Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Dlaczego twoja grzywka przetłuszcza się szybciej i jak temu zapobiec?
Dlaczego twoja grzywka przetłuszcza się szybciej i jak temu zapobiec?
Dlaczego twoja grzywka przetłuszcza się szybciej i jak temu zapobiec?
Fryzura

Dlaczego twoja grzywka przetłuszcza się szybciej i jak temu zapobiec?

Dział
Nieważne, czy twoja grzywka jest krótka, zaokrąglona w formie rulonu lub długa. Często jest ona ważnym elementem każdej fryzury. Jednakże, doskonała grzywka powinna być precyzyjnie wymodelowana i czysta! Dlatego też fakt, że grzywka przetłuszcza się szybciej niż pozostałe włosy stanowi duży problem. Odkryj z nami przyczyny takiego stanu rzeczy i naucz się jak temu zaradzić!
 
Pierwszym powodem jest naturalna skłonność włosów do przetłuszczania się. „Jeżeli twoje włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, efekt ten będzie jeszcze bardziej widoczny na grzywce. Aby temu zapobiec, używaj produktów przeznaczonych do włosów borykających się z takim problemem, a więc szamponów do włosów przetłuszczających się u nasady i o suchych końcówkach, gdyż to właśnie włosy u nasady są najbardziej podatne na ten problem.”
 
Innym powodem jest zbyt częste modelowanie i układanie grzywki. Z reguły mamy tendencję do poprawiania grzywki o wiele częściej, niż to konieczne. A w miarę dotykania, grzywka staje się coraz bardziej tłusta. Nie ma na to dobrej rady poza zdrowym rozsądkiem! „Przestań więc nieustannie dotykać swojej grzywki. Tłusta grzywka naprawdę nie wygląda atrakcyjnie.”
 
W końcu, przyczyną przetłuszczających się włosów grzywki mogą być kosmetyki, które nakładasz na twarz. „Tłusta skóra lub zbyt tłuste kremy mogą sprawić, że grzywka, która ma kontakt ze skórą twarzy, stanie się przetłuszczona.” Wybieraj więc kremy do cery mieszanej oraz podkłady raczej w formie pudru, unikając tych w formie płynnej. Na co dzień, układaj swoją grzywkę tak, by była ona lekko uniesiona i nie dotykała bezpośrednio czoła!
 
Jeżeli twoja grzywka jest na tyle przetłuszczona, że wygląda nieestetycznie, możesz ją po prostu umyć szamponem. „Staraj się unikać zwykłego zmoczenia tłustej grzywki, gdyż może niestety nasilić problem.”
 
Nasza rada: Dobrym antidotum na tłustą grzywkę może być użycie suchego szamponu! Nie mocząc swoich włosów, nałóż na nie suchy szampon, pozostaw go na chwilę, a następnie ułóż włosy. Najpierw przetestuj produkt na małej partii włosów, aby upewnić się, że włosy nie staną się matowe.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ