Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Dlaczego masz suche włosy?
Dlaczego masz suche włosy?
Eksperci

Dlaczego masz suche włosy?

Dział
Masz zniszczone końcówki? Twoje włosy łatwo zahaczają się o siebie? Jeżeli tak, to nie ma wątpliwości, że są one suche i źle nawilżone. Wbrew powszechnemu przekonaniu, włos nie musi być przesuszony na całej długości. Z reguły najbardziej narażone na przesuszenie są partie włosów od połowy ich długości aż po same końce.
 
„Stres i zanieczyszczone środowisko, w którym żyjemy oraz sposób odżywiania się mogą wpłynąć na naturę twoich włosów, jednak w żadnym wypadku nie sprawią, że twoje włosy staną się suche. Inwazyjne zabiegi, takie jak farbowanie mogą negatywnie wpłynąć na kondycję  włosów. Farbowanie tych samych partii włosów powtarzające się w regularnych odstępach czasu nadwątla włókna włosowe i prowadzi do ich przesuszenia”.
 
Jesteś fanką modelowania włosów za pomocą szczotki i suszarki lub prostownicy? Pamiętaj o używaniu produktów ochronnych. „Możesz oczywiście użyć prostownicy, ale tylko po uprzednim zastosowaniu specjalnego produktu do prostowania włosów! Ochroni on włókna włosowe przed ciepłem urządzenia. Pamiętaj, że prostownicy należy używać na niemal całkowicie suchych włosach. Staraj się też unikać zbyt częstego spinania włosów oraz zbyt mocnego ściskania ich gumką, co mogłoby je połamać”.
 
Jeżeli masz suche włosy, powinnaś stosować kosmetyki przeznaczone właśnie do nich. „Twoje włosy muszą być dobrze odżywione, a ty powinnaś im to zapewnić stosując odpowiednie produkty nawilżające. Jeżeli Twoje włosy są mocno zniszczone, żadna odżywka nie poradzi sobie z tym problemem. Najlepszym rozwiązaniem będzie obcięcie uszkodzonych partii włosów i rozpoczęcie zapuszczania od nowa zachowując wyłącznie zdrowe włosy u nasady!”
 
Nasza rada: Unikaj szamponów z silikonem, gdyż nie zregenerują one dogłębnie twoich włosów. Wybierz raczej szampon do częstego stosowania i maseczkę do włosów suchych.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ