Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Dodaj swoim lokom sprężystości
Dodaj swoim lokom sprężystości
Pielęgnacja

Dodaj swoim lokom sprężystości

Dział
Tylko idealnie uformowane loki wyglądają doskonale. Niestety, często u wielu z Was zostawiają one wiele do życzenia. Albo nie układają się naturalnie, albo zbyt szybko opadają. Oto nasze rady, jak dodać im sprężystości.
 
Nakładasz na umyte, lekko wilgotne, osuszone włosy odrobinę pianki, by nadać swoim lokom sprężystości. Suszysz włosy suszarką z dyfuzorem lub też pozostawiasz je do samoistnego wyschnięcia i loki gotowe! Jednakże, w ciągu dnia, a szczególnie dzień później loki „psują się”. Dlaczego?
 
„W ciągu dnia dotykasz swoich włosów, zakładasz sweter, potem go zdejmujesz i w efekcie pod koniec dnia loki nie są już takie same. Co więcej, w nocy na nich śpisz. Pod wpływem potu i ruchu, po wstaniu z łóżka nie wyglądają one już tak atrakcyjnie.” Przyczyny ich mniej estetycznego wyglądu są trudne do uniknięcia, ale i na to znajdzie się sposób!
 
Chciałabyś na nowo ukształtować loki, którym brakuje sprężystości? Najpierw zwyczajnie je zwilż. „Jednym z obowiązkowych kosmetyków, które powinna posiadać każda kobieta o kręconych włosach, jest spryskiwacz do wody. Spryskanie włosów wodą to idealny sposób, by na nowo ukształtować na nich loki bez potrzeby mycia włosów.” Najlepszy efekt osiągniesz, spryskując włosy wodą, a następnie susząc je suszarką z dyfuzorem. „Wysusz włosy od głowy, a następnie nałóż na suszarkę dyfuzor i opuść głowę do przodu. Pozwalaj włosom opadać do dyfuzora, starając się ich nadto nie ugniatać, aby nie zniszczyć ich naturalnego lokowanego kształtu.”
 
Jeżeli uważasz, że samo spryskanie włosów nie wystarczy, możesz też je po prostu zmoczyć i ponownie nałożyć na nie odrobinę pianki do włosów, która nada lokom sprężystości. Pozostaw włosy do samoistnego wyschnięcia lub użyj suszarki z dyfuzorem. Jeżeli nie masz czasu na zmoczenie włosów pod prysznicem, rozważ użycie odżywki dwufazowej „Odżywka lekko nawilży włosy i ukształtuje na nich loki”.
 
Jeżeli masz lokówkę, szkoda byłoby jej nie użyć! Staraj się unikać używania jej każdego dnia na wszystkich włosach. Nic nie zaszkodzi, gdy skorygujesz nią kilka pasm włosów w razie potrzeby.
 
Nasza rada: Do czesania loków nie powinnaś używać szczotki. Wykorzystaj w tym celu grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Nie masz go akurat pod ręką? Ułóż loki palcami, uważając, by ich nadto nie ugniatać i nie zniszczyć.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ