżeli masz w domu profesjonalne produkty fryzjerskie, koniecznie je zastosuj.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ