Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Deszcz zmoczył moje włosy. Czy powinnam je umyć?
Deszcz zmoczył moje włosy. Czy powinnam je umyć?
Pielęgnacja

Deszcz zmoczył moje włosy. Czy powinnam je umyć?

Dział
Sezon jesienno-zimowy często zapowiada nadejście deszczowych dni. Co zrobić z włosami, gdy będą mokre od deszczu? Czy powinnaś je umyć, by nabrały początkowej formy? Rozszyfrujmy.
 
Włosy pęcznieją od wilgoci. "Jest to wynik związku chemicznego. Włos zbudowany jest z keratyny i zawiera wodór. Ten natomiast jest wrażliwy na wodę, dlatego też jeśli wejdzie z nią w kontakt, molekuły się łączą i sprawiają, że na twojej głowie powstają loki. Czasem wystarczy odrobina wilgoci, a tworzą się kołtuny”.
 
Na szczęście są produkty, które zawierają filtry przeciw wilgoci! "Należą do nich Fix Spray i Perfect Curls. W deszczową pogodę, nałóż je na włosy, zanim wyjdziesz z domu, a na pewno nie pojawią się na twojej głowie żadne negatywne efekty”.
 
Wiedz, że woda deszczowa nadaje włosom połysku! "Deszcz ma nie tylko negatywny wpływ na twoje włosy! Dodaje on im połysku na całej ich długości. W dużych zanieczyszczonych miastach nie będzie to możliwe, ale tam, gdzie woda jest mniej zanieczyszczona, włosy będą lśnić".
 
Nasza rada: Nie musisz myć włosów szamponem, by ponownie nadać im formy. Wystarczy, że je lekko zwilżysz lub użyjesz suszarki (może to sprawić problem, jeśli jesteś w pracy). Zaopatrz się raczej w produkty przeciw wilgoci!
 
Dowiedz się wiecej
Porady
CHARLOTTE TOLAZZI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ